אלפים מתושבי נתניה לקחו חלק בשבוע המעשים הטובים, במאות פעילויות ופעולות שהתקיימו בכל רחבי העיר

8 0

יום של מעשים טובים: מאות מיזמים, פעילויותו פעולות, בהשתתפות אלפים מתושבי נתניה, היוו את גולת הכותרת ביום המעשים הטובים, שבעיר נתניה נהוג לציינו במהלך שבוע ימים ברציפות. גם השנה, עשרות מהמיזמים רוכזו על-ידי עיריית נתניה, כשמאות מעובדי העירייה לקחו בו חלק פעיל – כולל ראש העיר מרים פיירברג-איכר, שהגישה והשתתפה בארוחת בוקר של כיף לעובדי ניקיון הרחובות.

היוזמה הברוכה של יום המעשים הטובים נולדה לפני כעשור, והספיקה לכבוש אנשים רבים כ-90 מדינות בכל רחבי העולם. כמידי שנה עיריית נתניה לוקחת חלק ביום המעשים הטובים עם עשרות פרויקטים ואלפי מתנדבים בכל שכבות הגיל, אשר נענים לקריאה ומצטרפים לרשת איתנה של פעילויות המתקיימות ברחבי השכונות. לצד הפעילויות אותן מרכזת העירייה, גם עשרות פעילויות ומיזמים עצמאיים של חברות, בעלי בתי עסק בעיר, מתנדבים ומתנדבות מטעם עמותות שונות ועוד.

16b

שבוע המעשים הטובים נפתח בנתניה עם יוזמת אגף רבעים ושכונות בארוחת בוקר חווייתית ופעילות מהנה בפלנתניה, מרכז מדע, תרבות וחלל, אליה הוזמנו עובדי ניקיון הרחובות שעומלים לאורך כל השנה על מנת שהעיר נתניה תהיה יפה ונקיה. אל ארוחת הבוקר הגיעה ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, שאף הגישה לעובדים את המטעמים. במקביל, קיים בית הספר יהודה הלוי לחינוך מיוחד פעילות קהילתית ייחודית (ראו בהמשך הכתבה).

16a

בנוסף התקיימו פעילויות למען הקהילה בבתי הספר ברחבי העיר, סטודנטים מהמכללה לחברה ואומנויות בנו בשיתוף פעולה עם מתנ"ס נאות גנים מיצב אמנותי. מינהל הרווחה והשירותים החברתיים קיים עם חברת 'אלביט' שיפוץ בית חם לנערים, כמו כן בוצעו שיפוצים במבנים שונים לרווחת אוכלוסיות שונות,  התקיימה פעילויות ליצנות רפואית על-ידי תלמידים בבתי חולים, חלוקת מצרכי מזון לנזקקים, התנדבות מעשירה במרכזים רפואיים, פעילויות במעונות יום ועוד.

פעילות מרכזית נוספת התקיימה ביום שלישי, המוגדר רשמית 'יום המעשים הטובים' ברחבי העולם – מאות תלמידים מתיכון ליבוביץ' קיימו את תהלוכת "באנו לעשות שמח" ברחוב הרצל, עם דוכני התנדבות בכיכר העצמאות.

 

גם תנועות הנוער לקחו חלק במיזם המיוחד וקיימו פעילות התנדבותית בכפר עידוד, בכלביה העירונית, בבתי אבות ועוד. הפעילות העירונית הינה פרי שיתוף פעולה של כלל אגפי העירייה.

שמח ביהודה הלוי

הגשם ומזג האוויר החורפי ביום ראשון השבוע, היום הראשון לשבוע המעשים הטובים, לא מנע מהקהל הרב לזרום אל בין כתליו של "יהודה הלוי", בית הספר המיוחד לחינוך בעיר, לבני נוער בגילאים 12-21.

ההזמנה לאחר צהריים של מפגש קהילתי, הפכה להיות חגיגה של ממש. בוגרי בית ספר לדורותיהם ומשפחותיהם, צוותי חינוך בתפקידים שונים, ידידי בית הספר, מתנדבים ואורחים רבים, הגיעו לחלוק געגוע וזיכרונות מרגעים בחיי בית הספר.

בשנים האחרונות בית הספר עובר מגמות שינוי בתחום הכשרת הבוגרים לעצמאות. הדוכנים השונים שהציגו את מיטב העשייה הבית ספרית, ביטאו את התמורות הללו: תוצרי סדנת הקונדיטוריה, סדנת האומנות, תנובת מגמת החקלאות והגינון הטיפולי, בזאר יד שניה.

סדנאות ביה"ס היו פתוחות בפני האורחים: סדנת נגרות, מתכת ופירוק פסולת אלקטרונית, סדנת מחשבים, אומנות וחדר כישורי חיים.

לצד אלה חבורת הזמר שמתכנסת מידי יום רביעי, נהנתה לשיר יחד, מעגל המתופפים ניגן בקצב, מתנדבים מהמשטרה הכינו בשמחה פיתות בטאבון, מדריכת זומבה הרקידה באנרגיה גבוהה את כולם וליצנים הצחיקו את הקהל. חלק מהמנחים היו מצוות ביה"ס וחלקם האחר הגיעו בשמחה בהתנדבות.

חניכי מכינת "גליל עליון" שבקיבוץ מעיין ברוך שבילו את היום בבית הספר יחד עם התלמידים, דאגו להושיט יד בהרבה אהבה, רגישות ואכפתיות להצלחת היום מההקמה ועד סיום הפעילות.

הורי הבוגרים חלקו מחוויותיהם וניסיונם והחליפו מידע חיוני הקשור בפעילויות פנאי ומסגרות מגורים. מורים צעירים זכו לשמוע חוויות מההיסטוריה של ביה"ס מפי מורים שפרשו. ההדים היו עזים. אחד הבוגרים ציין שהתפלא שזוכרים אותו אחרי כל כך הרבה שנים, ואילו מורה ותיקה שפרשה הציעה להתנדב על בסיס קבוע. עוצמת המפגש האנושי החם והבלתי אמצעי ניכרה על פני האורחים. הצופה מהצד התקשה להבחין "מי הוא מי"?… כולם נראו בני משפחה אחת גדולה ששמחים להיפגש, "משפחת יהודה הלוי".

 

Related Post

החבצלות ב-ניס 

Posted by - 27 בפברואר 2023 0
הלהקה הבוגרת של להקות המחול "חבצלות – נתניה", המורכבת מחיילים ומסטודנטים, הוזמנה ע"י ה"עיר התאומה" ניס שבצרפת, לייצג את נתניה בקרנבל הריקודים והפרחים,…

לבלות את חג הפסח בלונדון

Posted by - 6 בפברואר 2019 0
חג הפסח מתקרב בצעדי ענק ואתם מתלבטים היכן כדאי לכם לחגוג אותו. ישראלים רבים בוחרים מידי שנה לציין את החג…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות