אמצ שמש – הכל על ציוד מכני הנדסי

6 0

משום שכל שינוי בטוואי השטח או בסוג התשתיות מצריך עבודה מורכבת, חשוב לבחור את הכלים המתאימים לכל משימה. כלים אשר יוכלו לעמוד בעומס רב מבלי להינזק, אך עדיין יספקו את העבודה הכירורגית המצופה מהם. בכתבה הבאה נסקור את הציוד המכני אשר הפך לשם דבר בתחום ההנדסה האזרחית ונבצע היכרות עם כמה מהכלים הפופולריים בתעשייה.

מפלסות – טיפול עדין בדרכים לא סלולות

למרות ששמם מזכיר את מפלסות השלג המוכרות, מדובר בציוד הנדסי שונה במקצת. המפלסות מאפשרות ליישר שטחי מרעה ואזורי עפר בטרם סלילה של כביש חדש ונחשבות לגימור הסופי לפני הנחת האספלט. ציוד הנדסי מתקדם זה, מתבסס על מנוע חזק ולוח מתכת שעוברת על כל השטח ומייצרת את הטקסטורה הבסיסית לעבודות מתקדמות.

מחפרונים – הרבה יותר מסתם טרקטור

מחפרונים אולי מזכירים בצורתם את הטרקטורים הישנים, אך הם אפקטיביים הרבה יותר. המחפרונים מצוידים ביעה קדמי וביעה אחורי ומאפשרים ביצוע של עבודות תשתית ופיתוח במגוון אזורי כורכר סלעיים. כל מפעיל של מחפרון חייב להיות בעל מקצוע איכותי ולדעת להשתמש נכון בבוכנות הרבות שבמרכז היעה. לכן, חשוב לבחור חברה אשר מתמחה בתחום ואשר יש לה עובדים מנוסים – כפי שלחברת אמצ שמש יש.

ביובית – שילוב בין כוח יניקה אדיר לבין עבירות ברמה גבוה

ביוביות הפכו בשנים האחרונות לציוד חובה בכל חברת תשתיות ואחד מהכלים השימושיים ביותר בקרב עובדי אמצ שמש. הדור החדש של הביוביות משלב בין עוצמה הדירה אשר מתאימה למערכות הניקוז המתקדמות בעולם לבין עבירות מצוינת – דבר אשר הופך אותן לאופטימליות גם באזורים סלעים וברחובות צרים. בנוסף, כיום ישנם ביוביות בגובה שמותאם לצרכים של חניונים תת קרקעיים והם מאפשרים לבצע עבודות מורכבות בזמן מינימלי.

דחפורים – עוצמה ללא פשרות

הדחפורים הם הרבה יותר מכלי ההרס האולטימטיבי והם מספקים אפשרות לשטח באופן יעיל מגוון של אזורים. מעבר לדחפור הדי 9 המפורסם, קיימים מגוון של דחפורים אשר משמשים את התעשייה האזרחית ונחשבים לציוד חובה בכל חברה הנדסית. אגב, בניגוד למחפרונים ולמפלסות אשר הוזכרו מקודם, הדחפורים אינם נעים על גלגלים רגילים. בעזרת מנגנון הזחילה (אשר מזכיר את זה של הטנק) נהנים הדחפורים מעבירות אולטימטיבית.

לסיכום, הציוד המכני של העשור האחרון מאפשר לכם ליהנות מעבודה מהירה ומתוצאות איכותיות יותר מאי פעם. הם מותאמים לדרישות ההנדסיות הטובות ביותר ומעניקים מגוון של אופציות לכל עבודה.

 קרדיט תמונה: https://pixabay.com/en/industry-machine-scoop-soil-3306446/ 

Related Post

היכלי התרבות ברחבי הארץ עתרו לבג"ץ נגד משרד התרבות ומשרד האוצר בטענה לאפליה

Posted by - 5 בנובמבר 2020 0
ברחבי הארץ ישנם כ- מאה היכלי תרבות מדן ועד אילת. היכלי התרבות מהווים אבן שואבת לשוחרי התרבות בקהילה והם מנגישים ממגוון מופעי הבמה לכל שכבות הגיל בדגש על חינוך לתרבות בגיל הצעיר ומגוון מופעים לקהילת האזרחים הוותיקים אשר נהנים ממפגשים קבועים בהיכלי התרבות הפזורים ברחבי הארץ.  מאת : חן כהן היכלי התרבות הם מנוע הצמיחה של תעשיית התרבות בארץ- תיאטראות, תזמורות, שחקנים, אמנים, מפיקים, עובדי במה ועוד ועוד אשר נשענים כולם על פעילות היכלי התרבות ברחבי הארץ. רוב רובן של הכנסות היכלי התרבות מבוססות על הכנסות עצמיות ממכירת מנויים וכרטיסים, ובתקופה זו הכנסתם ירדה, בחלק מהמקרים, עד כדי 90%. במצב זה, בלא תמיכה משמעותית של משרד התרבות, חלק ניכר מההיכלים לא יוכלו לצלוח את המשבר ואזרחי ישראל רבים פשוט לא יוכלו להמשיך ולצרוך תרבות. אמנם משרד האוצר יחד עם משרד התרבות הקצו סכום של 200 מיליון ש"ח לטובת התמודדותם של מוסדות התרבות עם משבר הקורונה, אך הכסף יועד באופן בלעדי לטובת מוסדות תרבות יוצרים אשר נתמכים באופן שוטף על ידי המשרד וממוקמים בעיקר במרכז…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות