מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

רפואה חובקת עולם

ביקור דוקטור רינגו

ד"ר יונתן רינגו, מנכ"ל בית החולים "סיני" בבולטימור קיים ביקור רשמי במרכז הרפואי צאנז ע"ש לניאדו בנתניה. 

ד"ר יונתן רינגו, מנכ"ל בית החולים היהודי "סיני" בבולטימור, מרילנד, קיים אתמול ביקור רשמי במרכז הרפואי צאנז ע"ש לניאדו בנתניה. ד"ר רינגו מנהל את "סיני"  – בית החולים השלישי בגודלו במדינת מרילנד – בהצלחה רבה והפך את בית החולים למרכז ידע קליני בינלאומי. בית החולים "סיני" מאכלס כ-480 מיטות אשפוז, נפח הפניות למלר"ד עומד על כ-100,000 פניות בשנה. נתונים אלו דומים מאד למספר מיטות האשפוז והפניות למלר"ד בלניאדו. מטרות הביקור היו העמקת הקשר הקליני בין הארגונים וכן העמקת הקשר בתחומי פילנתרופיה שונים.

ד"ר רינגו התקבל ע"י מנכ"ל לניאדו מר נדב חן, המנהל הרפואי בלניאדו פרופ' צבי שמעוני וסמנכ"ל פיתוח משאבים וקשרי חוץ בלניאדו מר מאיר מרק. ביקורו של ד"ר רינגו במחלקה לרפואה דחופה ופגישתו עם מנהל המלר"ד , ד"ר אמיר שחר שהינו ממייסדי מקצוע הרפואה הדחופה במדינת ישראל הובילה להחלטה על שיתוף פעולה בתחום זה, היות וב"סיני" קיים ידע רב המאפשר התייעלות של המלר"ד. ד"ר שחר הוזמן לביקור בבולטימור על מנת ללמוד על הליכי עבודה ושיטות ארגון המקצרות את זמן ההמתנה של המטופל במלר"ד. לאחר הסיור במלר"ד הגיע ד"ר רינגו לפגיית לניאדו והתקבל ע"י ד"ר אריה סימונדס מנהל הפגייה שהציג בפניו את פרוטוקולי העבודה בפגייה במקרים מורכבים הדורשים אשפוז ממושך וכן פרוטוקולים הנוגעים לפעולות פולשניות שונות  לאחר הסיור בלניאדו התקבל ד"ר רינגו לביקור מיוחד במעונו של כ"ק האדמו"ר מצאנז שליט"א וקיים דיון מרתק העוסק בתחום האתיקה הרפואית וההלכה. ד"ר רינגו נענה להצעת הנהלת לניאדו לכרות ברית "בתי חולים תאומים" בין סיני ללניאדו – הצעה זו תצא לפועל בחודשים הקרובים בטקס חגיגי. ד"ר רינגו אף נעתר לבקשת מנכ"ל לניאדו להצטרף ל BOARD  חבר הנאמנים של לניאדו בבולטימור המוקם בימים אלו.

במהלך הביקור ציין ד"ר רינגו את התרשמותו מהעשייה הקלינית המבוצעת בלניאדו ואמר כי "אתם מעניקים רפואה ציבורית, המודל הזה הינו מודל שונה מהמודל של מערכת הבריאות בארה"ב ומציב בפניכם אתגרים רבים בתחום תשתיות האשפוז, המכשור הרפואי וגיוס המשאבים. למרות האתגרים הללו אתם מצליחים להעניק טיפול רפואי מצוין, מבצעים מחקרים ומשדרגים כל הזמן את התשתיות השונות. כיהודי אני גאה בכך שהצוות שלכם והצוות שלנו בבולטימור מהווים דוגמא להענקת טיפול רפואי לכל הפונים, מתוך אמונה כי כל אדם נברא בצלם אלוקים וראוי לטיפול רפואי הולם". מנכ"ל לניאדו מר נדב חן בירך את ד" רינגו ואמר כי "הגעתך לכאן אינה מובנת מאליה, אנו מלאי הערכה על הביקור והידע הרב שהענקת לצוותים המקצועיים שלנו במלר"ד ובפגייה, ידע שישמש כלי עבודה בעל ערך בעשייה היומיומית שלנו בלניאדו. נמשיך לשמור על קשר בעתיד בפרוייקטים שונים שהוצעו במהלך הביקור למען ציבור המטופלים – תושבי נתניה ואזור השרון".

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408