מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

קנייה ומכירת דירת מגורים – כל מה שרציתם לדעת

כידוע, עסקת רכישת ו/או מכירת מקרקעין המשמשים לצורך מגורים הינה העסקה החשובה והגדולה ביותר לתושב מן המניין בישראל 2020, בהתאם לזאת ובדיוק כפי שבודקים רכב לפני רכישתו ראוי לפנות לעו"ד מקרקעין על מנת לבחון את אופי העסקה, דרכי הרכישה והמכירה וצפי בנוגע לתשלומי המס ככול וישנם.

מוכרים דירה?

היה והחלטתם למכור את דירת המגורים שלכן ו/או למכור כל נכס מקרקעין אחר הרי שבראש ובראשונה יש לפנות ל- עו"ד מקרקעין, עוה"ד יבדוק עבורכם את זהות הקונה ויכולתו לעמוד ולקיים את העסקה, יבדוק את הזכויות כפי שהן כיום רשומות על הנכס לרבות בעניין שעבודים שונים ו/או עיקולים ככול ואלו רובצים על הנכס לרבות בדיקת עוה"ד על הגבלות המצויות לעיתים ואשר מגבילות את העברת הנכס ע"ש אדם אחר ללא אישור רמ"י [ רשות מקרקעי ישראל] . כמו כן עוה"ד יערוך עבורכם את חישוב גובה המס הצפוי [רכישה/שבח]  ככול וקיים בהתאם לאופי העסקה. כמו כן עוה"ד ידאג לזהות עבורכם מול איזה גוף יש להתנהל האם מול לשכת רישום המקרקעין לבדה או שמא נדרשת פניה גם למנהל מקרקעי ישראל.

במקרים מסוימים ישנם תשלומים נוספים אותם יש לשלם ובניהם תשלום דמי הסכמה למנהל, דמי היתר, דמי חכירה וכדומה. עוה"ד המייצג אתכם יסביר לכם בהתאם לדוח השמאי מה יש לסדר בנכס על מנת להתאימו להיתר והכל בכדי שתהיה לכם עסקה יעילה ומהירה.

האם כדאי לקחת מתווך?

מרבית האזרחים עדיין מפחדים לשמוע את המילה "מתווך" כשמדובר על עסקת נדל"ן, משום מה אותם אנשים כנראה נתקעו בתקופה אשר אינה משתלבת בכנה אחד עם המציאות הישראלית לשנת 2020  לפיה נמכרים מידי יום מאות נכסים בישראל ע"י חברות התיווך [ דירות חדשות מקבלן והם דירות יד שנייה], מתווך ידאג להשיג עבורכם את הסכום לו חשקתם במהירות ששווה כסף רב כי אחרי הכל " זמן = כסף".  משרדנו עובד בשיתוף פעולה עם חברות התיווך הגדולות והמוכרות בעיר, ויחד אנו מניעים את העיר להתפתחות בתחום הנדל"ן כך שתוכלו ליהנות במשרדנו מקשת רחבה של שירותים הקשורים באופי עסקת המקרקעין שלכם [ שמאים, אדריכלים, מתווכים, יזמים,מוכרים, קונים] . כמובן שהתמקחות היא אינה מילה גסה וניתן במרבית המקרים להגיע להסכמות מול המתווך על אחוזים מופחתים כשר טרחתו כך שכל הצדדים מרוצים.

עיקול על הנכס- מה עושים?

פניה לעו"ד הוצאה לפועל/ עו"ד חדלות פירעון ופירוקים אשר משמש גם כמייצג בעסקאות מקרקעין הוא השילוב הטוב ביותר עבור לקוחות, אף אם אין כלל עיקולים על הנכס שכן עו"ד מהסוג הנ"ל יוכל לבצע בדיקות מקיפות אודות מצבו של הנכס ושל הקונים והמוכרים תוך תשומת לב כי ההסכם אכן יקוים הלכה למעשה מבחינת אופן ודרך העברת התשלומים מאת הרוכש למוכר. על מנת לסלק עיקול על נכס מקרקעין יש לבחון תחילה את מהות העיקול ומכוח מה הוא הוטל, לאחר בדיקת הנתונים הראשוניים עוה"ד צפוי לדעת להתמודד עם עיקולים הרובצים על נכסים ועל הדרך להסירם. לעיתים פתיחתו של חשבון נאמנות ע"י עורך דין לשם העברת אי אלו סכומים עשויים להביא להסרת העיקול [ בהתאם לאופיו] בעוד למקרים אחרים ישנן פתרונות שונים ומגוונים.

מאמר זה אינו בא להחליף בשום צורה היוועצות עם עו"ד והוא משמש ככלי עזר בלבד להבנת המצב המשפטי ממעוף הציפור בלבד.

אייל קורסיה ושות'-עורכי דין

טלפון: 050-6351208

אתר: http://www.adv-dk.co.il/

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *