מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

על הגל

שם הכתב: הילה מלקי מסלטי

ביום שבת ה-16 בינואר, יתחרו 120 הגולשים הטובים בעולם על מקומם בסבב אליפות הגלישה העולמי, בשלב המוקדמות שיתקיים. בחוף סירונית, נתניה.

לראשונה בישראל, עיריית נתניה מציגה: ה –WSL  (ליגת הגלישה המקצוענית) בשיתוף ארגון גולשי הגלים בישראל יקיימו בחוף סירונית, נתניה, תחרות QS כחלק מסבב המוקדמות העולמי. ה-WSL הינו הגוף המקצועי המוביל בעולם של ענף הגלישה, בין שאר התחרויות שהוא מקיים במשך השנה מתקיימת גם ה-Qualifying Series  (QS) שזוהי תחרות המוקדמות על הזכות להעפלה לסבב האליפות, ה-Championship Tour , בשנה שאחרי. בתום סבב המוקדמות, עשרת הגולשים במקום הראשון יזכו בכרטיס לסבב האליפות בעונה הבאה.על הגל 1

לתחרות בנתניה יגיעו כ-96 גולשים מרחבי העולם מהסבב המקצועני אשר קהילת הגולשים בארץ רגילה לראות דרך השידורים הישירים שמקיים ה-WSL. הגולשים שיגיעו לישראל מתמודדים במשך כל השנה על ההעפלה לסבב המקצועני. על מנת לתת במה לכישרונות הגלישה המקומיים, יינתנו בתחרות הזמנות למתמודדים מקומיים. בנוסף ייערך סיבוב מוקדמות לתחרות אשר בו יתמודדו רק גולשים ישראלים ובו הם יוכלו לזכות בכרטיס כניסה לתחרות. כמו כן, ארגון גולשי הגלים וה-WSL שמח להודיע שבתחרות הנוכחית יתקיימו גם מקצי נשים. הוספת תחרות הנשים לאירוע חשובה לארגון גולשי הגלים כצעד משמעותי לקידום הספורט גם בקרב המין החזק!

ביום שבת ה-16 לחודש, יום פתיחת תקופת ההמתנה של התחרות, יתקיים הפנינג גלישה גדול וחגיגי שילווה במגוון אירועים בחוף, ביניהם הופעות, ומתחם אקספו (תערוכה) של החברות המובילות בתחום הגלישה בארץ ובעולם. האקספו יתקיים גם במשך כל תקופת התחרות (16-25 לינואר), בימים שבהם תתקיים התחרות עצמה ובסוף השבוע השני של תקופת ההמתנה. כל הפרטים על האקספו באתר ארגון גולשי הגלים בכתובת : http://www.isa.org.il/surfing-bay-1

ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר: "תושבי העיר נתניה גאים ושמחים על אירוח אליפות העולם בגלישת גלים בחוף סירונית – אחד מחופיה היפים והמרהיבים של העיר נתניה, תחרות בה ייקחו חלק גולשים מקצועיים מארצות רבות. תחרות חשובה זו מצטרפת לתחרויות בינלאומיות מובילות נוספות שהתקיימו באחרונה בנתניה, כמו אליפות אירופה בשחייה ומשחקי גמר אליפות אירופה בכדורגל. אנו מאחלים לגולשים גלים טובים והצלחה".

יו"ר ארגון גולשי הגלים בישראל, יוסי זמיר: "כבר שנים שענף גלישת הגלים בארץ הינו אחד מענפי הספורט היותר אהובים ונחשקים שיש. בשנים האחרונות, תופס הענף תאוצה ומכניס לתוכו יותר ויותר קהלים מכל הגילאים. כחלק מהתפישה של קידום גלישת הגלים בישראל החלטנו על קיום תחרות סבב של ה  WSL בארץ, תחרות אשר תחשוף את ענף הגלישה בארץ לעולם ותביא את טובי הגולשים אלינו. כבוד הוא לנו לארח את ה-WSL בישראל.

קיום התחרות בארץ הינו אירוע היסטורי ואנחנו מקווים שזהו אירוע ראשון מבין רבים שיבואו בעתיד. האקספו שיתקיים בתקופת התחרות יהווה במה לכל תעשיית הגלישה המקומית ויעזור לתת דחיפה לענף האהוב הזה. ארגון גולשי הגלים וענף הגלישה בארץ עוברים תהליך בניה ארוך. השנה הוכרז שענף הגלישה כנראה יהפוך לענף אולימפי ואין עיתוי מושלם מזה לערוך תחרות בסדר גודל כזה בישראל.

אנחנו שמחים לתת לגולשים בישראל את ההזדמנות לראות את חלק מהגולשים הטובים בעולם, כאן בחופי המדינה שלנו."

 

בבוקסה:

באוסטרליה מפרגנים על קיום התחרות בנתניה, ישראל:

ראש עיריית הגולד קוסט, אוסטרליה, מסר: "נתניה וגולד קוסט הן ערים תאומות, וזוהי הזדמנות נפלאה עבור שתי הערים שלנו לקחת חלק בחילופי תרבות וספורט בקנה מידה בינלאומי וגדול כל כך. מיטב הגולשים שלנו בדרכם לנתניה להשתתף בתחרות. חוף הזהב שלנו -The Gold Coast  – הוא ביתם של כמה מהגולשים הטובים ביותר בעולם, שרבים מהם בדרכם לעיר נתניה לתחרות ראשונה זו. אני מאחל למארגני הWorld Surf League  ולמתחרים הרבה הצלחה ומזמין את כל אוהדי הגלישה לבקר ב Gold Coast  החל מה- 8 במרץ כאשר קו החוף הדרומי שלנו יוכרז רשמית כשמורת גלישה עולמית".

על הגל

Netanya Pro QS1500

WSL QS Event

חוף סירונית, נתניה

16 – 25 ינואר 2016העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *