אבידות ומציאות 

8 0

מחלקת האבידות של רכבת ישראל מסכמת את שנת 2022: מעל ל-9,200 אבידות שהוחזרו; האבידה בעלת הערך הכספי הגבוה ביותר שהוחזרה: המחאה בנקאית על סך מיליון שקלים 

מאת בניה גואטה 

במהלך השנה האחרונה השיבו עובדי המחלקה ומתנדביה לנוסעי הרכבת מעל ל-9,200 אבידות שאבדו במהלך נסיעה ברכבת.  בין היתר השיבה מחלקת האבידות: 2,330 תיקים, 1,173 ארנקים, 1,110 טלפונים ומכשירים סלולאריים, 335 מזוודות, 881  תעודות מסוגים שונים (תעודות זהות, דרכונים, תעודות משרתי כוחות הבטחון וכ'), ו-1,204 שקיות שונות.

הפריט בעל הערך הכספי היקר ביותר שהוחזר השנה היה המחאה בנקאית על סך מיליון שקלים שנמצאה בתחנת ירושלים יצחק נבון והוחזרה כעבור יממה לבעליה.

התחנות בהן מצטברות הכי הרבה אבידות הן תחנות נהריה, הרצליה, ירושלים יצחק נבון ובאר שבע. תחנות אלה הן תחנות קצה בהן הרכבות מסיימות נסיעתם, ומרכזות אליהן את האבידות מנסיעות רכבת רבות.

במחלקת האבידות של רכבת ישראל ממליצים לנוסעים לרשום על כבודתם שם וטלפון, כך שהליך השבת האבידה יקוצר, וכן להיערך לירידה בתחנת היעד המבוקשת מספר דקות טרם ההגעה לתחנה, על מנת לצמצם את הסיכוי שישכח חפץ כלשהוא.

עוד מבקשים ברכבת כי בכל מקרה של איבוד דבר מה ברכבת או בתחנה, יש לפנות באופן מיידי לצוותי התחנה או לפקח הרכבת, או למוקד השירות הטלפוני במספר *5770.  

קרדיט תמונות: רכבת ישראל

Related Post

מכוונת הכי גבוה שיש

Posted by - 2 ביולי 2019 0
  רגע אחרי שתלמידי נתניה יצאו רשמית לחגוג את החופש הגדול, הרשתה לעצמה טובה דולב, ראש מינהל חינוך, לנשום, לנוח…
כלי נגישות