אהרון אורגד: יש להנציח את הרב דרוקמן זצ״ל ועופרה חזה ז״ל ברחובות בנתניה

6 0

חבר מועצת העיר נתניה , לשעבר המשנה לראש העיר, אהרון אורגד , מציע לקרוא רחובות חדשים בנתניה על שמם של שתי דמויות ידועות. הרב חיים דרוקמן שנפטר לאחרונה והזמרת עופרה חזה. 
במכתב לועדת השמות אורגד מנמק: הנצחת הרב חיים דרוקמן זצ"ל שהיה זקן רבני הציונות הדתית בישראל, ח"כ וסגן שר הדתות , היא מתבקשת.
הרב עמד בראש ישיבת אור עציון וראש ישיבות בני עקיבא בישראל, מנהיג ציבור למופת שאהבת ישראל ורק היא הייתה  בראש מעייניו.עשרות אלפים ליווהו למנוחות לאחרונה, וראשי המדינה הספידוהו. בעיר נתניה בה חיים ריכוז גדול מאוד של אנשי הציונות הדתית, שבה פועלת ישיבת בני עקיבא ומספר סניפים של תנועת בני עקיבא. אך טבעי שאישיות בסדר גודל  כמו של הרב דרוקמן תונצח בעירנו.לפיכך הצעתי לקרוא רחוב בנתניה על שמו בעדיפות לאזור בו מתגוררות משפחות רבות מזרם הציונות הדתית, או בכל מקום אחר שכן אישיות זו מוערכת לעניות דעתי על כלל הציבור.

באשר לזמרת עופרה חזה אומר אורגד: ״לאחרונה נבחרה חזה ז"ל לרשימת 200 הזמרים והזמרות הגדולים בכל העולם בכל הזמנים! מדובר באישיות מוסיקלית שנלקחה בטרם עת באופן טראגי אך ללא ספק הייתה מגדולות הזמרות בישראל אשר מאות אלפים העריצו ונהנו מקול הזמיר הנדיר שלה. עופרה ז"ל ייצגה את ישראל בכבוד רב בעולם כולו והיתה הראשונה להטמיע בשיריה המצויינים את ייחודיות הפולקלור היהודי-תימני ברחבי העולם.מקומה של עופרה בהנצחה היה צריך להיות זה מכבר בשכונת עיר ימים בנתניה בה מונצחים אמנים וזמרים, ובשל חוסר תשומת לב עד היום טרם הונצחה.לפיכך הצעתי היא להנציחה בהקדם האפשרי באופן של קריאת רחוב על שמה, רצוי באזור בו נקראים רחובות על שם אמנים, אך אפשרי גם בכל מקום אחר בעיר, שכן מדובר באישיות תרבותית שדיברה לכולם״. 
בנוסף לשתי הצעות אלה מבקש אהרון אורגד מהועדה לדון גם בהצעתו הקודמת לקריאת רחוב בנתניה על שם לוחמי ולוחמות משמר הגבול.  אורגד:״ יש בנתניה רחובות המנציחים את חילות צה״ל כמו הצנחנים וגבעתי וזה בסדר גמור. הגיע הזמן להצדיע גם לשוטרי ולוחמי משמר הגבול, גברים ונשים, השומרים עלינו ביום ובלילה״. הצעתו של אורגד באה לאחר הירצחה של לוחמת מג״ב שיראל אבוקרט ז״ל, תושבת נתניה, בפיגוע בצומת חדרה בחודש מרץ אשתקד.

צילום: בני טפירו

Related Post

שפיץ מהיציע

Posted by - מאי 6, 2019 0
ניצחון ליגה שלישי רצוף לנתניה, 2:1 על חדרה ונתניה מוכנה לגמר, במחזור הקרוב מכבי תל אביב בניסוי כלים אחרון לפני…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - נובמבר 26, 2020 0
מכבי נתניה חזרה עם נקודת חוץ מ"טדי" לאחר 1:1 מול בית"ר ירושלים, בראשון, המוליכה, קרית שמונה בנתניה בקרב בין שתי…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - ספטמבר 10, 2020 0
מחכים לסכנין הליגה חוזרת מפגרת הנבחרות, מכבי נתניה תארח את העולה החדשה בני סכנין שהובסה במחזור הראשון 3:0 בביתה לבני…

שפיץ מהיציע עם אפי ישראל

Posted by - מרץ 4, 2021 0
שוב מכבי נתניה בועטת בדלי, הפעם עם הפסד מיותר להפועל תל אביב 1:0, במחזור הקרוב תארח הקבוצה את בני יהודה…
כלי נגישות