מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

תופעה חדשה אצל פושטי רגל – "אליה וקוץ בה"

קורסיה

לאחרונה משרדנו מקבל יותר ויותר פניות על חייבים פושטי רגל אשר מעוניינים להחליף את ייצוג עורך הדין בתיק, לטענתם עורך הדין המייצג אותם אינו פועל לטובתם ואף מסרבל את ניהול הליך הפש"ר בעניינם.

ראשית כל, ובטרם רצתם להחליף ייצוג חשוב מאוד כי תבינו את משמעות הליך פשיטת רגל, כל זמן שלא בדקתם וחקרתם אודות "מחדלי" המייצג אתכם, אל תהיו בטוחים כי אכן הדברים לרעתכם.

לעיתים נדמה כי עורך הדין שלכם "ישן" ו/או מזניח דברים, ייתכן ובמקרים רבים עורכי הדין מכינים אסטרטגיית פעולה בהתאם לנסיבות ולא בהכרח מחדל זה או אחר הוא אכן חלק מטיפול לקוי.

השבוע נכנס למשרדנו אדם אשר הינו פושט רגל וכחלק מהעובדות אשר פירט בפני עוה"ד במשרדנו טען, כי עורך הדין שלו "בנה" לו תיק שכולו בדיה.

הלקוח מסביר לעורכי הדין במשרד כי המייצג הקודם הגיש בשמו תצהיר שקרי לפיו החייב-הלקוח ובת זוגתו פרודים ועל כן ועל מנת להגן על אי אלו כספים, הומלץ לו להצהיר כי הם פרודים, בכך בעצם "הגן" עורך הדין על חלק משכר עבודה שהרוויח הבעל וזאת ע"י קציבת מזונות "לפרודתו" ואשר בפועל בני הזוג חיים יחדיו באושר.

כידוע, בהליך פש"ר הנושים אינם יכולים עוד לנהל הליך כנגד החייב הפושט רגל, עליהם להגיש תביעות חוב למנהל המיוחד אשר לא בהכרח יאשרם באופן מלא או בכלל, אותם נושים אשר הגישו תביעות חוב שאושרו עשויים לקבל דיבידנדים בשלב מאוחר יותר של ההליך ואף שנים אחרי כאשר במרבית המקרים הסכומים נמוכים מאוד וזאת במיוחד באם ישנם נושים בדיני קדימה.

לא כך הוא במקרה של חוב מזונות – "תרגיל" נפוץ לאחרונה של חייבים פושטי רגל הוא לומר כי הינם גרושים ו/או פרודים והכל לטובת שמירת הכספים בתא המשפחתי ע"י קציבת חלק משכר עבודה של הבעל לטובת אשתו, את יתרת הכנסות הבעל מעבודתו ישאירו לבעל עד גובה מסוים והיתרה תועבר לקופת הכינוס ע"י צו תשלומים.

לימים יחסיו של אותו בחור עלו על סרטון בכל הקשור למערכת היחסים בינו לבין "פרודתו". היה זהו ריב גדול אשר הביא את בני הזוג להיפרד באופן אמתי וסופי, אלא מאי?

פרודתו של הבחור יודעת על אותו "תרגיל" של תצהיר שקרי שהוגש בעניינו וכחלק מאסטרטגיית פעולה של האישה החליטה להפיל את בעלה ולדווח לביהמ"ש כי השניים אורך כל התקופה שהחייב בפש"ר, ניהלו חיים זוגיים כדת וכדין באושר ועושר.

כחלק מהשתלשלות האירועים הוחלט לבטל לחייב הנ"ל את הליך הפש"ר בשל חוסר תום לב ולהחזירו למערכת האכיפה והגבייה-הוצאה לפועל תחת עיקולים והגבלות קשות.

לכן, חשוב מאוד שלא לרוץ על כל המלצה של המייצג אתכם, זאת במיוחד אם אינו מגיע מהתחום ומכיר אותו מכאן ומכאן.

עורך הדין רשאי להמליץ ללקוחותיו את דרכי הפעולה אך עם זאת חשוב שהלקוח יהיה צד לדבר ויבין את כלל המשמעויות העתידיות הצפויות מפעולה כזו או אחרת של עורך הדין.

בסופו של יום הדבר החשוב ביותר הינו שיתוף פעולה מלא בין עורך הדין ללקוח תוך הצגת כל האפשרויות בפני הלקוח ומה צופן העתיד עד כמה שניתן לאמוד זאת.

חייבים פושטי רגל רבים נכנסים להליך הפש"ר ואשר הדרישות מאת המנהלים המיוחדים כמו גם מביהמ"ש הופכים קשים יותר ויותר בחלוף הזמן.

לעניות דעתי האישית, מצב דברים זה נובע בשל תרגילי עוקץ לא כשרים של חייבים אשר נכנסים לפשיטת רגל בכדי לחמוק מנושים ולא באמת בכדי להגיע ולייצר אפיק כלכלי חדש. לרוב דפוסי התנהגות של חייבים ברורים מאוד לעורך הדין המייצג וכי מרבית עוה"ד עשויים כבר בפגישה הראשונה לגלות דפוסי התנהגות אשר לפיהם יתכננו עבורכם את ניהול התיק.

מאחלים לכם שבת שלום ובהצלחה בהמשך הדרך המשפטית שלכם.

מוזמנים להציע נושא לשבוע הבא.

דבש קורסיה ושות'

09-8904441

dk-law@012.net.il

www.adv-dk.co.il

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים