מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

רפורמה בתחבורה הציבורית בעיר

אלי דלל ברב שיח בנושא התחבורה הציבורית. צילום - עצמי

כ – 150 תושבים ואנשי מקצוע – השתתפו בשבוע האחרון בכנס בנושא התחבורה הציבורית בנתניה, * הכנס נועד להציג את הפעימה הראשונה של הרפורמה בתחבורה הציבורית בנתניה, לה שותפים משרדי התחבורה והאוצר וכן עיריית נתניה, מתוך מגמה להנגיש את התחבורה הציבורית בעיר ולהפוך אותה למהירה ויעילה יותר.

התחבורה הציבורית בנתניה לקראת שינוי. הכנס שנערך נועד להציג את הצעד הראשון ברפורמה המתוכננת בנושא, צעד שיכנס לתוקפו כבר באפריל 2018.

במסגרת זו יוחלפו 6 קווי תחבורה קיימים קצרים וסיבוביים ב- 3 קווים בעלי מסלול יעיל וארוך יותר, הכוללים מוקדי תעסוקה, השכלה ובריאות הממוקמים בדרום העיר, מזרחה וצפונה ולמעשה יוסיפו הקווים החדשים כ-3,400 ק"מ מדי יום.

כמו כן יאופיינו הקוים החדשים בשיפור משמעותי בלוחות הזמנים וכן בתגבור שעות מ-05:20 עד 23:00 ויפעלו גם במוצאי שבתות.

בנוסף כוללת הפעימה הראשונה – הקמתן של שלוש נקודות קצה בנאות הרצל, ספיר ועין התכלת.

המהלך נועד להנגיש את כל חלקי העיר שהתרחבה וגדלה בעשור האחרון בהיקפים גדולים ולתת מענה לתושבי השכונות הוותיקות. במסגרת זו, אף נפגשה ראש העיר, מרים פיירברג-איכר עם שר התחבורה, ישראל כץ בבקשה לתקצב את שלוש נקודות הקצה, בהיקף של כ- 10 מיליון שקל, תקצוב אותו אישר בימים אלה משרד האוצר.

מדובר במפה תחבורתית חדשה של העיר הכוללת רה ארגון מערך הקווים הפנימיים בתחבורה הציבורית והתאמתו לתנופת הפיתוח שאפיינה בשנים האחרונות את העיר ולפיתוחה העתידי, מפה הכוללת גם את קידום הקמתה של תחנת רכבת חדשה ליד האוניברסיטה (המכללה האקדמית נתניה) ביוזמתה ובהנחייתה של ראש העיר, מרים פיירברג-איכר.

 

התכנון נעשה בשיתוף פעולה בין צוות מומחים מטעם משרד התחבורה בראשות דרור גנון, מנהל אגף בכיר לתחבורה ציבורית, לבין צוותים מקצועיים בעיריית נתניה בראשות אינג'. אלי דלל, מ"מ ראש העיר, תוך ניתוח צרכים וביקושים בעיר ובהתחשב בפיתוח הקיים והצפוי בעיר.

כמו כן הוצגו בכנס ע"י סגן ומ"מ ראש העיר אינג.' אלי דלל ומהנדס העיר אדר' אבנר אקרמן תכניות הפיתוח התחבורתיות העתידיות בנתניה והאזור.

 

בכנס השתתפו הממונה על התחבורה הציבורית במחוז מרכז במשרד התחבורה, כל מפעילי התחבורה הציבורית ובהם: אגד תעבורה, נתיב אקספרס, קווים, מטרופולין (אשר תחליף את נתיב אקספרס בעוד כשנה) מוניות שי-לי, מוניות המרכז, מוניות השרון, ורכבת ישראל, נציגי עירייה וכאמור תושבים רבים.

 

להלן פירוט הקוים החדשים:

קו 102: מעין התכלת, דרך רח' ויצמן, הרצל, א.ת. ק.אליעזר, נאות גנים, קריית רבין, קריית השרון, א.ת. ספיר, עד תחנת הרכבת ספיר. אורך הקו 17.3 ק"מ, 116 נסיעות ביום (58 לכיוון). תהיה חלופה נוספת לקו זה כל חצי שעה אשר תכנס לבית העלמין.

קו 103: מעין התכלת, דרך רח' טהון, בורוכוב, שמואל הנציב, ששת הימים, ויצמן, בנימין, בן צבי, קריית נורדאו, גשר השלום, א.ת. ספיר, עד תחנת הרכבת ספיר. אורך הקו 16.5 ק"מ, 242 נסיעות ביום (121 לכיוון).

קו 107: מהתחנה המרכזית, דרך א.ת .ק.אליעזר, נאות גנים, קריית רבין, קריית השרון, א.ת. ספיר, שד' שז"ר, עד החוף הירוק. אורך הקו 14 ק"מ, 116 נסיעות ביום (58 לכיוון).

 

קווים חדשים אלה יחליפו את הקוים: 3, 6, 11, 22, 23 ו – 27, כאשר הקוים החדשים כוללים את המסלול המקורי בתוספת מוקדים נוספים כגון תחנת הרכבת ספיר ובית החולים לניאדו.

 

(צילום : דוברות עיריית נתניה)

4 תגובות

 • מאת אלפי קולודני:

  למה שכונת עיר ימים נשארת מנותקת ?למה ברח עוזי חיטמן וברחוב אהוד מנור לא עובר אף אוטובוס אנו לא משלמים ארנונה מספיק גבוה ? האחראים על התחבורה הציבורית בעיר התרשלו בתפקידם.

 • מאת מזל זכאי:

  ישנם יותר מ50 תלמידים מרחובות רינס , רזיאל ודב הוז שלומדים בתמר אריאל שכ דורה. כיום הם נוסעים בשני אוטובוסים שונים עד ללימודים בבקרים וכן חוזרים בשני קוים שונים. למה להם אין קוי ישיר לפחות בהלוך. יחסוך להם איחורים

 • מאת דרורה כץ:

  עדיין הגישה אל ומשכונת האירוסים עומדת במינוס רציני. פעם בשעה אוטובוס. קו 9. מוניות שי לי שקיבלו זכיון לתחבורה לאירוסים נוהגות לזלזל בנוסעים, לא להכנס לשכונה בכל נסיעה – גם אם יש מקומות פנויים. אנשים, ובתוכם אני, עומדים לפעמים 40 דקות וממתינים למונית שאם כבר מגיעה – מלאה . ובכל פעם יש לצעוד עד לרח' שי עגנון בנורדאו כדי לתפוס אוטובוס אם רוצים להגיע ליעד המבוקש. ממש זלזול. התלונות, שלי לפחות, לחברה הנל לא הניבו כלום חוץ מאשר שאלות מזלזלות כגון – נו, ובסוף קיבלת שרות? סליחה – באירוסים ישנם גם כאלו שאין להם 2 רכבים.

 • מאת מרינה אניר:

  יש בעיה עם קו 7 בבוקר כשיש לימודים האוטובוס לא מספיק להגיע בזמן לבית ספר אלדד והילדים מאחרים ובמיוחד ביום שישי. למי ניתן לפנות לפתרון כי לאחר מלא פניות למשרד התחבורה לא טיפלו בנושא !!!

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים