מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

קיץ במוזיאון נתניה

שם הכותב: עדי שבתאי מוזיאון נתניה (1)

מוזיאון נתניה מציג תכנית קיץ ייחודית לחובבי ההיסטוריה, האומנות והספרות במטרה לחשוף מוקדי תרבות לקהלים שונים ומגוונים בעיר. 

במוזיאון נתניה נערכו לקליטת תיירים והפיקו חוברות הדרכה בשפות צרפתית, אנגלית ורוסית.

אירועי הקיץ יפתחו ב – 10.7 ביום עיון לציון 70 שנה לפריצה לכלא עכו, שבעקבותיה התרחשה בנתניה פרשת הסרג'נטים. 

ב- 7.8 לציון ט"ו באב –  יספרו במוזיאון על אהבות עזות ואסורות בשנותיה הראשונות של נתניה שלא היו ידועות עד כה, וזאת בהמשך לתחקיר שערכה בנושא תמר כשר.

באירועי הקיץ של המוזיאון יתקיימו סיורים תיאטרליים (7.7,21.7,4.8 18.8) עם השחקן ומדריך הסיורים ארז דיין, אשר במהלכם יקים לחיים דמויות מרכזיות וססגוניות מתולדות העיר נתניה תוך שיתוף הקהל  בצורה הומוריסטית. 

ב- 20.7 יתקיים סיור ייחודי לצלמים, סיורים בשפה הצרפתית ב28.7 ,10.8 וכן סיורים לאמנות לאורכו של רחוב הרצל. הסיורים, בהדרכת דידי גונסון, יציגו את החשיבה והתפיסה של האמנות האורבאנית שידועה יותר בשמה – גרפיטי. הסיורים יתקיימו בתאריכים 14.7,28.7,25.8

מוקירי בית הספר בארי, יוזמנו להשתתף ולהוסיף מזיכרונותיהם ב- 10.8 למפגש מרתק על ראשית ביה"ס בארי, בו יוצג מעט מן החומר הרב שנאסף  על ידי פנינה בולמש ומירה שטרן. בערב זה יתקיימו גם שלושה סיורים ללא עלות. 

לראשונה נערך המוזיאון לקבל את השבת עם סדרת מפגשים ובהם שירים וחיוכים עם הזמרת גיזי הס וכן מפגש מודרך ייחודי בו יוצגו מסמכים חדשים על נושא ההעפלה בחופי נתניה.(4.8,18.8,25.8).

פעילות הסדנאות לילדים תהיה קבועה כל הקיץ ובין חידושיה: סדנת צילום לילדים ליד עץ השקמה, שעת סיפור, סדנת תיאטרון צלליות, סיפורי סבתא סרינה, במהלכם  תקריא שולה שמידק לילדים מספרה "סיפור על ציפור ואדם שחצו את הים" – סיפור על אהבת המולדת  ועוד. הפעילות תתקיים בכל ימי שני אחר הצהריים.

גולת הכותרת – לילה לבן שייערך ב- 10  לאוגוסט במוזיאון, במהלכו  יהיה המוזיאון 

פתוח לביקורים ללא תשלום עד השעה 22.00. בערב זה גם יתקיימו שלושה סיורים ללא תשלום.

מוזיאון נתניה- רחוב מקדונלד 3

( צילום: דוברות עיריית נתניה )

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים