אחרי החגים חוזרים לשגרה באמצעות תזונה בריאה

8 0

בחגים רובנו מתפתים לאכול יותר, הם  עמוסים בארוחות משפחתיות, ארוחות בחוץ, מאכלי חג מיוחדים,  טיולים, פיקניקים  ועוד.  הישראלים  עולים  במשקל  אחרי חג הפסח, בממוצע בין 2-3 ק"ג. אז זהו…. אחרי  פסח ותחילתו של  הקיץ,   מומלץ לחזור לתזונה מאוזנת  ולאורח חיים בריא וספורטיבי.

הרבלייף לתזונה נכונה ובריאה צילום יחצ (5)

מומחי התזונה של הרבלייף,  הדוגלת באורח חיים בריא ובתזונה נכונה, ליקטו טיפים שיעזרו לחזור לשגרה :

  • מנגנון הרעב והשובע – במהלך החגים הקיבה בדרך כלל מתרחבת וצריכת המזון עולה, לכן מומלץ לחזור לארוחות מסודרות בשעות קבועות וליצור מערכת שעות של אכילה.  לאחר מספר ימים הגוף כבר מכוון לעצמו מאותת לנו שהוא רעב.

 

  • אוכל זמין ומוכן – חשוב לדאוג שיהיה אוכל מוכן וזמין כדי שלא להתפתות לחטוף על הדרך. ככל שהירקות והפירות יהיו נגישים יותר , כך הצריכה שלהם תגדל.

 

  • שגרה – לאחר החגים זה הזמן להוציא מהבית את כל הפיתויים מאכלי חג ,שוקולדים ועוגות.

 

  • הקפידו על ארוחת הבוקר – ארוחת הבוקר היא הארוחה הכי חשובה ביום. שוברת את צום הלילה ותורמת לריכוז, ערנות ושמירה על משקל תקין.

 

  • הקפידו על שעות שינה – רוב האנשים הבוגרים זקוקים ל-8 שעות שינה בלילה, חוסר שעות שינה נמצא קשור לעודף משקל, כמו כן נמצא קשר לשינויים ברמות הורמונים שונים כגון עליה בהורמון הרעב וירידה בהורמון המשרה שובע לכן צריך להקפיד על שעות שינה כדי לקבל את הורמון השובע.

 

  • הקפידו על שתיית מים – המרכיב העיקרי של גוף האדם הוא מים, שתיית מים גורמת לתחושת שובע ויעילה לשריפת שומנים, חשוב לקחת בקבוק מים בתיק לשתות לאחר שתיית כוס קפה לאלו שקה לשתות מים ניתן להוסיף למים לימונית , נענע, לימון ולשדרג את טעם המים.

 

  • שלבו בשגרה פעילות גופנית – רובנו ממעטים לזוז ונמצאים רוב היום בחוסר תנועה, ההמלצה לירידה במשקל 150000 צעדים ביום, תנסו להכניס פעילות גופנית לשגרה כמו הליכה, שחיה, ריצה, רכיבה עוד בין פעמיים בשבוע.

 

 

 

  • סבלנות- כדי לשמור על משקל תקין צריך התמדה וסבלנות, לעיתים הרצון להגיע לתוצאות מהירות ומידיות מכשיל אותנו וגורם לנו להתייאש חשוב לזכור כי מה שיורד לאט בד"כ נשאר לאורך זמן ארוך יותר וההשקעה משתלמת.  

 

 

.

 

 

 

Related Post

מנפנפים בגאווה

Posted by - 5 במאי 2019 0
בשר צלוי על המנגל הוא הכוכב האמיתי, לצידו ואפילו במקומו, ניתן לצלות ירקות ו… פירות; רויטל אדמוני, עושה סדר בעניין…

שת"פ שכולו טוב

Posted by - 21 במרץ 2018 0
מרכזים קהילתיים "מזרח נתניה", חגגו את יום המעשים הטובים בשלל פעילויות שעושות טוב על הלב.   מרכז קהילתי מזרח נתניה…

איך לבחור הזמנה לבת מצווה?

Posted by - 21 במרץ 2018 0
אירוע בת המצווה מזמן כבר הפך להיות הפקה רצינית ומושקעת כמעט כמו חתונה. ההורים והילדים מתארגנים על בחירת קונספט למסיבה…

מתלבשים על ליל הסדר!

Posted by - 27 במרץ 2018 0
חג הפסח הוא לא רק כזה המחייב מבחינה משפחתית, אלא גם כזו אופנתית. בתזמון מושלם החג מסונכרן כל שנה עם…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות