איזה דרכון אירופאי הכי נוח להוציא?

9 0

דרכון אירופאי נחשב לאחד הטובים בעולם מבחינת דרכונים שמכניסים אתכם בקלות למדינות רבות ככל האפשר. מכיוון שדרכון ישראלי מוגבל מטבע הדברים בכניסה למדינות שונות ומכיוון שלמרות שטוב פה בדרך כלל, עדיין יש מקומות מבוססים יותר שמעניקים אפשרויות טובות יותר ללימודים ולעבודה. דרכון אירופי הוא דרכון שנחשב מצוי לתנועה בתוך היבשת משום שלפי אמנת שנגן לא צריך יותר להציג דרכונים במעבר הגבולות ויש גם הטבות שאזרחות אירופית נותנת במדינות אחרות. כך שאם כבר להוציא אזרחות זרה, עדיף אירופית.

מה חשוב לדעת על דרכונים אירופאים?

יש כאלה שבשבילם זה מיועד רק כדי לחיות באירופה בכלל, יש כאלה שבשביל זה מיועד לנסיעות בעולם ואז תלוי איזה דרכון מוציאים, ויש כאלה שלהם זה טוב ללימודים ועבודה. אלא שגם באירופה יש מדרג בין דרכונים שקל להוציא וקל לקבל ולא דורשים מישראלים כל מיני תנאים שונים כדי להבטיח שתקבלו אותו. לכן, מומלץ לבדוק מעבר לתנאים הרגילים של משך הזמן והשנים שלוקח להוציא דרכון גם מה זה דורש מכם וכמה התעסקות אפילו של משרד עורכי הדין שמתמחים בכך. יש שלושה דרכונים אירופאים פופולריים בישראל שיש הבדלים משמעותיים ביניהם שחייבים לדעת ולהכיר – דרכון רומני, ספרדי ופורטוגלי. גם הפולני נחשב לנפוץ בישראל אם כי פחות, בגלל רמת הפיתוח של המדינה.

הדרכון הרומני

הדרכון הרומני הוא אחד המבוקשים בגלל כמה סיבות. ראשית, מדובר במדינה שהצליחה לצאת בצורה מרשימה משנות השלטון הסובייטי, היא משגשגת ופורחת כיום והיא חברה באיחוד האירופי, מה שמעניק לה מיקום גבוה ברשימה של דרכונים שרוצים להוציא. כמו כן, זוהי מדינה שמעריכה מאוד השכלה וקידמה טכנולוגית ולכן גם מעניקה לעובדי הייטק ולמשקיעים חיצוניים בתחום זה הטבות כמו מס הכנסה אפסי כמעט. דרכון זה לא מחייב למידת השפה הרומנית ולכן מספיקים מסמכים שמוכיחים את הזיקה ואת המוצא הרומני, אם להורים בעלי אזרחות רומנית או צאצאים לאזרחים רומניים. בגלל הנסיבות ההיסטוריות יש לדייק מאוד בהוצאת מסמכים אלה אבל יחסית, זה הרבה יותר קל מדרכון ספרדי, למשל.

הדרכון הספרדי והפורטוגלי

הדרכונים האלה חשבים לקלים להוצאה אבל רק לכאורה, משום שכל מה שהיה נדרש מכם לעשות זה להוכיח ששם משפחתכם נכלל ברשימת שמות היהודים שחיו בספרד ובפורטוגל בעבר וגורשו משם בגירוש המפורסם. השמות האלה התפזרו בעולם ולכן רבים מצאצאי ספרד ופורטוגל מגיעים מכל מקום, כולל אמריקה ואירופה המזרחית, ולכן יש לבדוק לאחור באילן היוחסין אם אתם אמנם צאצאים שלהם גם כששם המשפחה שלכם אינו ספרדי או פורטוגלי מובהק. אלא שבספרד זה לא מספיק משום שצריך לדעת ספרדית וצריך גם לדעת את תרבות ספרד וההיסטוריה. כלומר, להוכיח זיקה ולא רק למצוא את שמכם בפנקס הקהילה. משום כך, בעיקר יוצאי ספרד שחיים בדרום אמריקה מוציאים דרכון ספרדי. במקרה של פורטוגל לא נדרש להוכיח זיקה תרבותית ולכן יחסית יותר קל להוציא דרכון כזה מאשר דרכון ספרדי.

קרדיט תמונה: freepik

Related Post

השתלת פיאה: לכמה זמן זה מחזיק?

Posted by - 25 ביולי 2022 0
אחד מהסימנים הראשונים לזקנה הוא נשירת שיער שמורידה את הביטחון. גברים רבים נאלצים להתמודד עם התקרחות כבר מגיל צעיר, דבר…

סכנה ברורה ומיידית

Posted by - 20 בנובמבר 2019 0
נתוני עמותת אור ירוק לרגל יום הילד הבינלאומי חושפים תמונה עגומה במיוחד: בנתניה נפגעו בעשור האחרון בתאונות דרכים קרוב ל-500…

נתניה – עיר של כולם

Posted by - 15 בינואר 2020 0
כ- 250 תלמידי תיכון, נציגי שכבות כיתה י' מכלל התיכונים בעיר, השתתפו בשבוע האחרון בסמינר בן יומיים שעסק בנושא סובלנות,…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות