אות הוקרה לאופטומטריסט הראשון של צה"ל

7 0

עיריית חדרה העניקה אות הוקרה והערכה לתושב העיר, דוקטור יהודה שרמן, על שליחותו רבת השנים לטובת ולרווחת תושבי חדרה

באירוע חגיגי ומרגש שהתקיים באולם הישיבות בעיריית חדרה במעמד ראש העיר צביקה גנדלמן, המשנה לראש העיר לשעבר חדווה יחזקאלי, בני משפחתו, חבריו ועובדיו של ד"ר יהודה שרמן, שחוגג השנה את יום הולדתו ה 96, הוענק לו מגן חתום על ידי ראש העיר, כאות להוקרה והערכה על פועלו הרב, הן כאופטומטריסט הוותיק ביותר בישראל והאופטומטריסט הראשון בצה"ל והן על התנדבותו הענפה ורבת השנים בעיר.

דוקטור יהודה שרמן, בוגר בית הספר לאופטומטריה בלוס אנג'לס קליפורניה שבארצות הברית, עלה לארץ ישראל בשנת 1950 ושימש כאמור כאופטומטריסט הראשון בצה"ל. עם שחרורו, הקים בשנת 1954 את מכון האופטיקה 'מכון שרמן' בחדרה המשרת את תושבי הסביבה ופועל בהצלחה עד עצם היום הזה, בניהולם של שרמן ובנו, האופטומטריסט יאיר שרמן. שרמן, שהוביל לאורך השנים את תחום האופטומטריה בארץ, אף ייסד בהתנדבות את מועדון העיוור, שהפך לאחד מהמועדונים המובילים בארץ, היה ממייסדיו של ארגון רוטרי חדרה, בו הוא פעיל למעלה משישה עשורים ולקח חלק במפעלי התנדבות רבים וחשובים.

במלאת 130 שנים להיווסדה של העיר חדרה ולרגל ציון יום הולדתו ה 96 של ד"ר יהודה שרמן, העניקה לו עיריית חדרה מגן חתום על ידי ראש העיר צביקה גנדלמן, שאיחל לו לרגל המאורע בריאות ואריכות ימים, וציין את היותו של שרמן אדם מעורר השראה שחי חיי יצירה ונתינה ופעל רבות למען הזולת במעשי החסד הגדולים שעשה.

אל האירוע המרגש במעמד ראש העיר, הגיעו בני משפחתו של שרמן, ילדיו, שגם נשאו דברים, נכדיו וניניו, נשיא רוטרי חדרה חן ריינר, חבריו של שרמן ברוטרי חדרה וצוות העובדים במכון שרמן, שחלקם עובדים לצדו למעלה מיובל. חדוה יחזקאלי, שעמדה מאחורי האירוע אמרה כי "העיר חדרה נתברכה באיש בעל שיעור קומה כדוקטור יהודה שרמן, אחד ממייסדיה של העיר חדרה. החיוניות שלו, האהבה שלו והנתינה שלו הפכו למוסד בעיר."

שרמן סיכם את האירוע ואמר כי הוא מקבל ברצון את אות ההוקרה שניתן לו, בתקוה שהדבר יעודד את תושבי העיר להתנדב, והוסיף, "יש לי חלום להשפיע ולקדם הקמת ארגון שיעודד הרגלים בריאים, תזונה נכונה, הימנעות מעישון ועידוד אהבה ונתינה בקרב ילדים מגיל צעיר ועד לגיוסם לצבא."

Related Post

נואמים צעירים ומרשימים

Posted by - 2 בפברואר 2020 0
התלמידים שהשתתפו בתחרות "הנואם הצעיר" לבתי ספר יסודיים, שמובילים "רוטרי" חדרה ואגף החינוך של העירייה, הפגינו יכולות מרשימות מאת ברק…

בגרות במתמטיקה במרכז הצעירים

Posted by - 5 באוגוסט 2018 0
קורס בגרות במתמטיקה ברמה של 4 יחידות מוצע במרכז הצעירים העירוני "טורבינה", כדי לאפשר לצעירים השלמה או שיפור ציוני הבגרות. …

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות