מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

שונה זה שווה

שם הכתב: יאיר אברהם s1

ליהיא לפיד, ג'ני צרוואני, רותי ברודו, עילי בוטנר ועוד רבים וטובים התנדבו לרגל יום האוטיזם הבינלאומי לצילום פרויקט חברתי: ההכנסות יועברו כתרומה. 

 

אל מול הקושי של אחוז לא מבוטל באוכלוסייה לקבל את האחר, מרגש כל פעם מחדש לחזות באלה שעושים מאמצים על מנת שאנחנו כחברה נשכיל לאמץ לחיקנו גם את השונה. לרגל יום האוטיזם הבינלאומי שיחול ב-2 באפריל, יזם האמן הרב תחומי, שים אדרי, מעצב הבית של חברת שכטר בוטיק, פרויקט יצירתי, יוצא דופן בשם "שונה זה שווה". בסיומו, יועברו ההכנסות כתרומה ל'עמותה לילדים בסיכון – מרכז לטיפול וחקר באוטיזם'.

עבור אדרי משמעותו של 'שונה זה שווה' הינה כפולה: להיות שונה זה שווה, כי למעשה כל אחד מאתנו שונה מהאחר, ובו זמנית להיות שונה זה גם לגמרי שווה.

אדרי מכיר את הנושא מקרוב. בתו בת השלוש, אלמה, אחות תאומה לאסיה, אובחנה על הרצף האוטיסטי. מאותו יום דואגים הוא ובן זוגו טל, ליצור עבורה סביבה חמה, תומכת ונורמטיבית ככל שניתן, לצד הגברת המודעות בקרב הקהל הרחב.

זו השנה השנייה בה מקדם אדרי פרויקט, בסיומו מועברות ההכנסות כתרומה. השנה עיצב אדרי סדרת כריות, שבמרכזן עיצב לוגו בצורת עין פתוחה ובמרכזה לב שנרקם בכל כרית. "משמעותו היא לראות מולנו את הזולת ובתוך כך גם את השונים מאתנו. חובתנו כחברה לפעול לשנות, ולו במעט, את האופן בו אנו רואים ושופטים את השונים מאתנו. מתוך בורות אנחנו נוטים להירתע מהשונה".

s2

צילום איליה מלניקוב

בתוך כך נרתמו ידוענים לקחת חלק בפרויקט. ליום הצילומים הגיעו רותי ברודו, עילי בוטנר,  גיל ריבה, דפנה לוסטיג, פאולה רוזנברג, ליהיא לפיד, יואב מאיר, ג'ני צרוואני, ושחף סגל. הם הצטלמו עם סדרת הכריות ושיתפו בגילוי לב היכן הביטוי 'שונה זה שווה' פוגש אותם.

 

ליהיא לפיד, אמא לבת על רצף האוטיסטי, סיפרה על חשיבות התגייסות המשפחה, עילי בוטנר שאחיו הבכור חולה, מזכיר אותו בכל הופעה ואף כתב את רוב שיריו סביב הנושא הכאוב שמעסיק אותו. דפנה לוסטיג שגדלה  בחיק אביה הנכה על כיסא גלגלים, יואב מאיר סיפר על משחקי הבובות בגן והתמיכה הבלתי פוסקת של הוריו, ג'ני צרוואני על קשיי הקליטה כעולה חדשה, פאולה רוזנברג על השונות בלא להיות רזה וחטובה ואילו רותי ברודו שרואה דווקא את היופי והיתרון בלהיות שונה.

 

פרויקט "שונה זה שווה" כולל כריות במגוון גדלים ב-300 ₪ והדומים ב-1570 ש"ח. ניתן להשיגם בשכטר בוטיק', ברחוב הרצל 65 בתל-אביב. ההכנסות יועברו לעמותה לילדים בסיכון – מרכז לטיפול וחקר באוטיזם.

צילום איליה מלניקוב

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408