איך להפוך קושי ליתרון?

8 0

התמודדות עם קשיים מהווה מחסום להצלחה בתחומי החיים השונים: קריירה, זוגיות, בריאות, חברים, מצב כלכלי, מימוש עצמיֿ ועוד… אז איך מתמודדים? אופירה רכטר מציגה שיטה

מאת אופירה רכטר, מאמנת להתפתחות אישית

אפתח בסיפור בת הטבח (מקור לא ידוע). נערה אחת התלוננה בפני אביה על הקושי שלה להתמודד עם בעיות בחיים. בתגובה, אביה הוביל אותה למטבח והראה לה שלושה סירים מלאים במים רותחים. בסיר הראשון הוא שם גזר, לסיר השני הכניס ביצה ולשלישי שפך גרגירי קפה. כעבור זמן מה, שלף האב את הגזר מן הסיר ושם אותו בצלחת, לאחר מכן הוציא את הביצה מן המים הרותחים והניח אותה בקערה ולבסוף הוא סינן את הקפה ומזג אותו לספל.

האב הביט בבתו ושאל אותה: מה את רואה בתי היקרה? הבת התקרבה לשולחן ובחנה את התוצרים: הגזר היה רך ומעוך, הביצה הפכה לקשה ולמוצקה והקפה הדיף ניחוח נפלא וטעמו היה ענוג וטוב.

האב אמר לבתו: המים הרותחים הם הקשיים בחיים ובני האדם משולים לכל אחד משלושת התוצרים האלה. הגזר שהגיע למים קשה, התרכך מאוד וניתן למעוך אותו בקלות. הביצה שהגיעה עדינה ונוזלית ועם קליפה דקה, התקשתה כולה.

ופולי הקפה, מה איתם? שאלה הבת. אהה, פולי הקפה הם יחודיים! השיב האב. פולי הקפה מיצו את התכונות הטובות ביותר שלהם דווקא שהמים הגיעו לשיא הרתיחה.

כאשר את נתקלת בקשיים, איך את מגיבה? האם את מתרככת כמו גזר? או אולי את כמו ביצה עדינה שמקשה את ליבה לאחר טרגדיות וקשיים? או שבעצם את כמו פולי הקפה, שיכולים להפוך את המצב הכואב לדבר הטוב ביותר שיכול להיות?

מוסר השכל: בשביל להיות פולי קפה, צריך רק לזכור שלכל מה שקורה בחיים, יש סיבה, ומה שעלינו לעשות זה לגלות מהי הסיבה וללמוד ממנה.

כשקורה לאנשים משהו לא טוב, הנטייה האוטומטית שלהם היא לשאול: "למה זה מגיע לי?", "זה לא הוגן" וכו׳… הרוב יקראו לזה קושי. ווינרים יתייחסו לקושי כאל אתגר, וישאלו את עצמם "מה אני יכול ללמוד מזה?", תמיד יחפשו אפשרויות לצמיחה ולגדילה.

אין אנשים שלא חווים קשיים, אתגרים. יש כאלה שיבחרו להיות גדולים מהקשיים ולהתמודד איתם, לשלם מחיר ויש כאלה שיבחרו לא להתמודד, להשאר "באזור הנוחות".

אני ככבדת שמיעה, מתמודדת עם המגבלה הזו יום יום, פיתחתי יכולת יצירתית וכישורים בגלל הצורך להתמודד עם החיים ככבדת שמיעה – דבר שאיפשר לי יכולת חשיבה יצירתית, התמודדות ופתרון בעיות שונות, חשיבה מחוץ לקופסה. כשאתם נתקלים בקשיים, אל תפחדו מהם, תנסו לחשוב איך להפוך אותם ליתרון, למשהו חיובי.

הכותבת, אופירה רכטר, הינה מאמנת להתפתחות אישית. לפרטים: נייד: 050-4602214. מייל: [email protected]

Related Post

רגע לפני הוולנטיין

Posted by - 29 בינואר 2020 0
בתאריך ה-14/02 יום שישי יחול הולנטיין דיי (יום האהבה הבינלאומי) וזה הזמן להזכיר לכולנו לרכוש מתנות שיסמלו את האהבה. אז…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות