איך מחממים את הבית בחורף 2020

6 0

גם אם קשה להתנער מימי החמסין, עדיין ניתן להיות בטוחים שגם השנה החורף יגיע וגם השנה הטמפרטורות יצנחו, כך שלא רק נחזיר את שמיכות הפוך למיטות, אלא גם נמהר להדליק חימום, ועם כל הכבוד למזגן, למפזר החום ולרדיאטור, אין שום שאלה שלחום הנעים והבריא של הקמין אין שום מתחרים, ואם גם אתם מדמיינים ישיבה משפחתית מול הלהבות לצד שוקו חם, ואם גם אתם מחכים לשלוח תמונות לקבוצת הוואטסאפ המשפחתית, תמונות שמראות כיצד בחוץ מתחוללת סערה אך אתם בבית עם מכנס קצר וגופייה, נראה שגם לכם רק נותר להבין איזה סוג קמין הכי נכון עבור הבית הפרטי שלכם, ופה נעזור לקבל החלטה – נעשה מעט סדר בתחום חמים ומרתק במיוחד.

שיקולים שנוגעים אליכם

רגע לפני שנעבור על סוגי הקמינים שקיימים, חשוב שתבינו מה מייחד אתכם כאנשים. מה יש לבחון? האם אתם אוהבים טבע או רק מחפשים את המראה הטבעי, האם אתם מוכנים לעבוד עבור הבערת האש או משתוקקים לקלות התפעול שמציע השלט, האם אתם פריקים של שליטה או טיפוסים יחסית זורמים, האם חשוב לכם מענה מידי או שאתם יודעים לחכות מעט וכדומה. בהתאם לתשובות תוכלו להתחיל להבין האם נכון עבורכם קמין גז שמאפשר שליטה מלאה על הטמפרטורה הרצויה, הדלקה פשוטה ותוצאה מהירה, או לחלופין האם אתם מעדיפים קמין עצים שמצריך מעט התעסקות ושמוותר על שליטה מלאה (שליטה על טווח הזמנים ועל הטמפרטורה המדויקת).

שיקולים שנוגעים למבנה הבית

עם כל הכבוד לכם בעלי הבית, גם יש לתת את הדעת למה שמכתיב הבית עצמו, כי הרבה פעמים אם רק תביטו ותבחנו את המבניות, תבינו מה יותר נכון – אם מבחינת פונקציונאליות ואם מבחינת עיצוב. כך למשל מבחינה עיצובית עצרו לבחון האם מדובר בבית שהוא יותר מודרני או יותר כפרי, ומבחינה פונקציונלית תבחנו האם מדובר בבית גדול או קטן, האם יש מקום בקרבת הקמין למעמד עצים וכדומה. פה נציין שניתן למצוא קמינים מודרניים וכפריים, קמינים בעלי פיתוחים ומנגד כאלו שנראים כמו אקווריומים, קמינים שחורים וצבעוניים וכדומה.

שיקול משולב

לעיתים האופי שלכם והצרכים של הבית עשויים להשתלב וכשזה קורה ניתן למצוא את הקמין הרצוי ביתר קלות. כך למשל אם מדובר בבית גדול ואוהבים את הטבעיות של חומר הגלם עץ, קמין עץ איכותי וגדול בהחלט מהווה מענה ראוי. דוגמה נוספת? אם הבית קטן ומייחלים למראה רומנטי, קמין חשמלי יתגלה כאידאלי – אמנם אינו מחכם אך בהחלט יותר אווירה ומרשים.

עומדים לקבל החלטה? בואו נבלבל אתכם קצת!

קיימים כמה פערי מידע שרצוי להכניס למערך השיקולים טרם מתקבלת החלטה. להלן 3 דגשים:

  1. אם אין לכם מקום להוציא ארובה, בחרו בקמין ביו אתנול. מדובר במפזר חום משמעותי שמייצר אשליה מרהיבה של להבה, אך מצד שני הוא אינו מעניק את העוצמה של קמין רגיל.
  2. קמין פלט מהווה את המילה האחרונה בתחום. גם מעניק עוצמה משמעותית, גם נחשב ידידותי לסביבה וגם מעניק שליטה מלאה. בנוסף, ניתן להוציא ארובה מהקיר, הריח מהארובה חלש ולא מורגש לשכנים.
  3. גם קמין עצים וגם קמין גז יכולים להציג מראה כפרי ומודרני – עניין של היצע ובחירה.

טיפ לדרך

זהו בדיוק הזמן לפנות לבית עסק שמתמחה בתחום ושישמח להשלים פערים נוספים, כי לפני שקונים קמין (אמצעי חימום משמעותי) מוטב לקבל כמה שיותר מידע מקיף לצד הנחיות מקצועיות, כאלו שבין היתר מסייעות למצוא את מיקום ההתקנה האידאלי – חורף חמים ונעים!

תמונה: באדיבות Freepik

Related Post

בית חכם, מה זה אומר ?

Posted by - 4 ביולי 2021 0
בתקופת הקורונה לצד הדברים הפחות טובים, במהלכה הענפים הטכנולוגים לא עצרו מלכת והוסיפו להתפתח. כך גם תחום הבית החכם שב-2021…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות