מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

"בוסתנו של הנבון"

שם הכותב: אפי ישראל בוסתנו של הנבון שושנה זילברבג, ארז נבון, ראש העיר ואודליה פרידמן מנכלית הבימה

במעמד ראש העיר נתניה, מרים פיירברג-איכר, הנהלת תיאטרון "הבימה" ובני משפחתו של יצחק נבון התקיים ביום ראשון השבוע ערב לציון 100 שנים לתיאטרון "הבימה" ובהוקרה ליצחק נבון, נשיאה ה-5 של מדינת ישראל, וכותב המחזה "בוסתן ספרדי"".

התיאטרון הלאומי "הבימה" חוגג השנה 100 שנים להיווסדו בשנת 1917 במוסקבה, ולציון התאריך העגול והחגיגי התקיים ערב גאלה בהיכל התרבות העירוני נתניה במעמד ראש העיר, מרים פיירברג-איכר, חברת המועצה הממונה על התרבות, אמנות ואירועים, שושנה (צ'וצ'י) זילברברג, מנכ"לית הבימה, אודליה פרידמן, בני אפרים, מנכ"ל עמותת היכל התרבות העירוני נתניה, ארז נבון ובני משפחת נבון, יפית מרום מנכ"לית העמותה למורשת נבון, שחקני ההצגה "בוסתן ספרדי" וצוות עובדי היכל התרבות נתניה.

 

בימים אלו חל יום השנה השני לפטירתו של יצחק נבון, כותב המחזה "בוסתן ספרדי", הצגה שמוצגת מעל במות תיאטרון "הבימה" כבר מעל 20 שנים, וליחה לא נס.

יצחק נבון, שסיפור חייו שזור בתולדות ישראל, החל מפעילותו ב"הגנה" דרך עבודתו כח"כ, שר חינוך ונשיאה ה-5 של מדינת ישראל , ותרומתו הגדולה כיו"ר הרשות הלאומית לתרבות הלדינו, חיבר בשנת 1968 את "רומנסרו הספרדי"  מופע של שירי קודש וחול של יהדות ספרד,  שזכה להצלחה רבה.

כשנתיים לאחר מכן ועל בסיסה של יצירה זו, חיבר את המחזה  "בוסתן ספרדי"  העוסק בחיי משפחה ספרדית טיפוסית בירושלים בדור הקודם.

המחזה הוצג בתאטרון "הבימה" וזיכה את יצחק נבון בפרס "כינור דוד".

במחזה נחשף הקהל לקולות, למראות ולנעימות האופייניות לעדה הספרדית בירושלים, והוא זכה להצלחה גדולה.

עפ"י בקשת תאטרון "הבימה" חידש יצחק נבון את המחזה בשנת 1998 ומאז ועד היום הוצג כבר למעלה מ-2,000 פעמים וצפו בו למעלה ממיליון אנשים.

ההצלחה הגדולה של "בוסתן ספרדי" מהווה ביטוי לכמיהה הרבה בקרב העם להכיר, להזכר, להנות ולהזדהות עם מורשתו בכלל ועם מורשת יהדות ספרד בפרט.

 

לא בכדי נבחרה ההצגה "בוסתן ספרדי" ע"י הנהלת היכל התרבות העירוני לככב בערב ההוקרה לציון 100 שנים להיווסדו של תיאטרון הבימה, הצגה שממשיכה להרטיט לבבות ולקרב את הצופים בה אל התרבות הספרדית ומנגינת הלדינו, והיא סמל למורשתו של יצחק נבון, מורשת של קירוב לבבות, בוסתן ספרדי הוא בוסתנו של יצחק.

 

עונת המנויים 2017/18 החלה בהיכל התרבות העירוני בחודש האחרון ובמסגרתה יוצגו השנה לא פחות מ-15 הצגות של תיאטרון הבימה, כאות לקשר ההדוק בין התיאטרון הלאומי לעיר נתניה.

ההצגות יתקיימו לצד רפרטואר עשיר ומגוון שכולל גם הצגות מהמיטב של כלל התיאטראות המוצגות בארץ.

 

בנוסף יזכו תלמידי נתניה לצפות בהצגה "רובינא" במסגרת חגיגות 70 שנים למדינת ישראל ו-100 שנים לתיאטרון הבימה.

ההצגה היא שיתוף פעולה בין תיאטרון "הבימה" לתיאטרון "השעה" והיא תוצג לתלמידים במסגרת סל תרבות יישובי.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים