מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

חוגגים ב"פלנתניה"

שם הכתב: הילה מלקי מסלטי

ביום חמישי ה- 7 ביולי החל מהשעה 10:00 יתקיים ב"פלנתניה" הפנינג השקה חגיגי שיכלול מגוון סדנאות ופעילויות לכל המשפחה בסימן ה"טנבאטה" – חג האוהבים היפני המצוין בתאריך זה. זהו סיפורם העתיק של שני כוכבים, הממוקמים משני עברי שביל החלב: הכוכב וגה והכוכב אלטאיר שיכולים להיפגש רק בליל הטאנבטה. זהו חג המסמל את חיבור האוהבים שנפרדו בכיפת השמים, חג של אהבה, תקווה ואור כוכבים. חוגגים בפלנתניה 1

האירוע החגיגי שיסמל גם את פתיחתו הרשמית של ה"פלנתניה" לקהל הרחב, מיועד למבקרים בכל הגילאים המעוניינים לגעת מקרוב בתרבות יפן המסתורית על כל גווניה.

באירוע יהיה ניתן לשמוע את סיפור החג תחת כיפת הכוכבים בפלנטריום, ליהנות ממופעי מחול  של קבוצת ריקוד יפני עממי Nanaka, לצפות ולהשתתף מופע אינטראקטיבי של מגוון אומנויות לחימה כגון אייקידו, קנדו וקרטה ולהשתתף בשלל סדנאות אומן מיוחדות.

בין הסדנאות שיתקיימו ברחבי מתחם הפלנתניה; טקס התה היפני- אחד הטקסים המסתוריים בתרבות יפן עם מיהו קטאוקה (Miho Kataoka). אמנות הקליגרפיה – כתיבה יפנית נאה בדיו ומכחול עם האמן קזואו אישיי (Kazuo Ishii). איקבנה- אמנות יפנית לסידור הפרחים עם מאיו זדוף (Mayu Zadoff). GO- משחק חשיבה ולוגיקה, אמנות האוריגמי- קיפולי נייר יפניים מסורתיים עם המרכז הישראלי לאוריגמי ועוד…

 

בשעה 19:00 יתקיים טקס השקת ה"פלנתניה" במעמד ראש העיר, מרים פיירברג-איכר ושגריר יפן בישראל, מר קוג'י טומיטה, סגנית יו"ר אגודת הידידות מירי גולן, ויו"ר העמותה זאב וייס. הטקס יכלול מופע תופים יפניים "טאייקו", מחול יפני, מיצגי אמנויות לחימה: קנדו, ג'ודו, איאיידו, אייקידו, קראטה ועוד. מתחם הפלנתניה הוקם באמצעות החברה לפיתוח ולתיירות נתניה (ח.ל.ת) במבנה בן כ- 1,200 מ"ר, אשר עוצב בסגנון יפני בהיר ומואר. ה"פלנתניה" הינו מרכז מבקרים ייחודי, המנגיש נושאים הנמצאים היום בחזית המחקר המדעי, לכל אחד, בשפה פשוטה אך מדויקת ומדעית ובהקשר רחב – תרבותי, פילוסופי, היסטורי אומנותי וכו', באמצעות תכניות העשרה לתלמידי מערכת החינוך, הרצאות, חוגים וסדנאות לקהל הרחב.

המרכז ישמש גם כמוקד משיכה למשפחות ומבקרים מהעיר ומחוצה לה ויציע שלל פעילויות לכל גיל, לתושבי העיר ואורחיה ותושבי חוץ כאחד אך בראש ובראשונה לתושבי נתניה – שייהנו ממרכז מדע ותרבות חוויתי, מעורר השראה ודמיון ומפתח חשיבה. הפלנטריום והגן המדעי יספקו לילדים ומבוגרים כאחד, חשיפה לעולם מדעי החלל והאסטרונומיה וכן הצצה לעולמה המופלא של התרבות היפנית, כל זאת לצד מגוון פעילויות לטובת תושבי העיר ומבקריה. באגודת ידידות ישראל יפן חברים אמנים יפניים וישראלים העוסקים בתרבות יפן על כל גווניה. שיתוף הפעולה בין הפלנתניה והאגודה מאפשר לתושבי נתניה לחוות סדנאות מתרבות יפן על ידי טובי האמנים בעולם בתחומם ובעלות סמלית.

ראש העיר, מרים פיירברג-איכר: "אני מזמינה את כל תושבי נתניה ואורחיה להגיע ל"פלנתניה" ולהתרשם ממרכז מדע, חלל ותרבות חדשני, חווייתי המעניק חוויה מעצימה לכל מבקר בתחומי המדע והחלל כמו גם למידה חווייתית על תרבות יפן. מרכז ה"פלנתניה" יהווה מוקד משיכה מכל רחבי הארץ ובמיוחד לתושבי נתניה שייהנו מחוויה תרבותית נוספת קרובה לבית".

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן