איך מרפאים בצרפתית?

5 0

מיזם מיוחד של בית החולים לניאדו ועמותת "קעליטה" מכשיר 40 מתנדבים דוברי צרפתית לסייע רפואית לעולים חדשים.

מיזם מיוחד של בית החולים לניאדו ועמותת "קעליטה" (ארגון הגג של עולי צרפת בישראל) מנסה לסייע בפתרון לאלפי העולים החדשים מצרפת המתגוררים בנתניה ומבקרים בה. במסגרתו, יוכשרו כ-40 מתנדבים דוברי צרפתית במטרה לסייע בקשיי התקשורת של העולים החדשים מצרפת עם הצוות הרפואי שמסייע להם, אך אינו דובר את השפה. לאחר ההכשרה, ישולבו המתנדבים במחלקות השונות בבית החולים.

לניאדו הוא בית החולים היחיד המצוי בנתניה רבתי ומעניק את שירותיו למאות אלפי אנשים מדי שנה. רבים מהם – עולים חדשים ותיירים מצרפת, שעדין אינם דוברי השפה העברית. כאשר הם נזקקים לטיפול רפואי, הם מגיעים לבית החולים ושם פוגשים צוות רפואי מוכשר ומיומן – אך כזה שאינו דובר צרפתית. 40 המתנדבים החדשים, שיצטרפו למתורגמנים הקיימים כיום בקרב אנשי הצוות בלניאדו, יאפשרו לבצע את התרגום במהירות רבה ובכך ימנעו המתנה ממושכת. בנוסף לעבודת התרגום, יאפשרו המתנדבים למטופלים דוברי הצרפתית להרגיש בבית היות והמתנדבים יהיו עסוקים בלסייע לדוברי הצרפתית באופן אישי.

מאיר מרק, סמנכ"ל פיתוח משאבים וקשרי חוץ בביה"ח לניאדו, מסר כי "אנו מקבלים בברכה כל יוזמה של התנדבות למען המטופלים. הקהילה הצרפתית באיזור השרון הינה קהילה גדולה הרואה בלניאדו את המרכז הרפואי שנותן מענה לכל בעיה קלינית. אנו מכירים את צרכי הקהילה כבר מספר שנים ורואים לעצמנו זכות להעניק את הטיפול הנדרש. נמשיך להדק את הקשרים עם נציגי הקהילה גם בעתיד, למען בריאותם ורווחתם של המטופלים".

אריאל קנדל, מנכ"ל עמותת "קעליטה", מספר כי "לשמחתי, מרבית העולים נקלטים היטב בנתניה מבחינה חברתית ומתקבלים בשמחה ובחום על ידי הקהילה המקומית. עם זאת, חשוב לנו לשפר את הטיפול שניתן בשפה הצרפתית, במיוחד על רקע חופשת הקיץ הארוכה המקובלת בצרפת אותה מנצלים תיירים רבים בכדי לבקר בישראל בכלל ובנתניה בפרט. באופן טבעי, בתקופה זו עולה הצורך בשירותי הרפואה, ולכן אני שמח על שיתוף הפעולה עם לניאדו ועל המיזם החדש ומאמין כי הוא ישפר את המצב הקיים".

IMG-20180812-WA0032

נתניה, ואזור השרון כולו, ידועים כעיר ואזור קולטי עליה, כאשר בשנת 2017 בלבד הגיעו לעיר כ-900 עולים מצרפת – שהם כשליש מתוך כ-2,800 עולים שהגיעו לעיר מכלל המדינות בשנה הזו. המספרים הללו לא כוללים כמובן את התיירים הרבים דוברי הצרפתית המגיעים לנתניה לאורך כל השנה למטרות בילוי, נופש, ביקורים משפחתיים וכיוצ"ב. בנוסף, ביום עיון שהתקיים לאחרונה תחת הכותרת "המסע הצרפתי לירושלים" על הקהילה הצרפתית בישראל, נחשפו נתוני משרד העלייה והקליטה לפיהם מאז שנת 1989 עלו לישראל כ-72 אלף עולים, כאשר למעלה מ-20% מהם (15,259) נקלטו בנתניה – העיר המובילה בארץ בהיבט זה. יום העיון התקיים ביוזמת עיריית ירושלים (המנהל לשירותי קהילה – הרשות העירונית לעלייה וקליטה) ובשיתוף משרד העלייה והקליטה, עמותת "קעליטה", עמותת CNEF (מסייעת בקליטה ועלייה של צעירים שעולים לארץ ממדינות דוברות צרפתית) וגופים נוספים.

אודות "קעליטה": עמותת "קעליטה", שהוקמה ביוני 2015 על ידי הפילנתרופ ואיש העסקים היהודי-צרפתי מרק אייזנברג, היא ארגון הגג של עולי צרפת בישראל. קעליטה שמה לה למטרה לסייע ולהביא לשיפור משמעותי בקליטת העולים דוברי הצרפתית, להעלות את חשיבות העלייה והקליטה ולהציב אותה בראש סדר העדיפויות של החברה בישראל – ובכך לתרום לפתרון בעיות הנוגעות לכלל החברה הישראלית. מאז החלה לפעול, שיפרה העמותה משמעותית את סיכויי ההצלחה של העולים מצרפת בארץ וחיזקה את התרומה הכלכלית, החברתית והרוחנית של העלייה מצרפת.

צילום: עצמי

Related Post

ביקור אותנטי

Posted by - 21 במרץ 2018 0
במסגרת הפעילות העירונית לעידוד קשרי החוץ והערים התאומות אירחה עיריית נתניה משלחת מהעיר התאומה בורנמוט' שבאנגליה. ראש העיר לורנס וויליאמס…

טיפים לטיפול בתיקי הוצאה לפועל

Posted by - 12 במרץ 2019 0
רבים מחייבי ההוצאה לפועל אינם מודעים כלל להליכים הננקטים במסגרת התיקים המנוהלים כנגדם. עו"ד אייל קורסיה מספק טיפים חשובים  …

והזוכה המאושר: ספידי גונזלס

Posted by - 27 ביוני 2018 0
צעיר בן 26 מאזור השרון זכה בהגרלה שהתקיימה בשבוע שעבר ב-22 מיליון שקלים בלוטו. ביום שלמחרת בשעה 8:00 התייצב במחלקת…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות