אזרחים ותיקים בשכונת גבעת אולגה יהנו מפעילויות מגוונות והרצאות שנועדו לספק מענה איכותי להעשרת עולמם.

6 0

במסגרת תוכנית "קהילה לדורות" ייהנו אזרחים ותיקים בשכונת גבעת אולגה להרצאות בנושאים מגוונים, שנועדו לספק מענה איכותי להעשרת עולמם

 

אגף הרווחה בעיריית חדרה מוביל פרויקט העשרה חדש לטובת גמלאים בגבעת אולגה: סדרת הרצאות שבועיות על קפה ועוגה.

במסגרת הפרויקט, המתקיים בשיתוף העמותה למען הקשיש, מוזמנים הגמלאים ליהנות מהרצאות בנושאים שונים, במרכז היום (רחוב קדימה 1) בשכונה מידי יום ראשון בשעה 17:00.

תוכנית ההעשרה בשכונת גבעת אולגה הינה חלק מתוכנית "קהילה לדורות", במימון קרן דליה ואלי הורביץ, משרד העבודה והרווחה וג'וינט ישראל-אשל.

עו"ס קהילה רננה שער, המנהלת את "קהילה לדורות" מטעם המחלקה למשאבי קהילה באגף הרווחה בחדרה, הסבירה כי הפרויקט נועד להציב את גמלאי גבעת אולגה על מפת התרבות העירונית, בין היתר באמצעות סדרה של הרצאות סוחפות שיעשירו את עולמם.

את סדרת ההרצאות פתחה הרצאתה של נילי וינרב, "איך אפשר להיות מאושר".

ביום ראשון 28 באפריל יתארח יגאל שחר, מדריך קבוצות במסעות לפולין, אשר כתב 5 ספרים בנושא השואה, וירצה על הספר "הו מאדרה" העוסק ביהדות סלוניקי בתקופת השואה; ביום ראשון 5 במאי יתארח תמיר גל ויספר סיפורים מהשטח על עלייתם של עולי אתיופיה במבצע משה ומבצע שלמה.

בימי ראשון שלאחר מכן יתארחו: יורי הירשפלד שיצרה בנושא "המתנדב אינו מבן מאליו"; שלום אשבל שירצה בנושא "קווים לדמותן של האימהות", ושבוע לאחר מכן ירצה בנושא "יוסף ואחיו"; ד"ר אבי קוהל שירצה בנושא מזרח ירושלים והבעיה הפלסטינית; סימה אסיג שתרצה בנושא "נשים במקרא" ושבוע לאחר מכן "נשות הסלון בברלין"; מרגלית רואי בנושא "סבתא בג'ינס".

עוד יתקיים מפגש קהילה מספר 2 של תוכנית "קהילה לדורות", שהחלה לפעול בשכונת גבעת אולגה בשנת 2018 במטרה לבנות קהילה וליצור מסגרת חיים בטוחה, מכילה, אפקטיבית ויישומית, אשר תשפר את איכות החיים של אזרחים ותיקים. זאת תוך יצירת תשתית המקדמת ערכים של שותפות, מעורבות ושייכות, המאפשרת צמיחה של קהילה בעלת השפעה רחבה. התוכנית מופעלת בחדרה באמצעות אגף הרווחה, המחלקה לאזרחים וותיקים בניהולה של רויטל פוקס, המחלקה למשאבי קהילה בניהולו של שמשון אחרק, והעמותה למען הקשיש בניהולה של המנכ"לית סיגל זיידה. מנהלת התוכנית בחדרה היא עו"ס קהילה רננה שער.

התוכנית חותרת ליצירת רשת מגוונת של מענים איכותיים, חברתיים, קהילתיים וטיפוליים לאוכלוסיית האזרחים הוותיקים בהתאם לצורכיהם ומתוך רצון לאפשר להם להזדקן במקום מגוריהם ובסביבה לה תרמו ובה הם חיים.

Related Post

בחירות נקיות בעיר נקייה

Posted by - 15 ביולי 2018 0
נציגי הסיעות המתמודדות בבחירות הקרובות הסכימו על שמירת כללים להצבת שלטים בתקופת הבחירות, כדי לשמור על מערכת בחירות נקייה ועל…

מלגת נסיעה למאיץ החלקיקים

Posted by - 23 בפברואר 2020 0
שלושה תלמידי מגמת הפיזיקה בישיבת בני עקיבא נבחרו להשתתף במשלחת נוער ישראלית שתצא לשוויץ, למרכז המחקר הגדול ביותר בעולם לחקר…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות