אישה מוזה

1 0

קול קורא לאמנים בתחומי האמנות הפלסטית להשתתף בתערוכה קבוצתית שתוצג בבית האמנים לכבוד חודש האישה.

בחסות ראש העיר צביקה גנדלמן ויועצת ראש העיר למעמד האישה רויטל פוקס פורסם קול קורא לאמנים להשתתף בתערוכה "אישה מוזה" לציון חודש האישה.

אוצרת התערוכה, האמנית חוה גדיש, מציינת כי מדובר בתערוכה ארצית שתוצג בבית האמנים חדרה לקראת יום האישה שיחול בחודש מרץ 2019.

לדבריה, יום האישה הבינלאומי צוין לראשונה בשנת 1909 בארה"ב בעקבות שביתת איגוד הפועלות שהתקיימה ב-1908, ונקרא בהתחלה "יום הפועלות הבינלאומי". האירוע שהחל כאירוע סוציאליסטי הפך לחלק מתרבותן של מדינות רבות, וכיום נחשב ליום בינלאומי  לציון הישגיהן של נשים בכל תחומי החיים.

גדיש: "אמנם מאז ועד היום חל שינוי גדול במעמד הנשים, אך יש עוד מקום לשיפור, ולכן נבחר יום האישה הבינלאומי כמועד התערוכה. בתערוכה נציג את האישה כהשראה אמנותית על כל היבטיה, בכל הגילאים מילדות ועד זקנה,  בכל המצבים וכל הדימויים האפשריים, חיוביים ושליליים, כל אחד כיד הדמיון הטובה עליו".

בתערוכה "אישה מוזה" מוזמנים להשתתף אמנים בכל סוגי האמנות הפלסטית: ציור, צילום, פיסול, מיצג ועוד. נושא התערוכה הוא נשים בכל גיל, ילדות עד קשישות, ובכל מצב ממצבי החיים. יפות ומכוערות, עובדות, נחות ואלה שקשיי החיים ניכרים על פניהן. נשים מכל מקום בעולם ללא הבדל דת או גזע.

המעוניינים להשתתף מוזמנים לשלוח אל האוצרת (עד סוף ינואר 2019) פרטים אישיים, מייל, טלפון, תחום האמנות שבה הם עוסקים, סקיצה של העבודה או תיאור מילולי של העבודה המתוכננת.

פרטים להתקשרות: טל' 054-4633511, דוא"ל  [email protected].

פתיחה חגיגית של התערוכה  מתוכננת ליום חמישי ה-3 במרץ בשעה 19:30. נעילת התערוכה ביום רביעי 27 במרץ.

 

Related Post

סולידריות חברתית בחדרה

Posted by - ספטמבר 18, 2022 0
לקראת השנה החדשה  ויום הכיפורים מיזם חברתי – "מחברים עם סליחה" ליצירת סולידריות וריפוי השסע בחברה הישראלית מיזם חברתי חדש…

מנהלת הרווחה רואה רחו"ק

Posted by - ספטמבר 2, 2018 0
מנהלת אגף הרווחה בעיריית חדרה התקבלה לתוכנית יוקרתית לפיתוח מנהיגות בכירה בתחומי הרווחה והשירותים החברתיים במסגרת עתודות לישראל.  מנהלת אגף…

Posted by - פברואר 22, 2022 0
ממשיכה לחדש אזורי ביקוש: אאורה נבחרה על ידי נציגות הדיירים לבצע התחדשות עירונית בשכונת רסקו בעיר חדרה – הפרויקט יכלול…

ברכת האימהות

Posted by - מרץ 26, 2018 0
אימהות לילדים עם צרכים מיוחדים העניקו לראש העיר ברכה לפסח, לאות תודה על הפעילות המתבצעת במרכז למשפחה.  אימהות לילדים עם…

שנה שנייה לקדנציה שנייה

Posted by - נובמבר 19, 2020 0
ראש העירייה צביקה גנדלמן מציין שנתיים לקדנציה השנייה שלו, וזו סיבה טובה לסקירה של העשייה העירונית לפני הקורונה וגם בעיצומה…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות