אבות ובנים על המגרש

6 0

לאור הצלחת קבוצות של "אבות ובנים על המגרש" ליצירת מפגש משותף לאבות ולבנים והעמקת הקשר באמצעות הספורט, נפתחת קבוצה גם לעולי צרפת

מיזם "אבות ובנים על המגרש", הפועל מזה שנים בשכונות פאר וגני אלון, יחל לפעול גם בשכונת יוספטל. המיזם הצפוי ביוספטל מיועד בעיקר לקהילת יוצאי צרפת, וזאת כחלק מהשירותים והפעילויות שמקדמת עיריית חדרה לקליטה מיטבית של עולים חדשים בעיר.

להפעלת התוכנית בחדרה שותפים מרכז ילדים הורים של אגף הרווחה בעיריית חדרה, אגף אתו"ס (אירועים תרבות וספורט) העירוני, עמותת פנאי העיר וההתאגדות לחינוך .

מדובר בתוכנית ייחודית חווייתית שמטרתה חיזוק קשר בין אבות ובניהם. התוכנית מורכבת מזוגות של אבות ובנים הנפגשים לאימון ומשחק כדורגל משותף המועברים על-ידי מאמן מקצועי, ובסיום האימון מתקיים שיח עם האבות בהנחיית מנחת קבוצות.

מטרת המיזם היא יצירה של מפגש משמעותי משותף לאבות ולבנים טרום גיל ההתבגרות ובגיל ההתבגרות, והעמקת הקשר ביניהם באמצעות פעילות ספורטיבית קבוצתית, משחק כדורגל. הקבוצה מזמנת מרחב בו יכולים האבות והבנים ליהנות מחוויה משותפת של פעילות חינוכית ספורטיבית ומאפשרת להם לחזק את תחושת השייכות, את הקשר ואת החיבור ביניהם.

הקבוצות פועלת אחת לשבוע בהנחיית עו"ס ומאמן כדורגל. בקבוצות משתתפים זוגות של אבות ובניהם המגיעים באופן קבוע למפגשים, הכוללים אימון ומשחק משותף של האבות והבנים, ולאחר כן יוצאים האבות למפגש עם המנחה. במפגשי ההנחיה מתקיים שיח סביב סוגיות שעלו במהלך האימון, תוך כדי שימת דגש על קשר ותקשורת הורה-ילד, התמודדות עם תסכול, שליטה בכעסים, דחיית סיפוקים  וכדומה.

בשנים כתיקונן נהנו קבוצות "אבות ובנים" מפעילויות נוספות בנוסף לאימון הקבוע, שכללו יציאה לצפייה במשחקי כדורגל, אירוח קבוצות לטורנירים, ופעילויות התנדבות וגיבוש. השנה לאור משבר הקורונה הצטמצמו פעילויות שהיו כרוכות בהתקהלות, אך הקבוצות המשיכו לפעול ברציפות (בהתאם להגבלות).

לדברי מנהלת מרכז ילדים הורים בחדרה אילנה פרימוביץ, לעבודה עם הורים וילדים חשיבות רבה לחיזוק הקשר ביניהם והגברת החוסן המשפחתי והאישי. קבוצת "אבות ובנים על המגרש" מאפשרת להגיע לאוכלוסיית האבות, שבדרך כלל פחות שותפים לתוכניות קבוצתיות, כאשר הכדורגל מהווה  הזדמנות לפעילות ייחודית  משותפת ומהנה בינם לבין ילדיהם.

פרימוביץ: "זמן איכות כזה הוא לא ברור מאליו והאבות והילדים מעידים על התרומה של הקבוצה לחיזוק הקשר ביניהם, ומגיעים בהתמדה לפעילות לאורך השנים. אין ספק שמדובר בפרויקט מצליח שאנו מקווים להמשיך אותו גם בעתיד בשכונות נוספות בעיר".

התוכנית מיועדת לילדים בכיתות ג'-ה' ואבותיהם, ותתקיים בימי ראשון בין השעות 17:30 עד 19:00.

לפרטים והרשמה ניתן ליצור קשר עם מאמן הכדורגל מיכאל חדד, טל' 053-5274117 או אילנה מנהלת מרכז ילדים הורים פרימוביץ, טל' 052-4736410 .

Related Post

סופגניות למתנדבים

Posted by - 10 בדצמבר 2018 0
קהילת הסטודנטים של התוכנית "בוחרים מחר", הפועלת במרכז הצעירים העירוני "טורבינה", יצאו למרכז העיר, חילקו סופגניות, והפיצו הרבה שמחת חג.  …

כמו עשרה פחים

Posted by - 29 במאי 2018 0
עיריית חדרה החלה להציב מכלי אצירה השווים לקיבולת של כ-10 פחי אשפה, ברחובות מרכזיים שבהם צבר פחים הפוגע בחזות העיר. …

מזכרת לבני ובנות המצווה

Posted by - 12 באוגוסט 2018 0
עשרות נערים ונערות ממשפחות קליטה ורווחה, שחגגו בר מצווה קבוצתי שארגנה עיריית חדרה, קיבלו שי צנוע הכולל מצגת ותמונות למזכרת…

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כלי נגישות