מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

רגעים עם סבא וסבתא

בצל הקורונה, הזדמנות להתנדב אונליין ולהכיר מקרוב אנשים וסיפורים מרגשים של אזרחים ותיקים בעיר נתניה.

נכון להיום 34,528 אזרחים ותיקים מהעיר נתניה מוגדרים כקבוצת סיכון מספר אחת לוירוס הקורונה. מלבד האיום הבריאותי, מרביתם נאלצים להתמודד עם בדידות חברתית בצל ההסגר, שאיננו יודעים עד מתי ימשך.

"במיוחד בימים אלה, אנו נדרשים לגלות ערבות הדדית במיטבה, נמסר מהנהלת רגעים –העמותה לחינוך בלתי פורמלי בנתניה, "על כן, יש מקום רב לפעילויות הבלתי פורמליות כעוגן משמעותי לשמירה על המורל והחיזוק הנפשי של תושבי העיר נתניה".


במצב שכזה ולאור העובדה שאנחנו עיר אחת ולב אחד – "רגעים" העמותה לחינוך בלתי פורמלי בשיתוף מינהל הרווחה בעיריית נתניה, מגייסים בימים אלה מערך מתנדבים לטובת המיזם "רגעים עם סבא-סבתא" שמטרתו העיקרית היא הפגת רגעי הבדידות שמתארכים ואיתור צרכים חיוניים של הקהילה הוותיקה בעיר נתניה.

המתנדבים יקבלו רשימת טלפונים של 5 אזרחים ותיקים מהעיר נתניה.
כל מתנדב ינהל שיחה יומית עם אותם חמישה אזרחים ותיקים, ויברר האם הם צריכים עזרה או תמיכה. במידה ועולה צורן שמצריך התערבות תפעולית היא תטופל על ידי כל הגורמים הרלוונטים בעיר.

בעקבות הפרסום ברשתות החברתיות, מאות בני נוער, צעירים ומבוגרים הצטרפו לקריאה ונרשמו כבר בסופ"ש האחרון למערך המתנדבים. במקביל, התקבלו עשרות פניות מצד תושבים שביקשו לשמר את הקשר היומי גם עם בני משפחותיהם המבוגרים. לצירוף בן משפחה ותיק: https://bit.ly/2WzpitD


מלבד ההתנדבות עצמה שהיא מבורכת, זוהי הזדמנות מעולה להכיר מקרוב אנשים מיוחדים עם סיפור חיים מרתק לא פחות מהספרים שבמדף הספרייה. להצטרפות למיזם ניתן להירשם בעמוד הפייסבוק של רגעים או בלינק הבא:  http://bit.ly/2UiLx4u

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *