אמונה, תקווה וגבורה

8 0

מהחוויות האישיות וההתמודדות היומיומית עם קשיים, חיזקו לקוחות מרכז אתג"ר (לאנשים עם מוגבלות פיזית) את תושבי הדרום והצפון המפונים מביתם. "באנו להעניק למפונים כח", אמרו לקוחות המרכז

בצל המלחמה, נתניה מציינת את היום הבינלאומי לשוויון זכויות לאנשים עם מוגבלויות בפעילות מעצימה של לקוחות מרכז אתג"ר (מרכז יום לאנשים עם מגבלה פיזית תפקודית) עם תושבי הדרום והצפון המתארחים בנתניה.

במסגרת יום המודעות לאנשים עם מוגבלויות, שמטרתו העלאת המודעות לאנשים עם צרכים מיוחדים, מקיימת מדי שנה עיריית נתניה  – מינהל הרווחה והבטחון החברתי, פעילויות העלאת המודעות בקרב הציבור. השנה, בצל מלחמת "חרבות ברזל", הוחלט לקיים פעילות של לקוחות מרכז אתג"ר עם תושבי הדרום והצפון המפונים מביתם במלון "ורט לגון" בו שוהים מפונים רבים מתוך רצון לעטוף אותם באהבה בימים קשים אלה.

"לאנשים עם מוגבלויות יש כח, חוסן נפשי וגבורה וזו הסיבה שהם כאן", ציינו מנהלת אגף מוגבלויות במינהל הרווחה, קלרה חן ומנהלת מרכז אתג"ר, אילנית נעים. "לאנשים עם מוגבלויות יש המון מה לתת, להעניק לאחרים, לקוחות מרכז אתג"ר העניקו לו את השם – אמונה, תקווה וגבורה. חלק מהלקוחות של המרכז נולדו עם המוגבלות עמה הם מתמודדים וחלקם רכשו אותה במהלך חייהם, למרות זאת הם בוחרים בחיים בכל יום מחדש. הם שמחים, פעילים, מקיימים חיים משפחתיים מלאים והם רוצים היום לתת טעימה מהכוח שלהם לאנשים שעברו ועוברים ימים קשים – תושבי הדרום והצפון שמתארחים בנתניה לא מתוך בחירה שלהם, המצב הזה נכפה עליהם. כולנו תקווה שנצליח להעניק להם כוח, שתחזרו הביתה במהרה ותזכרו תמיד שנתניה חייכה אליכם ותחזרו אלינו בזמנים טובים לביקור".

במהלך הפעילות התקיימה הדלקת נרות חנוכה, שירה בציבור, שיח משותף, משחקי חברה, חלוקת שי למשתתפים מתנת לקוחות מרכז אתג"ר והפרחת בלונים למען החזרת החטופים.

בנוסף, העניק אנדרי אוגוליצקי, לקוח המרכז, מתנה למפונים את סיפרו "ממשיך הלאה". בספר מתואר השילוב של בני נוער עם וללא מוגבלות.

תמונות-נמרוד גליקמן

Related Post

הרצל סטריט מול חגג

Posted by - 19 בפברואר 2020 0
כמידי שנה, מקיימת עיריית נתניה את חגיגות ט"ו בשבט עם מגוון אירועים ופעילויות סביבתיות לכול המשפחה ביוזמת מנהלת מרכז העיר,…

הכל אני יכול בחופש הגדול

Posted by - 14 באוגוסט 2020 0
טיול עם חברים? משפחה? בן/בת הזוג? נחל הירקון תמצאו פינות חמד רבות, אז בין אם אתם חובבי היסטוריה ועתיקות, חובבי פיקניקים,…
כלי נגישות