איך לבחור סטודיו לתכנון ועיצוב מוצרים?

9 0

לאופן שבו מעוצב מוצר מסוים יש השפעה עצומה על היקף המכירות שלו. כמובן שגם לתכנון של אותו מוצר יש השפעה על שביעות הרצון של כל מי שרוכש אותו ובהתאם על עתידו בשוק צפוף ורווי מתחרים (שהרי אין כמעט ענף שהוא לא צפוף ורווי מתחרים). בהתאם סטודיו לתכנון ועיצוב מוצרים מספק שירות חיוני במיוחד לכל מי שרוצה לחדור לשוק כזה או אחר, והבחירה שלו הינה החלטה חשובה מאוד.

ניסיון

הפרמטר החשוב ביותר בבחירת סטודיו לתכנון ועיצוב מוצרים הוא הניסיון. רק אנשי מקצוע שכבר תכננו ועיצבו מוצרים רבים מסוגים שונים יכולים להבטיח לכם, ולא רק להבטיח אלא גם לקיים, מוצר שיענה במדויק על צרכי הלקוחות וירשים אותם כבר ממבט ראשון.

ניסיון רחב היקף גם מצמצם למינימום את הסיכון לטעויות בתכנון שייקרו את הייצור או אפילו יובילו לצורך לגנוז חלק מהמוצרים, ולכן אסור להתפשר עליו.

קשב מלא לכל לקוח ולקוח

עיצוב מוצר הוא תחום שהתפתח מאוד בשנים האחרונות ולאנשי המקצוע שעוסקים בו יש ידע רחב מאוד בנושא. באופן טבעי המומחיות מביאה איתה רצון להביא לידי ביטוי את הידע ולתכנן את המוצר בדיוק כפי שאנשי הסטודיו רואים לנכון – אבל חשוב לזכור שגם בעל העסק שהמוצר מעוצב עבורו מבין בשוק שבו הוא פועל, ולכן גם לתפישה שלו חייב להיות משקל נכבד בהחלטות הסופיות.

בהתאם גם יכולות הקשב של אנשי סטודיו לתכנון ועיצוב מוצרים חשובות מאוד, וזאת במקביל ליושרה המלאה וליכולת להביע עמדות גם אם הן לא חביבות על הלקוח.

תהליך העבודה של סטודיו לתכנון ועיצוב מוצרים

תהליך תכנון ועיצוב מוצרים מתחיל תמיד בחקר מעמיק של השוק הרלוונטי ושל הלקוחות הפוטנציאליים. על בסיס אפיון המשתמשים וזיהוי הצרכים מתווספת שכבה חשובה נוספת – איתור הזדמנויות רלוונטיות בשוק וניתוח של הטרנדים החמים בו. המטרה היא מצד אחד לקלוע לצרכי הלקוחות ולהעדפות שלהם ומצד שני לבדל את המוצר באופן משמעותי ממוצרים אחרים שקיימים בשוק.

במסגרת עבודות הפיתוח, סטודיו לתכנון ועיצוב מוצרים בוחן את נושא הנדסת האנוש כך שהשימוש במוצר יהיה קל, אינטואיטיבי, מהנה ויעיל. בנוסף למחשבה המעמיקה על הממשק בין המוצר לבין בני האדם שירצו להפיק ממנו תועלת, נבחרים גם החומרים האופטימליים בהקשר של המוצר הספציפי.

בשלב הזה ניתן להפיק אבטיפוס, ולאחר מכן לשדרג אותו ביחד עם הלקוח. לאורך כל הדרך יש להקפיד על יצירת קניין רוחני מתאים, ועוד סוגיה שנלקחת בחשבון היא הכלכלית – תכנון ועיצוב המוצר נעשים כך שניתן יהיה לבצע את הייצור בעלות נמוכה שתאפשר תמחור אטרקטיבי.

מתי מסתיימת העבודה על מוצר חדש?

באופן עקרוני לאחר שמיוצר אבטיפוס שקיבל את אישור הלקוח וניתן להתחיל לייצר אותו, מסתיימת עבודתו של הסטודיו. יחד עם זאת חברות רציניות בתחום מלוות את הלקוח גם בתהליך הייצור ומסייעות לו בכך, ובנוסף מספקות ייעוץ מקצועי גם לאחר שמוצר כבר מתחיל להימכר – כולל תוספות ושדרוגים עתידיים לנוכח התפתחויות בשוק.

Related Post

3 מתכונים שווים עם ירקות

Posted by - 26 באפריל 2018 0
במחבת או בתנור? לא משנה איך אתם מעדיפים את הירקות שלכם, 3 מתכונים יעזרו לכם להוסיף אותם לצריכה היומית כפי…

קידום אתרים – למה זה חשוב

Posted by - 4 בפברואר 2019 0
שירותי קידום אתרים או בשפה יותר מקצועית אופטימיזציה במנועי החיפוש זאת השיטה האסטרטגית שמבוססת על תהליכי חשיבה וטכנולוגיה אשר מטרתן…

יום התודה של "נוער לתת"

Posted by - 13 בינואר 2019 0
ב 14.01 (בסמוך ליום התודה הבינלאומי) יצבעו את המדינה למעלה מ-40,000 בנות ובני נוער מכל רחבי הארץ יקחו חלק במיזם…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות