מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

טיילת מהסרטים

עיריית נתניה הנציחה את האינטלקטואל והבימאי הצרפתי המוערך, קלוד לנצמן, בקריאת מקטע הטיילת הדרומית של העיר-  על שמו.

 מאת: אפי ישראל

טיילת מהסרטים. טיילת קלוד לנצמן.

 בטקס שנערך אתמול (ג') בטיילת הדרומית שלחופי נתניה, הכריזה ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, כי מקטע הטיילת הדרומית יקרא על שמו של קלוד לנצמן, מהבימאים היהודיים המוערכים,"קריאת מקטע הטיילת על שמך, קלוד היקר והאהוב, נעשתה מתוך הערכה לפועלך החשוב להנצחת קורות העם היהודי, בדגש על עוולות השואה. בחרנו להנציח אותך בטיילת יפה זו, הסמוכה למתחם ההנצחה העירונית, לבית יד לבנים ולאנדרטת הניצחון על גרמניה הנאצית-שכן זהו המקום החשוב לעם היהודי, המבטא יותר מכל את השואה והתקומה. היום מדינת ישראל אומרת לך תודה, זוהי גאווה גדולה עבורנו", אמרה ראש העיר במעמד הסרת הלוט. וכן הוסיפה קריאה אישית והזמינה את לנצמן להתגורר בעירה.

"טיילת העיר נתניה משלבת את אהבות חיי, ים, שמיים, מצנחי רחיפה ויופי עוצר נשימה. זוהי עיר מדהימה עם ראש עיר מיוחדת- החל ממחר אני מעתיק את מגורי לנתניה", אמר לנצמן במהלך נאומו בטקס.

האירוע, שהחל ביוזמתו של שגריר ישראל בצרפת, יוסי גל,  נערך במעמד שגריר צרפת בישראל, פטריק מיזונאב, שהצטרף לברכות ומסר כי העיר נתניה הינה עיר אטרקטיבית המהווה בית עבור צרפתים רבים ויעד מועדף לביצוע עלייה מצרפת. בהמשך, הציג פרופ' מוטי נייגר, דיקן ביה"ס לתקשורת במכללת נתניה, סרטים דוקומנטריים של תלמידי תואר שני שנעשו בהשראת סרטיו של לנצמן.

את הטקס הנחה שמוליק צבע, יו"ר קרן נתניה.  בטקס נכחו: חברי מועצת העיר, שירי חגואל סיידון, צ'וצי זילברברג, שלמה ישי, אדיר בנימיני וכן קלוד ברייטמן, נשיאת הקמפוס הפרנקופוני של מכללת נתניה. לנצמן, לו ימלאו בנובמבר הקרוב 90, עוסק בקולנוע תיעודי  ועם יצירותיו נמנים הסרטים "שואה" (1985), "צה"ל" (1994), "סוביבור" (2001), "דו"ח קרסקי" (2010) ו"אחרון הלא צדיקים" (2013).

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *