אביב הגיע, פריחה וצמיחה אבל גם מזיקים – איך נפטרים מהם ?

4 0

עם בוא האביב, והופעתם של המזיקים, כיצד לעשות שימוש נכון ובטוח בתכשירי הדברה, וכמה פעולות פשוטות לצמצום מטרדי המזיקים

מאת בניה גואטה בשיתוף המשרד להגנת הסביבה

איך נצמצם את התופעה ?

  • ייבוש מים עומדים: מזיקים ובעיקר יתושים זקוקים למים עומדים. ייבוש מקווי מים בתחתיות עציצים, במקלטים, בגגות, בצנרת דולפת וכדומה, יצמצם את התרבות היתושים בסביבה אורבנית, ויפחית באופן משמעותי את הצורך בשימוש בחומרי הדברה. חשוב לתאם פעולות אלו עם השכנים ולהסביר להם את חשיבות פעולות הייבוש.
  • ניקיון וסדר: ניקיון יסודי, השלכת פסולת מיותרת והסרת צמחיית פרא בגינות, תסייע להפחתת מקומות המסתור והדגירה של יתושים, תיקנים, פרעושים, חולדות ועכברים בגינה.
  • תיקון מכסי ביוב שבורים, ושקיעת מרצפות סביב בורות הביוב, יצמצם מפגעי מכרסמים ותיקנים, ויפחית את הצורך בשימוש חומרי הדברה.

נדגיש, כי במקרים רבים ניתן לפתור את הבעיה ללא שימוש בהדברה כימית, אלא באמצעות טיפול ומניעה. מניעת בעיות מזיקים יותר משתלמת כלכלית ויותר סביבתית, מאשר שימוש בחומרי הדברה.

החלטתם להזמין מדביר לקראת פסח? שימו לב! אסור לבצע הדברה מניעתית – מדבירים רק כשיש מזיקים. בעת ביצוע הדברה, יש לוודא שלמדביר יש רישיון בתוקף מטעם המשרד להגנת הסביבה, וכי הרישיון תקף עבור סוג ההדברה המבוקשת (רישיון להדברה בבתים ובחצרות או רישיון להדברה בעסקים ושטחים פתוחים).

שימוש בחומרי הדברה מותר לבעל רישיון מדביר בתוקף ואך ורק על פי הוראות התוויות. יש להרחיק תכשירי הדברה מהישג ידם של ילדים ובעלי חיים!

מנהלת אגף מזיקים והדברה במשרד להגנת הסביבה, ד"ר גל זגרון ל"השבוע בנתניה" : "כמדי שנה, האביב מביא איתו מזיקים שעלולים להוות מטרד. שורה של פעולות פשוטות מאפשרת לצמצם באופן משמעותי את מטרדי המזיקים, ולהפחית את השימוש בתכשירי הדברה. חשוב לזכור, כי הדברה אינה פעולת מניעה אלא רק תגובה לנוכחות של מזיקים ובזמן שימוש בתכשירי הדברה יש להישמע להוראות התווית."

תמונה: pixabay

Related Post

"אל תשכחו אותי"

Posted by - 30 באפריל 2020 0
כך קראה דיירת בבית האבות הסיעודי "משכנות אחוזת השרון" לבני משפחתה במהלך מבצע שקיימה עיריית נתניה היום להפגיש בין הדיירים…

טעימה לפני כולם: Wonders of Nature

Posted by - 10 בפברואר 2021 0
הסטארט אפ הישראלי החדש בתחום תחליפי הבשר, נותן לישראלים הזדמנות לטעום ראשונים ממוצריו, רגע לפני שהוא הולך לנגוס בשוק האמריקאי…

מבזק חדשות בנושא הקורונה!!

Posted by - 14 באפריל 2020 0
עדכון מבי"ח לניאדו במחלקת ההתפרצות קורונה – כתר מטופלים כרגע 25 מטופלים: 8 מטופלים במצב קשה – מורדמים ומונשמים 2…
כלי נגישות