איך מתמודדים בימינו עם הפרעות קשב וריכוז?

4 0

אם יש תחום שבו ניתן לראות שינוי משמעותי בשנים האחרונות זה התחום של הפרעות שונות של קשב וריכוז. זה לא שההפרעות הללו לא היו קיימות בעבר, אך בעבר המודעות להן הייתה הרבה פחות גדולה לעומת היום. לכן ברור מדוע היום יש הרבה יותר מחקרים, אבחונים וגם לא מעט פתרונות ודרכים שבעזרתן ניתן יהיה לסייע לכל מי שיש לו הפרעות קשב וריכוז. מה שכן, למרות המודעות הגבוהה ולמרות שהדברים השתנו והתקדמו, עדיין יש הורים שמעדיפים להביט לצד השני ולא לפקוח עיניים למציאות. לכן, אם גם לכם יש ילדים שמתחילים עכשיו את בית הספר, כדאי שתהיו עם היד על הדופק ותבדקו האם הם זקוקים לעזרה. אומנם זה נכון שלא כל ילד צריך לשלוח לאבחון של הפרעות שונות בתחום הקשב והריכוז, אך אם המורים המנוסים ממליצים לכם על כך – אל תתעלמו.

איפה כדאי לעשות אבחון הפרעות קשב וריכוז?

האמת היא שבימינו אתם יכולים לעשות אבחוני הפרעות קשב וריכוז בלא מעט מקומות וזה נכון בין אם אתם גרים בדרום הארץ, במרכז או בצפון. לכן עולה השאלה כיצד נכון יהיה לבחור את המכון שבו יעשו לילד שלכם אבחון ואם יש משהו בטוח, זה שאתם חייבים לבחור את המקום הטוב ביותר שקיים. לכן אנחנו ממליצים לכם לקרוא כמה שיותר פרטים אודות המכון המקצועי שאליו אתם פונים, כמו לדוגמא:

  • מה הניסיון של אנשי המקצוע?
  • ממתי הם עובדים בתחום?
  • האם האבחונים מתאימים לכל הילדים בכל הגילאים?

כמו כן, חשוב מאוד לדבר עם איש מקצוע מהמכון שאליו אתם פונים ולהבין מה בדיוק כולל האבחון. רק כך תוכלו להרגיש שאתם שולחים את הילד שלכם למקום טוב שבאמת ידאגו לו בו, אז למה אתם מחכים? חבל לדחות את האבחון כי זה אומר שגם תדחו את התחלת העזרה שהילד שלכם יוכל לקבל.

מה עושים כשמקבלים את תוצאות האבחון?

אחרי שעושים לילד אבחון ש הפרעות קשב וריכוז צריך לנתח את תוצאות האבחון ולהחליט כיצד ניתן יהיה לעזור לו. זה בדיוק התפקיד של מי שיבדוק את הילד שלכם, שכן המומחים בתחום יודעים לא רק לשאול את השאלות הנכונות אלא גם להציע סיוע. אומנם לא תמיד קל לטפל בבעיות כמו הפרעות של קשב וריכוז, אך היום המודעות והידע בתחום גבוהים. זה אומר שאפילו אם המצב של הילד שלכם קיצוני וקשה ואפילו אם הוא סובל מבעיות כמו ויסות חושי רגשי – תמיד יהיה מה לעשות בנידון. בנוסף לכך, חשוב שתזכרו שלכם, ההורים, יש תפקיד מהותי בעזרה שניתן יהיה להגיש לילדים. ההתמדה שלכם והעידוד שאתם תתנו לילדים יוכל להשפיע בצורה מהותית ביותר על התקדמות הילד ועל ההתמודדות שלו עם הקושי שממנו הוא סובל.

Related Post

30 לזכרה

Posted by - June 25, 2020 0
משפחת אייל עלתה השבוע לקברה של יהודית אייל במלאות 30 למותה. יהודית אייל, מורה ומחנכת בבית ספר איתמר השאירה מורשת…

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Accessibility