מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

חג למוסיקה

עירית נתניה והיכל התרבות נתניה אירחו את קונצרט הפתיחה של חג המוזיקה הישראלית ה-18

מאת: הילה מלקי מסלטי

חג למוסיקה 2

חג המוסיקה הישראלית נפתח בנתניה ולאורך כל היום מבקרים ושוחרי תרבות רבים הגיעו לרחבת היכל התרבות בעיר לבית יוחנן ונהנו מאירועים מוסיקליים מגוונים;

מופע שירי לדינו, כיתת אמן בהנחיית תומר יריב בנושא כלי הקשה וקונצרט כלי הקשה בניצוחו, קונצרט חמישית כלי המתכת הישראלית בהשתתפות בקהלת העפרוני, יצירות של יחזקאל בראון ושמעון כהן, יצירה חדשה של עודד זהבי לטקסטים של תהילה חכימי ועוד.

חג המוסיקה פותח חלון לעשייה המוזיקאלית המגוונת בארץ, מימי טרום הקמתה של המדינה ועד ימינו אנו. במהלכו מתחברים ביצועים מחודשים ליצירות מופת ליצירות חדישות וביצועי בכורה עולמיים, מוזיקה קאמרית לצד מוזיקה לתזמורת במגוון רחב של סגנונות, החג הינו חגיגה לחובבי המוזיקה הישראלית על כל גווניה.

כמדי שנה, כיבד הפסטיבל את זוכי פרס היצירה לקומפוזיטורים מטעם ראש הממשלה בטקס מרשים שהתקיים בהיכל התרבות נתניה, במעמד שרת התרבות והספורט מירי רגב וראש העיר נתניה מרים פיירברג איכר. הפרס הוענק השנה ל: גדעון לבינסון, זיו קוז'וקרו, הדס פארי, מאיה דוניץ, יונתן כנען וגורי אגמון.

פרס מלחין השנה הוענק ליוסף טל, שנבחר בזכות התרומה האדירה שלו לקנון המוזיקלי הישראלי בתחומי האופרה, המוזיקה התזמורית, המקהלתית והקאמרית ובתחום המוזיקה האלקטרונית. טל תרם תרומה משמעותית לדור שלם של יוצרים אשר קשרו את סגנונם עם המוזיקה העכשווית. בהמשך למשנתו של יוסף טל, שלושת האנסמבלים העיקריים המבצעים מוזיקה עכשווית –  אנסמבל המאה 21, אנסמבל "מיתר" ומוסיקה נובה משתתפים השנה בחג המוסיקה ומשקפים את עושר העשייה המוזיקלית הרלוונטית בארץ.

לצד חלוקת הפרסים והנאומים הקהל שנכח בטקס נהנה מהופעתה של תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית שפתחה את הערב בניצוחו של אורי סגל.

ראש העיר: "נתניה, עיר מובילה בעשייה התרבותית, גאה לארח את קונצרט הפתיחה של חג המוסיקה ואת שרת התרבות מירי רגב, נתניה מתהדרת בתרבות המוזיקה בעיר הכוללת את תזמורת נתניה הקאמרית הקיבוצית, המרכז לכלי הקשה טרמולו, בית הספר למקצועות המוסיקה סיטאר, הקונסרבטוריון ועוד".

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *