איך להכין ארוחות מושקעות בתקציב נמוך?

10 0

יש לנו חדשות טובות, גם אם אתם מארחים ואולי מעוניינים להכין ארוחות מושקעות של 3 או 4 מנות, אתם לא חייבים לצאת עם חורים בכיסים בשביל להשיג את המטרה.. (ואף בשלמותה).
יש לא מעט מתכונים שתוכלו להכין ופעולות אותן תוכלו לבצע אשר יאפשרו לכם להכין ארוחות מושקעות בתקציב שהינו נמוך יחסית.

מרקים
אם אתם מכינים ארוחה בעונת החורף, תוכלו להגיש מרק כמנה ראשונה. ברחבי הרשת תוכלו למצוא לא מעט מתכונים למרקים – חלקם מיוחדים ומתאפיינים בטעמים עשירים – ואף מתבססים על רכיבים לא יקרים – סוגים שונים של ירקות ו/או קטניות.
שימו לב גם לאפשרויות לשדרג את המרק – לדוגמא, תוכלו להכין קרוטונים מתובלים מלחם ליהנות מתוספת משדרגת למרק בעלות נמוכה במיוחד.

קדרות ותבשילים
קדרות ותבשילים יכולים להתבסס על מרכיבים שונים אשר חלקם הינם זולים – ירקות, קטניות ועוד..
במידה ותבססו את ההכנה על מתכונים מנצחים וכמובן, תוסיפו תבלינים שונים (מהסוגים המתאימים ובכמויות הנכונות) אשר בכוחם לשדרג במידה רבה את המאכלים ויכולים (בסופו של דבר) לאפשר לכם להוציא תחת ידיכם מנות עיקריות משביעות ואיכותיות המתאפיינות בטעמים עשירים.

חיפוש אחר מתכונים זולים
ניתן למקד את החיפוש במתכונים זולים ולברור מתוכם את אלו שנראים לכם כאיכותיים ובעלי פוטנציאל להשתלב בארוחה אותה אתם מתכננים – שימו לב שלא מעט מתכונים ניתנים לשדרוג בצורה קלה ויעילה ולכן, אם יש לכם רעיונות איך לשדרג את אותם המתכונים דבר זה יכול להועיל לכם במידה רבה.

לא לוותר על האלכוהול
לא משנה מה אתם מגישים, תדאגו להשקות את האורחים. עכשיו, החדשות הטובות הן שניתן למצוא משקאות אלכוהוליים לא יקרים, אשר יכולים לשדרג את הארוחה ולהוסיף לה יוקרתיות.
כך יוצא, שתוכלו להגיש אפריטיף כפתיח לארוחה – לדוגמא, אפרול. תוכלו להגיש יינות שונים – כאשר, ניתן למצוא יינות טובים במחירים אטרקטיביים או להכין קוקטיילים – כאשר, אם יש לכם מתכונים טובים תוכלו להכין משקאות מושקעים וטעימים במחירים שהינם יחסית נמוכים.  

ומה בגזרת הקינוחים?
ראשית כל, באפשרותכם לבסס את הקינוחים על בסיס פירות מסוגים לא יקרים – לדוגמא – אגסים או תפוחים בתנור עם מילויים.
מעבר לכך, ניתן להכין עוגות קרות – אשר רבות מהן מבוססות על מרכיבים לא יקרים כמו: גבינה לבנה, ביסקוויטים ושמנת מתוקה..

טיפים לסיום

  • היו מאורגנים – בכדי להוציא ארוחה מושקעת וטעימה וגם זולה, קיימת חשיבות גבוהה להקפיד על ארגון וסדר. הכינו לעצמכם מראש את התפריט אותו אתם רוצים להכין. פרטו את כל המרכיבים והכינו לעצמכם רשימה מסודרת של כל מה שאתם צריכים לקנות לצורך הארוחה. רשימה שכזאת תמנע ממכם את הצורך להוציא סכומי כסף מיותרים וגבוהים על מצרכים שאתם לא באמת צריכים.
  • היו יצירתיים  – יצירתיות תאפשר לכם להוציא ארוחת מלאכים גם עם רשימה מצומצמת של מצרכים אשר רובם גם יכולים להיות זולים.
  • דברו עם ההורים או עם בשלנים מנוסים – בשנות השבעים והשמונים לא מעט אנשים העמידו ארוחות  מושקעות בתקציבים שהינם יחסית נמוכים – ומאוד יכול להיות שיש להם את אותם המתכונים "של פעם" עליהם הם ביססו את הארוחות המדוברות. ההמלצה היא לדבר איתם, לקחת מהם טיפים ורעיונות ולנסות וליישם אותם.
  • נסו לחשוב איך אתם מצמצמים – אם הגעתם לרשימה אשר נראית לכם כיקרה יותר מהתקציב אותו תכננתם להשקיע בארוחה, נסו לחשוב על דרכים באמצעותם תוכלו להוזיל אותה – לדוגמא, אולי לעשות סקר מחירים ואולי לשקול לפצל את הקניות למספר סופרים שונים – בהתאם לסקרי מחירים ולמבצעים שונים.

קרדיט תמונה:pexels.com

Related Post

"היבדק וסע": כך זה עובד

Posted by - 21 במרץ 2020 0
על רקע התפשטות נגיף הקורונה בישראל, ובהתאם להנחיות משרד הבריאות, מגן דוד אדום ערוך להגדלה משמעותית של מערך הדגימות ברחבי…
כלי נגישות