אחדות לא אחידות

7 0

דווקא בעת הזו ערב הבחירות התזכורת צריכה להיות רועמת מתמיד, הסכנה הגדולה ביותר בכלל ובעת הבחירות בפרט היא הפלגנות. ברור שמותר וצריך שכל אחד ואחת יחזיקו בדעה שלהם, ואין בנינו תמימות דעים בכל, אבל אי אחידות לא אומרת שעלינו להיות מופרדים לקהילות מבודדות, אלא עלינו לדבוק באחדות עם ישראל.

תזכורת מלפני שבועיים
שבועיים לפני הבחירות, היינו עסוקים בצאת חגי תשרי ובהקפות השניות ברחבי נתניה ובחבי ישראל, שם היה אפשר לפגוש את כל עם ישראל בשיא תפארתו, באחדות יוצאת דופן כשכולם באו לשמוח בשמחת התורה, גברים ונשים, דתיים וחילונים, מסורתיים וכאלה שפחות, מצביעי שמאל ומצביעי ימין, עולים חדשים ואלו הוותיקים, צעירים ומבוגרים. מפגן של אחדות יוצאת דופן ופרץ של שמחה רגע לפני החזרה לשגרה.

חזרה לשגרה

החזרה לשגרה אינה אומרת חזרה ללא ערך מוסף, חגי ישראל ובוודאי ההקפות השניות חידדו את מהות האחדות, ולכן החזרה לשגרה חייבת להיות מלווה במטען הערכי הזה. לא לבדלנות, לא לפלגנות, כן לעמידה איתנה על השקפת עולם כל אחת ואחד בתפישתו כל אחד ואחת באמנותה ללא ויתור על האחדות.

החיים ביחד

אסור לנו להפוך יריבות פוליטית לאיבה ושנאה, למחשבה שהאחר הוא גזלן ורמאי, צריך להבין שבמהות כל אחד רוצה לעשות הכי טוב שהוא יכול למען מדינת ישראל. ואין לאף אחת ואף אחד את הזכות ואת הבעלות על מה שנכון. ניתן ורצוי להתווכח ולשכנע מדוע התפישה שלי היא הכי נכונה, אבל אסור לנו ליצור משטרת מחשבות שבה רק העמדה שלי היא נכונה וכל עמדה אחרת היא טעות ושגיאה.

יום הבחירות

יום רווי אמוציות ומחשבות, יום של חלוקה למפלגות והשקפות, יום שיכול להוות חלילה נקודה פירוד. אבל במדינה יהודית ודמוקרטית הוא יום חג, יום שבו כל אחד ואחת מאיתנו מחויבים לבחור את השלטון של מדינת היהודים, כל אחד ואחת כהשקפתו מתוך רצון לעשות טוב יותר במדינתנו היהודית והעצמאית.

סוף דבר

יום אחרי הבחירות כולנו נועדנו לחיות יחד, החריימה ליד הגפילטע פיש, הטג'ין ליד הטשולנט…
סיר התבשילים צריך לחיות בהרמוניה אחד עם השני, אחת עם השנייה, מתוך הבנה שאחדות העם היא הכוח המניעה, האחדות היא המהות של שיבתנו לציון. האויבים שלנו לא שואלים את מי הם תוקפים ימנים או שמאלנים, נשים או גברים, הם תוקפים אותנו כאומה יהודית אחת, עלינו אולי לקחת מהם את הרעיון הזה… יש בנינו מחלוקות אך אין בינינו הבדל, כולנו בני עם אחד שחזר לציון והקים בה את המדינה היהודית והדמוקרטית היחידה שיש לנו ועלינו הופקד לשמור על הפיקדון היקר למען הדורות הבאים.

עם ישראל חי (באחדות)!

Related Post

קורונה והוצאה לפועל

Posted by - 18 במאי 2020 0
כידוע, על מנת לפתוח תיק הוצאה לפועל כנגד חייב ישנה חובה לשלוח אזהרה בטרם נקיטת אי אלו הליכים. באזהרה אותה…

ראש מנהל הבטיחות

Posted by - 16 באוגוסט 2023 0
ראיון בלעדי עם חזי שוורצמן, תושב העיר נתניה שגם משמש בה כראש מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית מטעם משרד העבודה. משתף…

עוזרות באהבה

Posted by - 24 באוקטובר 2019 0
אחרי שייסדה את קבוצת 'עזרה לאחר', מסייעת שרונה ציצואשוילי מנתניה בעזרת חברות נוספות לאנשים בכל הארץ, והכול בהתנדבות מלאה ובאהבת…
כלי נגישות