מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

קורונה והוצאה לפועל

כידוע, על מנת לפתוח תיק הוצאה לפועל כנגד חייב ישנה חובה לשלוח אזהרה בטרם נקיטת אי אלו הליכים. באזהרה אותה יקבל החייב יינתנו לו 30 ימים להגיע ולהסדיר את חובו ו/או לחילופין 30 ימים להגיש בקשה לרשם ההוצאה לפועל.

לאור נגיף הקורונה אשר פרץ לחיי כולם, צפויים בחודשים הקרובים להיוולד עשרות אלפי חייבים חדשים אשר צפויים לקבל מכתב אזהרה בטרם נקיטתם של אי אלו הליכים. חלקם נטלו הלוואות שעתה אינם מסוגלים להחזיר, אחרים קרסו בעסקים וכדומה, בשורה התחתונה, לאזרחים רבים עתה אין יכולת כלכלית לעמוד בהתחייבויות מה שעשוי להביא לפגיעה רבה במשק ולגל של פניות להליכי חדלות פירעון.

לאור האמור לעיל, פעלו ברשות האכיפה והגבייה לגיבוש רפורמה  לפיה מעוניינים לתת לחייבים אפשרות להסדיר את חובם כאמור באזהרה תוך פרק הזמן של עד 90 ימים [ 3 חודשים] ולא כפי שהיה נהוג עד היום [ 30 ימים].

הצפי הוא כי בימים הקרובים יוגש תזכיר חוק כאשר במקביל במשרד המשפטים יחד עם רשות האכיפה והגבייה פועלים להסדרת אופציית הארכת המועד כאמור לעיל, בנוסף ייבחנו אפשרויות נוספות לפיהן כפי הנראה ינהגו באופן מקל כלפי חייבים אשר משלמים את התשלומים במועדם ובזמנם כך שיקבלו הנחות משמעותיות על הריבית העתידית שנושא התיק.

זאת ועוד ישנה בחינה של האפשרות להוזלת מחירי שכר הטרחה של עוה"ד המייצגים את הנושים, כאשר בפועל מה שצפוי לקרות הוא כי חייב אר משלם את תשלומיו במועדם והגיש בקשה סדורה ע"י עו"ד לרשם ההוצל"פ, עתיד ליהנות לא רק מהנחות על הריביות אלא אף להוזיל את עלויות שכר טרחת עוה"ד של הצד השני אשר מאז ומעולם מועברים דרך החייבים בעצמם כחלק מהחוב, לשכר טרחה מינורי בלבד.

אם כן אכן בשורה לחייבים השונים אלא שככול ולא תטפלו בחובות הרי שעתידכם עומד בסכנה, על מנת לקבל וליהנות מההטבות השונות עליכם לדעת כי בראש ובראשונה יש לטפל בחובות ולגשת לעו"ד המתמצה בתחום.

אפשרות נוספת להסדיר חובות כאמור הינה דרך ניהול מו"מ מקצועי של איש מקצוע- עו"ד מהתחום אשר עשוי במרבית המקרים ובעיקר בתיקי הוצל"פ ישנים להשיג עבורכם הנחות בכל תיק של עד 90% ובמקרים מסוימים עד לחנינה מלאה מהחובות ללא כל תשלום.

מאחלים לכם בהצלחה בדרככם המשפטית

אייל קורסיה- עורכי דין

ליצירת קשר

טלפון: 050-6351208

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *