אור גדול מאיר הכול: יום המעשים הטובים 2022 יוצא לדרך

1 0

יום המעשים הטובים ה-16 יתקיים השנה ב-29 במארס. ביום זה יתקיימו אלפי פעילויות התנדבות ואירועי עשיית טוב בכל רחבי רחבי הארץ.  יום המעשים הטובים הוא יום שיא לפעילות השנתית של עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון המציעה התנדבות בהתאמה אישית לאורך כל השנה.

ההרשמה לפעילויות תתאפשר החל מהשבוע, באמצעות אתר "יום מעשים טובים", בו ניתן יהיה לבחור  להתנדב ועשות טוב בפעילויות ליד הבית, במסגרת העבודה, יחד עם עמותות וכן לבחור את סוג ההתנדבות:   אריזות מזון, הפעלות משמחות פנים מול פנים או בזום, פעילויות למען איכות סביבה, למען בעלי חיים ועוד.

דרך נוספת לקחת חלק ביום המעשים הטובים היא באמצעות שלל פעילויות בשכונה ובסביבה הקרובה, כאשר באתר יום מעשים טובים ניתן למצוא מגוון  רעיונות שניתן להדפיסם ולהשתמש בהם בפעילות כמו: מדבקות לקופסאות שישמשו לאיסוף מוצרי מזון, אלבום מעשים טובים, משחק יוצרים שינוי בבית הספר, דף רעיונות להפעלת ילדים, עזרים ליצירת קיר פירגון לעובדים/ חברים, דפים ליצירת חוברת מתכונים ועוד רעיונות לפעילויות קהילתיות ומשפחתיות מהנות וייחודיות ליום המעשים הטובים.

יוזמת יום המעשים הטובים, שרי אריסון ל״השבוע בנתניה״:  "מאז ומתמיד הרעיון של יום מעשים טובים היה לשים זרקור על עשיית הטוב, כדי לחבר את מעגלי הטוב ולהעצים את האור בעולם – וכך נעשה גם השנה בהשתתפות מיליוני בני אדם בלמעלה מ-100 מדינות. היום הזה, אותו יזמתי לפני 16 שנים, הוא יום שיא לעשיית טוב כל השנה, ואני מאמינה כי אם נחשוב טוב, נדבר טוב ונעשה טוב העולם שלנו ייראה אחרת. לכולנו ביחד, יש את העוצמה להוביל לעולם טוב יותר, כל אחד על פי דרכו ונטיית ליבו. מחמם את הלב לראות את ההיענות של אנשים מכל העולם לתת כתף בשעה זו, בכל דרך אפשרית, פנים אל פנים, פירגון ברשתות החברתיות (FAMING ) ועוד אין ספור דרכים לעשות טוב למען הזולת".

ביום עצמו, (29.3) ייערך אירוע ההתנדבות הגדול בישראל, שיכלול התנדבות של עסקים בשעות הבוקר ואירוע התנדבות פתוח לקהל הרחב בשעות אחר הצהריים. האירוע ייערך בסימן קיימות ויתקיים בו זמנית במספר מוקדים ברחבי הארץ, בהם: ירושלים, קריית מוצקין, אשקלון, והוד השרון. כמו כן תהיינה פרוסות ברחבי הארץ כ- 100 עמדות מעשים טובים, בהן כל עוברי האורח יוכלו  לעשות מעשה טוב.

כמו כן, עפ"י ההערכות, ביום מעשים טובים צפויים להשתתף כחצי מיליון תושבים מ-189 ישובים בחברה הערבית, כשבמסגרתו תתקיים לראשונה יוזמת פיוס ארצית בה צפויים להתקיים עשרות פיוסים קהילתיים בהובלת תנועות נוער מהמגזר הערבי.

בנוסף, אתגר ה  – #FAMING -להאיר את הטוב, שהחל בשנה שעברה וכבש את הרשתות, במטרה להפוך את השיח לחיובי ולפרגן  יתקיים גם השנה ויעודד את הציבור לשנות את השיח. האתגר יקרא לאנשים לשתף בסיפורים טובים, להעביר מסרים חיובים, לתת פירגונים לאנשים ועסקים תוך השימוש בהאשטג #FAMING.

רפי אלול, יו"ר עמותת רוח טובה מקבוצת אריסון: "אנחנו ממשיכים לראות את ההתגייסות הנהדרת והסולידריות של עם ישראל שנותן ממרצו ומזמנו בשביל האחר מאז החלה הקורונה. זהי בדיוק ההתגייסות שאנו מקווים לה ומייחלים לה ביום מעשים טובים. אני קורא לכולם להירשם ולקחת חלק ביום חשוב זה, ולהוות עוגן לקהילה ביום שכולו נתינה וטוב".

Related Post

חג האהבה העברי

Posted by - אוגוסט 8, 2022 0
אז איך בכלל התחיל ט"ו באב ? המשנה מספרת שבימי קדם הנשים לבשו ביום זה בגדים לבנים ומושאלים כדי שלא…

הזמן הלבן

Posted by - מאי 11, 2021 0
הלבן נחשב מאז ומתמיד לצבע אולטימטיבי ואופנתי שמתאים לסגנונות העיצוב השונים. הוא משרה תחושת ניקיון, חגיגיות, וקלאסיות ומבטא את האור…

מטיילים נכון – חוזרים בשלום

Posted by - יולי 27, 2021 0
רשות הטבע והגנים תפעיל ביולי-אוגוסט תחנות מידע במגוון מסלולי טיול בשמורות ובגנים הלאומיים שלא בתשלום למען המטיילים המטיילים מוזמנים לפנות…

74 למדינה

Posted by - אפריל 28, 2022 0
נתניה חוגגת עצמאות עם מיטב האמנים: נועה קירל, רמי קליינשטיין, שירי מימון, לירן דנינו, סטפן, עידן חביב ואמני הילדים –…

בחוץ קורנה, בבית בלגאן

Posted by - מרץ 16, 2020 0
הימים האחרונים לא נותנים לברוח, ומרכזים את מירב תשומת הלב שלנו לנעשה בין כותלי הבית. חיי משפחה הם אומנם אושר…
כלי נגישות