אחת הנרצחות מהפיגוע בחדרה: רש"ט שיראל אבוקרט (19) מנתניה, ורש"ט יזן פלאח מכסרא-סמיע (19), וגם בעיריית נתניה החליטו על הצעדים הבאים

8 0

ש"ט יזן פלאח (19) מכסרא סמיע בגליל העליון ורש"ט שיראל אבוקרט (19) מנתניה, לוחמי מג"ב, הם שני הנרצחים בפיגוע הירי אמש (ראשון) בחדרה. ארגון דאעש קיבל הלילה אחריות על הפיגוע בהודעה שפרסם בערוץ הטלגרם שלו. למרות קבלת האחריות. אבוקרט עלתה לישראל עם משפחתה מצרפת בשנת 2006, ולמדה בתיכון ריגלר בנתניה.

ראש הממשלה נפתלי בנט כתב הבוקר: "הלב נשבר ממותם של לוחמי מג"ב שיראל אבוקרט ז"ל ויזן פלאח ז"ל, שנפלו כשהגנו בגופם על אזרחים מפני רוצחים שפלים. לא נשכח את גבורתם. אני מאחל רפואה שלמה לפצועים ושולח את תנחומיי העמוקים למשפחות. פיגוע שני של תומכי דאעש בתוך ישראל, מחייב את כוחות הביטחון להסתגלות מהירה לאיום החדש. וכך נעשה. אני קורא לאזרחים להמשיך לגלות עירנות. יחד, נוכל גם לאויב הזה".

מנהל תיכון ריגלר, אורי כהן, אמר כי "אנחנו בהלם ועדיין לא מעכלים. שיראל חלמה להגיע למג"ב, איזו שמחה אחזה בה כשהיא התבשרה שקיבלו אותה. היא עדיין לא הספיקה לקחת את תעודת הבגרות שלה. תלמידה מצטיינת, כל התעודה שלה מאיות, שיראל שאפה למצוינות ורצתה להגיע גבוה. ילדה חייכנית ואהובה. היא עלתה לישראל בשנת 2006 ונקלטה אצלנו. שמעתי אתמול ב-23:00 בלילה שהיא נרצחה ולא ישנתי כל הלילה. הבוקר נדבר עם כל התלמידים ונקים פינת הנצחה. אנחנו בהלם גדול".

מפקד מג"ב ניצב אמיר כהן ספד לנרצחים ואמר כי "הלוחמים נלחמו בגבורה, אנחנו משתתפים בצערן ומחבקים את משפחותיהם של הגיבורים יזן ושיראל ז"ל שהגנו בגופם על אזרחים ובכך הצילו חיי אדם רבים. לוחם ולוחמת צעירים, בעלי מוטיבציה גבוהה, שמסרו נפשם למען ביטחון אזרחי ישראל".

יואל שילה: "ממשלת בנט, תחזירו את המפתחות"
בעקבות הפיגוע הקשה הערב (א') בחדרה, ראש מטה מחאת הקו האדום יואל שילה אומר:
"אובדן שליטה מוחלט של ביטחון ישראל, כאוס ברחובות. לא הגיוני שאזרחי מדינת ישראל מפחדים ללכת ברחובות, פיגוע רודף פיגוע. במקום לארגן ועידות ריקות מתוכן שמביאות עלינו אסון ועוד אסון, ממשלת ישראל צריכה לחשב מסלול מחדש לקחת אחריות ולהחזיר את המפתחות וכמה שיותר מהר".

בעקבות האירועים הביטחוניים האחרונים קיימה הערב ראש העיר, מרים פיירברג איכר, הערכת מצב מול בכירי העירייה ומשטרת ישראל.

סוכם על הגברת ביטחון התושבים באמצעות הצבת מחסומים בכניסות לעיר וכן תגבור מערך הפיקוח והשיטור העירוני במרכז העיר ובמוסדות החינוך.

אנו מבקשים מכם, המשיכו להיות עירניים ובמידת הצורך צרו קשר עם משטרת ישראל והמוקד העירוני.

תמונה: שיראל אבוקרט, באדיבות דוברות המשטרה 

Related Post

פינוק ליולדת

Posted by - 7 במרץ 2018 0
מלון רמדה נתניה מרשת מלונות לשם משיק את "סוויט בייבי"SuiteBaby  מלון היולדות המפנק בישראל. לראשונה בישראל הגיע לנתניה מלון יולדות…

חודש מרץ בסימן יום האישה: אחת מלוחמות הקראטה המוכרות בעולם הגיע לתיכון בנתניה, פאנל נשים סוחף, הפעילות המעניינת למען עמותת אחת מתשע וגם – פורים בפתח

Posted by - 7 במרץ 2024 0
אירועי חודש האישה מציינים את יום האישה עם פאנל נשים מנהיגות עם הופעת אמנית אורח קורין אלאל,  בנוסף לוסי האריש…
כלי נגישות