אלרגיה, יש מה לעשות 

8 0

חילופי עונות הם קרקע פוריה להתעוררותן של אלרגיות מסוגים שונים. האלרגיה יכולה להתבטא כנזלת, עיטוש, עיניים דומעות וצורבות, פריחה וגרד. 

מאת ד"ר להבית אקרמן , מומחית לרפואת עור 

אלרגיה של העור היא התופעה השכיחה ביותר במשפחת האלרגיות, והיא מגיעה באופן קבוע אצל אותם האנשים ויכולה להוות מטרד של ממש לאיכות החיים

אחת התופעות אשר יכולות להחריף גם בעונה הזו היא האטופיקדרמטיטיס (אסתמה של העור). בקרב תינוקות וילדים קטנים (אבל גם באנשים בוגרים עם נטיה לכך) הפריחה בעור מתבטאת בעיקר באדמומיות ויובש באזור הפנים, קיפולי מרפקים וברכיים, למרות שגם שאר חלקי הגוף סובלים מאדמומיות וקשקשת ניכרת, המלווה בגרד.

ד"ר להבית אקרמן, מומחית לרפואת עור עם הטיפים להתנהלות נכונה לצד אלרגיה עורית:

1.להתייחס למספר הפעמים שאנחנו מתקלחים או שוטפים את הפנים. יש להמעיט באמבטיות הן מבחינת תכיפות והן מבחינת משך הרחצה. רצוי לעשות מקלחות קצרות עם סבון עדין כמו ג'ל רחצה מסדרת ליפיקר, מייד לאחר הרחצה יש למרוח קרם לחות למניעת היובש, ניאצינאמיד ומים תרמליים- אשר יסייעור להרגעת העור ולהפחתה בגרד. כמו כן לנסות להתקלח עם מים פושרים ולא רותחים.

במקרים של גירוי של העור ניתן להשתמש במים התרמלים של לה רוש פוזה- המכילים ריכוז גבוה של סלניום ועקב כך מפחיםים את רמת החומציות של העור, ומתאימים להרגעה מיידית וקלה של גירוי וגרד. התכשיר נח לשימוש גם בקרב ילדים קטנטנים- שלא אוהבים להתמרח בקרם. אם יש גירוי בפנים או בקפלים ניתן גם להשתמש בתכשיר המכיל ריכוז גבוה של ניאצין אמיד כמו סיקפלסט-צ אשר יכול להרגיע עור מגורה, אדום ודלקתי

2.במקרים חמורים יש לפנות לרופא על מנת לקבל תרופה במרשם כמו אנטיהיסטמיניקה או תכשיר במריחה המכיל חומרים פעילים 

3.רצוי ללבוש בגדים מאווררים שעשויים מכותנה בלבד ולא סינטטיים. בקרב ילדים קטנים רצוי אף לגזור את הציפורנים היטב על מנת שלא יפצעו את עצמם בשל הגירוד.


4. בנוסף, יש להימנע משימוש במגבונים לחים ככל שניתן בייחוד אם העור מגורה ואדום. יש לשטוף את האיזור עם מים וסבון עדין. 

גם אצל המבוגרים הסובלים מאטופיק דרמטיטיס התופעות בעור מתפרצות ומחמירות בעונת המעבר. אצל המבוגרים הפריחה מתפשטת בעיקר באזורים חיצוניים כמו פנים, ידיים, רגליים, אם כי גם שאר חלקי הגוף סובלים מיובש, אדמומיות וקשקשת בעור המלווה בגרד.

5.חלק מהתופעות היותר מציקות באנשים מבוגרים בעונה זו, ובעיקר בנשים, הם סדקים בשפתיים וסביב הפה. מומלץ להשתמש מספר פעמים ביום בשפתונים מכילים לחות ולהמעיט בשימוש באודמים. כדוגמא: קרם סיקאפלסט -של לה רוש פוזה לשיקום שפתיים יבשות וסדוקות.

6. לאלה הסובלים מרגישות יתר בעור ובעיניים בעונה הזו יש להשתמש בשגרת קוסמטיקה עדינה וייעודית  אשר תאפשר לנו מצד אחד לשמור על העור והטיפוח ולהתאפר, ןמצד שני– ללא גרד ופריחה. לשם כך ניתן להשתמש בסדרות טיפוח ייחודיות כמו טולריאן או היאלו B5, אשר מכילים חומרים מרכיעים בריכוז גבוה, חומצה היאלורונית אשר עוזרת לשמור על לחות עור וניתנים לשימוש גם על עור פגוע- אפשר למרוח שכבה לפהניהאיפור על מנת שזה יהווה שכבה הגנה על העור. גפ הסרת איפור יש להתאים למצב- ואם העור עדין ואדמומי ממליצה על שימוש במסיר איפור עדין (שלא ייבש את העור) כמו תכשיר מיסלר- אשר ניתן לשימוש גם לעור העיניים והשפתיים הרגישים בייחוד אצל מי שסובל מאלרגיות.  

Related Post

דנית גרינברג מדברת לראשונה אחרי תאונת הדרכים, אגדות הכדורגל שמגיעות לישראל וגם – מי הגיע לחתונה של אריאל אהרון מעצב השיער של הסלבריטאיות והדוגמניות בישראל

Posted by - 22 במרץ 2022 0
הדוגמנית וכוכבת הרשת דנית גרינברג, מי שעברה לפני שלושה שבועות תאונת דרכים קשה, מדברת לראשונה, לפני כשבועיים כוכבת הרשת הייתה…
כלי נגישות