אירוע הטנאבאטה – חג האוהבים, חג הכוכבים היפני

7 0

ביום חמישי 7/7 כמיטב המסורת התקיים בפלנתניה אירוע הטנאבאטה, חג האוהבים הידוע כחג הכוכבים היפני. הפלנתניה מקפיד על היותו מרכז להתבוננות והנגשת המדע והחלל ותרבות יפן, כמורשתו של התורם ריקיהירו מדראמה סאן שהלך השנה לעולמו.

מאת יקיר ישראל

האירוע התקיים במתכונת של פסטיבל, שהעניק טעימות מתרבותה המרהיבה של ארץ השמש העולה:  מפגשי אומן עם טקס תה יפני מסורתי, שזירת פרחים – איקבאנה, סדנאות אוריגמי, מופע כוכבים בפלנטריום המשוכלל בו שמעו המבקרים בפרטי פרטים את סיפור הטנאבאטה, צילומים בתלבושת הקימונו היפנית, הדגמות אומנויות לחימה, מופע תיאטרון יפני "בוטו" וכן הרצאות בנושאי: הטיול ליפן, התרבות היפנית ויפן בחלל.

בסיומן של הפעילויות השונות, נערך טכס חגיגי, כחלק מהאירועים לציון 70 שנה לקשרי הגומלין בין ישראל ליפן, בשיתוף שגרירות יפן ואגודת הידידים וכן לשכת המסחר ישראל – יפן.

הטכס נערך במעמד שגריר יפן קואיצ'י מיזושימה, סגן ראש העיר אדיר בנימיני, נספח התרבות של השגרירות יושי היגוצ'י, יו"ר אגודת הידידות ישראל יפן אריה קוץ וכן מנהלת הפלנתניה, שלי הרפז גרינברג.

עו"ד אדיר בנימיני ל "השבוע בנתניה": "התגבשה מסורת מאוד יפה לחגוג בנתניה את חג הכוכבים היפני. הנהלת הפלנתניה יצרה במקום שילוב ייחודי בין מדע החלל לבין התרבות היפנית. העובדה ששגריר יפן בישראל אמר לנו שהוא מתקשה להעלות על דעתו מקום אחר בו הוא היה שמח לציין את החג הזה, אומרת הכול".

הרפז גרינברג מסרה ל"השבוע בנתניה": "מתחם הפלנתניה נכנס לשנתו השביעית ומקפיד על שילוב ארועי תרבות יפן במהלך כל השנה. אנו מציעים פעילות עניפה להנגשת החלל והמדע לקהל הרחב ובהם תלמידי בתי ספר, כאשר במהלך חופשת הקיץ, הקהל מוזמן ליהנות מפעילות בשביל כוכבי הלכת.

נתראה השנה ובטנאבטה הבאה."

צילום: רן אליהו

Related Post

כלי נגישות