איך בוחרים כסאות לפינת אוכל?

8 0

פינת האוכל היא חלל דומיננטי מטבעו. האזור הזה בבית מושך תשומת לב בכל יום, וכשנערכת בו ארוחה חגיגית, עם חברים או קרובי משפחה, המרכיבים השונים של פינת האוכל קריטיים לאיכות החוויה. בפרט חשוב לבחור נכון כסאות לפינת אוכל, וכאן בעמוד תמצאו מידע שיעזור לכם להגיע לכסאות האופטימליים. בכל מקרה מומלץ לרכוש כסאות עבור פינת האוכל אך ורק בחנות רצינית ואמינה שאפשר לסמוך עליה בלב שלם.

המידות הנכונות של הכסאות בפינת האוכל

השיקול הראשון בבחירת הכסאות שתציבו בפינת האוכל שלכם הוא השיקול הפרקטי. בהתאם, חשוב קודם כל לבחון את המידות של כל כסא שמוצע לכם. המנעד יחסית מצומצם מפני שבסופו של דבר רוב פינות האוכל דומות זו לזו, אבל גם הבדל לכאורה קטן עשוי להתגלות כמשמעותי מאוד.

הגובה של כסאות המיועדים לפינות אוכל הוא 42 עד 50 ס"מ (הכוונה היא לגובה המושב, הגובה של הכסא כולו הוא סביב ה-90 ס"מ). אם בני הבית גבוהים יחסית כדאי לבחור כסאות בקצה העליון של הסקאלה, כדי שהישיבה תהיה נוחה. במקביל נדרשת התאמה של הגובה גם לגובה שולחן פינת האוכל – ההפרש האידיאלי הוא 30 ס"מ (בין מושב הכסא לקצה התחתון של משטח השולחן).

מספר הכסאות הדרושים

בחירת כסאות לפינת אוכל מושפעת גם ממספר הכסאות הנחוץ לכם. ליתר דיוק, הרוחב של הכסאות הנבחרים צריך להיות כזה שימנע צפיפות יתר סביב השולחן. רצוי להשאיר לפחות 5 סנטימטרים בין כסא לכסא, ולכן אם השולחן קטן יחסית עדיפים כסאות יחסית צרים (סביב ה-40 ס"מ כשיש גם כסאות ברוחב 45 ס"מ). אם יש לכם שולחן נפתח מן הסתם חישוב מספר הכסאות האפשרי מתבצע על סמך המידות המקסימליות של השולחן, כשהוא פתוח.

החומר הנכון לכסאות שלכם

השיקול הבא ברשימה הוא החומר שממנו מיוצרים הכסאות. החלוקה העיקרית היא לכסאות מעץ ולכיסאות מאלומיניום (יש גם כסאות פלסטיק אבל הם פחות מומלצים). כסאות לפינת אוכל מעץ מתאפיינים במראה חמים מאוד ומפזרים סביבם אנרגיות של רוך אבל גם חוסן כמו גם חיבור לטבע. כסאות אלומיניום מתאפיינים בעמידות גבוהה מאוד, וגם להם יש אסתטיות נעימה לעין בזכות הקווים הנקיים והמראה המדויק. אם יש לכם שולחן עץ, עדיפים כסאות מעץ. שולחן מתכת משתלב היטב עם כסאות אלומיניום.

כסאות לפינת אוכל שיוצרים הרמוניה גם עם הסלון

ברוב רובם של הבתים פינת האוכל מחוברת לסלון. בהתאם כשבוחרים כסאות לפינת אוכל כדאי מאוד להתייחס גם לעיצוב של הסלון. כלומר, לבחור כסאות שיוצרים הרמוניה מוצלחת עם מערכת הישיבה, הגוונים הדומיננטיים בסלון, התאורה ושאר האלמנטים שנמצאים בחלל זה. במרבית המקרים הכיוון הנכון הוא המשכיות, כלומר כסאות שממשיכים את הקו העיצובי של הסלון כדי לייצר חלל אירוח נעים לעין.

Related Post

ממתיקים עם סטיביה? חשבו שוב

Posted by - 16 במרץ 2021 0
חוקרים מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב מצאו שממתיק הסטיביה הפופולארי עשוי לשבש את המאזן בין החיידקים במעי. המחקר, שפורסם בכתב העת Molecules, מצא שקיימת השפעה…
כלי נגישות