איך ייראה שולחן החג שלכם?

8 0

ראש השנה, כמו כל חג ראוי לשמו, כולל את סעודת החג שמכנסת סביב השולחן את כל המשפחה, כולל דודים, גיסות וחתנים, כשכל אחד עם רון בלב וסיר ביד, וכולם גם יחד מסובים. 
ראש השנה מלבד מנהגיו, הוא בין הערבים הבודדים בשנה בהם מתקבצים כולנו מסביב לשולחן החג, מודים על מה שיש ונעטפים באווירת החג שאופפת את כל העם. פינת האוכל היא ליבו האמיתי של הבית ומקום ההתכנסות הבלתי מעורער של בני המשפחה. בתי העיצוב המובילים הכירו, מאז ומעולם, בחשיבותה של פינת האוכל, והעניקו לנו לאורך השנים שפע אדיר של עיצובים, יצרו מגמות וטרנדים, המליכו חומרי גלם ואז הכתירו תחתיהם אחרים, ובאופן כללי דאגו להשאיר כל העת את פינת האוכל בקדמת הבמה, לחדש ולהתחדש.

לדברי קארין מרקוס מנכ"ל מתחם HOME DESIGN POLEG "התכנסות סביב שולחן האוכל בערב החג ובתקופת חגי תשרי בכלל, יחד עם המגמה ששמה במרכז הכובד את הבילוי והאירוח בין כותלי הבית מפנה את הזרקור לבחירה נבונה ומעוצבת של שולחן אוכל. בתקופת החגים עולה משמעותית כמות פינות האוכל הנמכרת. נתון זה אינו מפתיע, שכן כחלק מתחושת החג והשנה החדשה שבפתח, מרגישים רבים רצון להתחדש, לייפות ולשפר את פני הבית".

בשל מרכזיותן של פינות האוכל יש מי שבוחרים אותן יפות ומהודרות, אך רוב הזמן, לרבות בבתים שמשתמשים בהם לאכילת שלוש ארוחות ביום,  פינות אוכל עומדות ריקות. "על מנת להפיק את המרב והמיטב מריהוט פינת האוכל", מוסיפה קארין מרקוס "מומלץ לאפיין ולהגדיר את אופן ואופי השימוש הביתי בהן, כך שיתאים לסגנון החיים של בני הבית."

Home Design Poleg- רקפת ספיר
טכנולוגיה, עיצוב ושטח הדירה

בדירות כיום לא תמיד נשאר מקום לפינת אוכל סגנון שולחן אבירים, יחד עם זאת הסיבות והמסיבות לארח הן רבות וטובות. לפיכך בתי העיצוב משקיעים בפתרונות מתקפלים, נפתחים ורהיטים שמתאימים ליום חול וערב חג. בשנים האחרונות, שולחנות אוכל המבוססים על מנגנוני מתכת או אלומיניום נכנסים הביתה כשיתרונותיהם ברורים ומשמעותיים: המתכת קלה לניקוי, אינה סופגת כתמים ועמידותה רבת השנים היא סמלה המסחרי. בתי העיצוב השתמשו במתכת כדי לייצר אמירה עיצובית הפוכה לזו שמזוהה עם העץ: קווים מינימליסטיים ונקיים ושימוש בזוויות ישרות. אך המתכת הציעה אפשרות נוספת ומשמעותית בכל קנה מידה: שילוב של מנגנונים מכאניים בתוך השולחן והכיסאות, שמאפשרים לשנות את צורתם במהירות ובקלות ללא חשש משחיקה או משינוי המסה של המתכת.
גם בתחום כסאות האוכל החגיגה היא רבה וההיצע מגוון. מומלך לבחור ב-6 כסאות אוכל קבועים ולהוסיף עוד 6 מעוצבים ומתקפלים כך שבערב החג, בשילוב של mix & match השולחן הערוך יקבל את כולם אל השולחן!

פנטהאוז רהיטים- EGO (2)
הלבשת השולחן
ומה עם עיצוב השולחן? גם לכך ישנם פתרונות. שילוב של מפות, פלייסמט'ס אישיים ומעוצבים, עם סכו"ם בגווני הזהב. כך מובטח שהשולחן יראה משודרג. כלי הגשה, פמוטים לנרות, דיקנטר ליין ואביזרים לקישוט השולחן בסגנון אישי שלכם כשהמוצרים שנמצאים כיום על המדפים דואגים לעשות את החיים קלים יותר. מדובר בחומרים ובדים שפשוט לנקות ולהסיר מהם את הכתמים בסוף הארוחה, עד לסבב הבא בו תקראו לארח את כל המשפחה. מבחינה עיצובית אנחנו חיים בתקופה של חופש סגנוני, ישנה קשת של אפשרויות ליצור חוויה ייחודית על השולחן, אפשר לבחור פריטים בצבע מסוים, לשלב הדפסים ומרקמים בסגנון רטרו שיק, או ללכת על הסגנון הנוצץ והחגיגי במלוא הכוח.

קרדיט צילומים: רקפת ספיר, Poleg Rosetto, הום דיזיין פולג- פנטהאוז רהיטים

Related Post

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות