מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

רוצים לפרק את השותפות במקרקעין? איך עושים את זה? מי רשאי להגיש בקשה לפירוק שותפות במצב בו אין הסכמות?

שם הכתב: עו"ד אייל קורסיה קורסיה חתוך

כל זמן שבין השותפים קיים הסדר מוסכם וכי הינם מסכימים לקיים את השותפות, ברי, כי החלטות לגבי ניהול/אחזקת השותפות יתקבלו עפ"י דעת הרוב, אלא שבמצב דברים בו שותף אחד מרגיש כי הוא קופח ו/או לא מסכים לדרך הניהול/אחזקה של המקרקעין, הוא יוכל לעשות כן ולכפות דעתו על רוב השותפים.

כמו כן החוק מאפשר לכל שותף בנפרד לשמור על המקרקעין כך שלא יגרמו נזקים, כך לצורך העניין היה ובקרקע קיים מפגע מסוכן או צינור שהתפוצץ ועלול להזיק, יוכל כל שותף ללא הסכמת יתר השותפים, לטפל בבעיה שכן טיפול בבעיה יביא לשימור ערך הקרקע כך שכלל השותפים נהנים מזה.

עוד דרך לפירוק היא על דרך חלוקה בעין המאפשרת חלוקת הקרקע לתתי חלקות על מנת שכל שותף יקבל חלק שווה לזה של חברו ויוכל לנהל את חלקו שלו לפי רצונותיו. כך לצורך העניין במקרה בו ישנם 3 שותפים אשר מעוניינים לבצע חלוקה בעין ואכן הקרקע חולקה ל-3 אלא שאחד השותפים נפגע מהחלוקה וערך חלקו הינו מופחת מיתר השותפים, יוכל בית המשפט  [המקור החוקי (סעיפים 39ב',ג')] לבצע איזון בין השותפים וכמו גם לאפשר זיקות הנאה בין החלקות.

פירוק שיתוף ע"י מכירה:

במצב דברים בו לא ניתן לבצע חלוקה בעין של המקרקעין בין השותפים, בית המשפט יורה על פירוק השיתוף על דרך המכירה, למרבה במחיר,  אלא אם החליט ביהמ"ש אחרת, כמובן את הפדיון מחלקים בין השותפים.

פירוק בין בני זוג:

בפירוק שיתוף בין בני זוג ראה לנכון המחוקק לתת הדעת בכל הקשור לפירוק שיתוף בדירת מגורים שכן יש חשש שמא לילדים לא תהיה קורת גג.

בית המשפט לא יורה על פירוק ומכירת דירת מגורים של בני זוג בטרם ישוכנע ביהמ"ש כי לילדים יש קורת גג, המכירה תעוכב עד שביהמ"ש ישוכנע כי לילדים ולבן הזוג המחזיק בהם קיימת אופציית מגורים ראויה.

כמו כן חוק הגנת הדייר לא יחול במקרה של פירוק שיתוף בין בני זוג, המשמעות היא, כי הדירה תימכר לפי שוויה האמתי בשוק החופשי.

משרדנו עוסק בתחום המקרקעין עם ניסיון מוכח של מעל 10 שנים, ראוי לשכור שירותיו של עו"ד בטרם תתחילו בפירוק שיתוף והכל על מנת שעוה"ד המטפל יוכל לבצע עבורכם את הפירוק בדרך המתאימה והיעילה ביותר לכם כך שהילדים לא יפגעו ובין בני הזוג יישארו יחסים הוגנים למען הילדים.

חייגו עוד היום ללא התחייבות: "אייל קורסיה ושות-עורכי דין"

טלפון: 050-6351208

  • מאמר זה מספק מידע כללי וראשוני בלבד ואין הוא בא בשום מקרה להחליף ייעוץ משפטי. אין להסתמך על האמור ללא היוועצות עם עו"ד. ויודגש כי הכתוב במאמר זה נכון למועד כתיבתו בלבד.

 

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408