אינזואגדה

7 0

אינזואגדה הוא פסטיבל פורץ דרך המתקיים בנתניה, זו הפעם העשירית, שהפך למסורת ייחודית לעיר.
הפסטיבל הוא ביטוי של מהפכת תרבות אזרחית שמדבקת ומחברת אליה עוד ועוד תושבים שרוצים להיות חלק ומבקשים ליצור יחד תרבות מלמטה למעלה, על ידי האנשים ומתוכם. הפסטיבל יוצא אל הפועל בהובלה ובתמיכה של תנועת תרבות, עמותת קו תרבות, עיריית נתניה, היכל התרבות העירוני, רשת מתנ"סי צפון העיר, רשת מתנ"סי מזרח העיר, ונתמך גם על ידי משרד התרבות והספורט.

"החבר'ה מאינזואגדה סיפרו מה הם עושים ואיך הם פועלים בשכונות בנתניה, זה הזכיר לי את הפעילות שלנו… החלטתי להצטרף… סיפרתי על העיר שלנו, וגם על האנשים שלא האמינו… הוכחנו בגדול שעם עבודה, פרגון והרבה כשרון הפכנו את עירנו למותג של הצלחה תרבותית".

  • חיים אוליאל, שליווה את יוזמי הפסטיבל ב-2018 והופיע בו באותה השנה.

הפסטיבל מתארח בבתים, חצרות וברחובות נתניה. אמנים מכל התחומים ימלאו ביצירה מקורית שלוש שכונות בעיר. הקהל שמגיע לפסטיבל מקבל תכנייה להיצע רחב של הופעות, תערוכות, סדנאות ושלל אירועי אמנות.

"אני ממש מתרגשת שהפסטיבל מתקרב, בכל שנה אנחנו מחכים לראות איך פתאום הרחובות משתנים והחצרות מתמלאים בהופעות ובשמחה גדולה. השנה בחרתי לארח בבית שלי, להביא הופעה שאני אוהבת ותרבות שאני אוהבת ולהפגיש אותה עם השכנים והחברים שלי."

– קורל אלקריף, בת 25, מארחת בפסטיבל.

יוזמי ומשתתפי הפסטיבל מוצאים ערך רב בלהפיק את האירוע בפעם העשירית דווקא עכשיו, בתקופה החברתית המתוחה השוררת בימים אלה.
"זה מחדד אצלינו את ההבנה שלתרבות יש את היכולת ליצור מפגש אנושי אמיתי, הפורץ את גבולות המסכים והדעות הנחרצות. אצלינו אנשים מכל הזהויות והתרבויות יכולים להפגש באותה חצר, לשמוע ולראות הופעה, להתרגש מיצירה ולהכיר זה את זה באמת."

-יפתח ביבר, ממפיקי ויוזמי הפסטיבל

"אני עושה את כל זה כי אני רוצה לראות את הנכדים שלי ושלך בעיר הזאת, שתהיה להם סיבה מספיק טובה להישאר".

– מזל קוטי, בת 68, אמנית יוצרת בפסטיבל.

"נתניה ממצבת את עצמה כעיר של פסטיבלים בתחומים שונים ומגוונים, המיועדים למגוון אוכלוסיות רחב ובפסטיבל זה באה לידי ביטוי חשיבות עשייה תרבותית מיוחדת במינה בה משתתפים תושבי שכונות העיר, אמנים צעירים בראשית דרכם ותושבים שוחרי תרבות. כבר שנים שעמותת היכל התרבות תומכת ומקדמת את פסטיבל "אינזואגדה" מתוך שיתוף פעולה נפלא בין העמותה לבין תנועת תרבות ועמותת פסטיבל בשקל הפועלים בשכונות. שיתוף פעולה הבא לידי ביטוי בפסטיבל זה ובתחומים נוספים".

פסטיבל אמנות בבתים וברחובות

16-18 באוקטובר| נתניה | כניסה חופשית

Related Post

כלי נגישות