אליפות משרד התרבות והספורט בכדורגל הוגן 2023 יוצאת לדרך

11 0


אירוע השיא של הכדורגל החובבני בישראל חוזר בעוד כחודש עם משחקי מוקדמות במגרשים בכל רחבי הארץ. השנה קבוצות יוכלו לארח משחקים במגרשים הביתיים

שר התרבות והספורט, מיקי זוהר: "אני שמח לראות את חגיגת הספורט החובבני-עממי בישראל. אלפי שחקנים מכל רחבי הארץ מקבלים פלטפורמה לתחרות ראויה והוגנת. דווקא בימים אלה חשוב להחזיר את הכדורגל למתכונתו המקורית, משחק הוגן ומהנה באווירה ספורטיבית".

אליפות משרד התרבות והספורט בכדורגל הוגן ע"ש אבי כהן, אירוע השיא של הכדורגל החובבני בישראל, חוזרת בעוד כחודש. יותר מ-180 קבוצות מכל הארץ צפויות להשתתף באליפות השנה בחגיגת ספורט עממי המאורגנת על ידי ארגון מדינת הכדורגל ביחד עם משרד התרבות והספורט ובשיתוף ההתאחדות לכדורגל ומכבי ישראל.

על מנת לאפשר לכמה שיותר קבוצות ושחקנים להשתתף, האליפות מחולקת למספר קטגוריות בכל הרמות: 8×8 , 7×7 , 6×6 , ו-5×5. בנוסף, השנה קבוצות יוכלו לארח משחקים גם במגרשים הביתיים שלהם בכל רחבי הארץ.

בניגוד לשנים קודמות, השנה תוגבל השתתפות שחקנים הפעילים בליגות הנמוכות, על מנת לשמור על האופי העממי של האליפות. "בנוסף לכדורגל הוגן, השנה נשים דגש גם על איזון ברמות בכדי שלא יהיו פערים גדולים בקטגוריות השונות", מסר מורן גרא, מנכ"ל מדינת הכדורגל, "הקבוצות שירשמו לאליפות יזכו לחוויה משודרגת לעומת הכדורגל השכונתי הרגיל שלהם; תלבושות חדשות עם לוגו הקבוצה שלהם, צילום מקצועי מהמשחקים, סיקור שוטף ברשתות החברתיות ועוד".

השבוע יתחיל הרישום לאליפות, כאשר ישנו מספר מוגבל של מקומות בכל קטגוריה. משחקי הכנה של האליפות כבר מתקיימים בכמה מוקדים ברחבי הארץ ושלב המוקדמות הרשמי יחל ב-27 בפברואר. קבוצות המעוניינות להרשם לאליפות מוזמנות לבחור לעצמן שם, מגרש מועדף ולהצטרף למשחקי המוקדמות. להרשמה לחץ כאן.

כפי שמופיע בשם האליפות, במשחקים עצמם יש דגש מיוחד על הכדורגל ההוגן והנצחת זכרו של כדורגלן העבר של מכבי ת"א ונבחרת ישראל – אבי כהן ז"ל. במשרד התרבות והספורט רואים חשיבות גדולה בהנצחת זכרם של שחקני עבר כאבי כהן, קידום ערכי ההגינות ופעילות ספורט עממי.

שר התרבות והספורט, מיקי זוהר: "אני שמח לראות את חגיגת הספורט החובבני-עממי בישראל. אלפי שחקנים מכל רחבי הארץ מקבלים פלטפורמה לתחרות ראויה והוגנת. דווקא בימים אלה חשוב להחזיר את הכדורגל למתכונתו המקורית, משחק הוגן ומהנה באווירה ספורטיבית".

אבי בנבנישתי, סגן ראש מינהל הספורט: "משרד התרבות והספורט ביצע בשנים האחרונות השקעות אדירות במתקנים ובמגרשי כדורגל חדשים ברחבי הארץ, יחד עם תמיכה חסרת תקדים בספורט התחרותי. עם זאת, הפיתוח של הספורט העממי הוא לא פחות חשוב, מכיוון שהוא מהווה את הבסיס לתרבות הספורט בישראל ולפעילות במתקנים. לכן אנו שמחים לראות את האליפות ע"ש אבי כהן מדי שנה כבר למעלה מעשור ומאחלים גם השנה בהצלחה לכל המשתתפים."

מורן גרא, מנכ"ל מדינת הכדורגל: "תודות להשקעה במגרשי דשא סינטטי בכל הארץ, יש היום כמות חסרת תקדים של עשרות אלפי שחקנים שמשחקים באופן חובבני מדי שבוע. האליפות נועדה לאפשר לכל קבוצה ושחקן מכל מקום בארץ לקחת חלק בטורניר חגיגי. אנחנו רוצים לתת לכמה שיותר קבוצות הזדמנות לשחק בפורמט ובמגרשים שהם אוהבים".

Related Post

"בשבילנו אתם אלופים"

Posted by - 22 במאי 2019 0
חנות השעונים 'אסטרל' מפרגנת בגדול לקבוצת הכדורגל מכבי נתניה ובהמון אהבה, ביום שישי האחרון אסטרל אירחה את שחקני מכבי נתניה…

הקיץ מתקרב 

Posted by - 30 במרץ 2022 0
ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, אישרה את הבקשה להקמת מגדל הצלה נוסף בחוף פולג לטובת מתרחצי ומבקרי החוף. בימים הקרובים…
כלי נגישות