איך מבצעים החלפת מצבר עד הבית

9 0

בשנים האחרונות מי שנתקע עם הרכב שלו ללא יכולת התנעה ונסיעה עקב בעיה במצבר, יכול לנסות להתניע באמצעות כבלים. הדבר אפשרי רק אם הרכב לא רכב היברידי.

מתי בוצעה החלפת מצבר

יצרן המצברים מעניק תקופת אחריות בת שנה לפחות. לכן המצבר מחזיק מעמד לפחות שנה ולעיתים גם הרבה יותר מכך. בעל הרכב יודע מתי החליף מצבר ולכן אם פרק הזמן שחלף הוא שנה ויותר, קיימת סבירות גבוהה שהמצבר התרוקן ויש להתקין מצבר חדש.

כאשר הנהג מזמין במוקד השירות, הגעה של טכנאי שמבצע שירות מצבר עד הבית, הוא מעביר לו את כל הנתונים הבסיסיים. איזה סוג רכב מדובר, איזה שנתון, מה נפח המנוע והיכן נמצא הרכב התקול.

שירות של מכונאי רכבים

מכונאי הרכבים שנמצא במיקום גיאוגרפי קרוב, יוצא לדרך כדי לסייע ללקוח. ברוב המקרים יש ברכב שלו אביזרים, חלפים וכמה סוגים של מצברים. בשלב הראשון הוא בוחן את התקלה ברכב, בודק את המצבר, את האלטרנטור ואת הסוויץ. בהתאם לכך הוא מדווח ללקוח אם יש תקלה או שאי אפשר להתניע את הרכב כי המצבר התרוקן.

בהתאם לממצאים, הטכנאי מבצע את התיקון הנדרש ולאחר מכן מפעיל את המנוע. או לחלופין הוא מוציא את המצבר הישן, מכניסה למיקום המתאים את המצבר החדש, מחבר את כל החיבורים ומניע את הרכב.

אם הכול תקין, נשאר ללקוח רק לשלם ולאחר מכן הוא יכול לצאת לדרכו.

מידע על המצברים

איש השירות מעביר לנהג מידע על כל אחד מהמצברים שנמצאים ברשותו. יש כאלו שמיוצרים בישראל, אחרים מיוצרים בחו"ל, מהן העלויות של כל אחד מהדגמים, ההבדל ביניהם מבחינת האיכות, מבחינת העלויות ומהי תקופת האחריות שמעניק כל יצרן.

בהתאם למלוא הנתונים, כל נהג מחליט איזה מהמצברים הוא מעדיף שיתקינו ברכב שלו ובהתאם לכך מתבצע התהליך. בסיומה של ההתקנה הנהג מקבל תעודת אחריות מקורית של היצרן בהתאם לתקופה שעליה סוכם.

גרר למוסך

יש מקרים חריגים שבהם איש השירות לא מצליח לבצע את ההתקנה עקב קשיים בהגעה למיקומו של המצבר הישן ולכן הוא לא יכול לבצע את ההחלפה. תקלות כאלו קורות בדרך כלל ברכבים ישנים שבהם יש לפרק חלק מהדשבורד, כדי שאפשר יהיה לשלוף את המצבר הנוכחי.

יש מקרים שהנהג מזמין גרר וכך הרכב מועבר למוסך. בתום התקנת המצבר, בעל הרכב מגיע למוסך ואוסף את רכבו.

מדובר במקרים מאד חריגים, כיוון שבכל המכוניות החדשות התהליך הזה מתבצע מאד בקלות וגם במהירות. לכן השיטה של מצבר עד הבית היא המהירה וגם היעיל ביותר לכל נהג.

רוב הנהגים בישראל מכירים את השיטה הזו שנהוגה בישראל כבר כמה שנים והם משתמשים בה ללא כל צורך במקרים נורמטיביים לקרוא לרכב גרר.

קרדיט פרסום: freepik

Related Post

דרך יציאה

Posted by - 31 באוגוסט 2021 0
הרמפה המערבית בגשר האחדות בנתניה נפתחה השבוע ומאפשרת ירידה נוספת לכביש החוף מהגשר  לכיוון תל אביב מאת: יקיר מנשה הרמפה…

מה מגיע לנו בחגים ?

Posted by - 24 באוגוסט 2021 0
החגים מתקרבים אלינו בצעדי ענק, ועובדים רבים תוהים מה נוהל העבודה בערבי החג ובחול המועד, האם המעסיק מחויב להעניק להם…

שלא תשלמו ביוקר

Posted by - 20 בדצמבר 2021 0
רכישת דירה חדשה או מעבר דירה זהו אירוע גדול ומרגש ובעיקר הוצאה שמרוקנת את חשבון הבנק שלנו, לכן חשוב לא…

שיבולת שועל , למה לי ?

Posted by - 22 בפברואר 2023 0
השיבולת שועל (או הקוואקר) היא דגן בעל יתרונות רפואיים, תזונתיים וסגולות בריאותיים מגוונים, המכילה מעט שומנים:  במאה גרם שיבולת שועל יש…
כלי נגישות