אהרון אורגד נבחר ליו״ר מועצת הארגון העולמי של יהדות לוב

9 0

חבר מועצת העיר נתניה והמשנה לראש העיר אהרון אורגד, נכנס השבוע לכהן כיו״ר מועצת הארגון העולמי של יהודים יוצאי לוב. אורגד שהיה מ״מ יו״ר הארגון יחליף את ציון וטורי מרמת גן.

אהרון אורגד מכהן כממונה על התרבות, האירועים וקשרי ממשל במועצת העיר וכיו״ר ועדת החינוך העירונית. 

אורגד בעל תואר ראשון במדעי החברה והרוח ובתפקידו הקודם כמנכ״ל תחנת הרדיו ׳אמצע הדרך׳ קיבל מנשיא המדינה את התואר יקיר אקי״ם ישראל בגין פעילות חברתית ארוכת שנים ואימוצו אוכלוסיות מיוחדות בעלות מגבלות.

במסגרת פעילותו למען יהדות מזרח,  לוב, תוניס, מרוקו, אלג׳יר ועוד,  היה אורגד בין היוזמים והדוחפים  להכרת ממשלת ישראל בהכרתם של יהודי תפוצות אלה כשורדי שואה  כמי שסבלו מהמשטרים הפשיסטיים במלחמת העולם השנייה ואף הגיעו למחנות כפייה, ופעל למען מתן קיצבאות לניצולים. 

עם בחירתו הודה אהרון אורגד לחברי מועצת הארגון ומסר ל"השבוע בנתניה": ״אסייע כמיטב יכולתי לחברי ההנהלה והמועצה בכל העניינים שעומדים על הפרק. אני אוהב מאוד את הקהילה שלנו , מעריץ ומעריך את המורשת המפוארת של יהדות לוב שהיא אחת הקהילות היהודיות העתיקות בעולם ושורשיה מגיעים עד תקופת שלמה המלך. זו גם אחת הקהילות הציוניות ביותר שכל כולה עלתה לארץ ישראל עם קום המדינה ועד שנות השישים של המאה הקודמת. מרגש אותי לפעול בנושאים שהיו חשובים לאבי ז״ל שאף הוא פעל לקידום המורשת וביקש ממני להמשיך את שהתחיל. 

 מטרתי הראשונה תהיה לקדם את בית המורשת והמוזיאון המפוארים הנמצאים בעיר אור יהודה. מדובר במוזיאון שקיבל את תג איגוד המוזיאונים הבינלאומי ואחת ממשימותיי תהיה שתושבי וילדי העיר נתניה בה מתגוררים עשרות אלפים מיוצאי לוב, ומכל הארץ, יבקרו במקום מרשים ומרגש זה המתאר את תולדות הקהילה מהזמן העתיק ועד תקומת העם בארצו ושילובם של בנות ובני הקהילה בכל תחומי החיים ובכל רחבי הארץ״. 

צילום בני טפירו

Related Post

ההרכב של מצגת למשקיעים

Posted by - 29 בינואר 2020 0
כאשר אתם מעוניינים לגייס משקיעים פוטנציאליים, אחד מהשלבים הניכרים בתהליך הוא מצגת למשקיעים. מצגת המשקיעים תושתת על התכנית העסקית שלכם,…

המדריך המלא לדובאי

Posted by - 17 בנובמבר 2020 0
אני אלן שטרסברג ואני מדריך טיוליפ. למען האמת, עם ניסיון רב שנים של ניהול והדרכה בחברות תיירות רבות בארץ ובעולם. זה…

נתניה מגבירה כוננות

Posted by - 16 בינואר 2024 0
בעקבות אירועי הבטחון האחרונים באזור השרון, ערכה ראש עיריית נתניה מרים פיירברג איכר ביום שני השבוע הערכת מצב בראשות הנהלת…

לקראת חגיגות ל"ג בעומר

Posted by - 26 באפריל 2021 0
לקראת עשרות אלפי המדורות שיודלקו ברחבי הארץ בערב ל"ג בעומר (29.4). כוחות רבים של כוחות כיבוי והצלה נערכים בכוננות נרחבת…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות