מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

צמה של עוצמה: ארבע מספרות בנתניה ייקחו חלק במבצע "צמה של עוצמה", במסגרתו יספרו ללא עלות נשים וגברים שיתרמו את שיערן להכנת אלפי פיאות לנשים וילדות חולות סרטן

שם הכתב: ברק גולן 26

עמותת זיכרון מנחם ומותג טיפוח השיער PANTENE ממשיכים, זו השנה השישית ברציפות, עם הקמפיין המשותף לאיסוף תרומות שיער במטרה לאפשר לכל אישה, צעירה וילדה המתמודדת מול מחלת הסרטן לקבל פאה איכותית חדשה  משיער טבעי – ובחינם.

המבצע יתקיים בכל חלקי הארץ בתאריכים 24-26, כאשר כ-433 ספרים יעבדו לאורך כל שעות היום וייספרו את התורמים ללא עלות וישלחו את תרומות השיער אל העמותה.

לעיתון השבוע בנתניה נמסר, כי המספרות מנתניה שלוקחות חלק במבצע וניתן לתרום בהן שיער הן: מספרת אסף ביטון עיצוב שיער ברחוב ניצה 8,  מספרת יופי מושלם ברחוב ההסתדרות 9,  מספרת עיצוב שיער חיים ברחוב תל חי 4 בפסאז' ומספרת שלומי מעצב שיער ברחוב פינסקר 21.

"צמה של עוצמה", הנו שם מבצע ההתרמה השנתי השישי שייערך בישראל על ידי מותג טיפוח השיער PANTENE ובשיתוף עם עמותת זכרון מנחם הפועלת למען ילדים חולי סרטן ובני משפחותיהם.

גם השנה פועלות השותפות להעלאת המודעות לחשיבות תרומות השיער באורך 30 ס"מ לפחות, וקוראות לנשים ולגברים, בני כל הגילאים, לתרום משיער ראשם למען פאות הניתנות חינם לחולות סרטן.

מנתוני העמותה עולה, כי כל שבע צמות מייצרות פאת שיער טבעית אחת, אשר מעניקה לנתרמת כוחות, ביטחון עצמי ועוצמה להמשך המאבק במחלה

"כדי לעודד נשים וגברים לתרום שיער", הרחיבו לעיתון השבוע בנתניה נציגי חברת "פאנטן": "הוחלט להעניק לכל אישה וגבר, שיתרמו צמה ויפתחו קבוצת ואטס לעידוד ולגיוס נשים וגברים נוספים, הטבות שונות. לצורך כך אנו קוראים לתורמים המעוניינים לפתוח קבוצות ואטס ולצרף את סמדר, נציגת החברה, שהטלפון הנייד שלה הוא: 054-5661166. סמדר תלווה בהליך תרומת השיער וכמובן תשתף בהטבות".

24

תורמות יותר

היענות הנשים הישראליות היא יוצאת דופן, גם בהשוואה למדינות אחרות בהן נערך הקמפיין, כמו ארה"ב או ניו זילנד. מאז החל שיתוף הפעולה לפני שש שנים עלתה כמות תרומות השיער ביותר מ- 500%, עלייה אשר אפשרה בשנה החולפת לראשונה להעניק פאת שיער טבעי לכל אישה המתמודדת עם מחלת הסרטן, בכל גיל וללא תמורה.

בישראל מתגלים מידי שנה כ-26,000 מקרי סרטן חדשים. אחוז הנשים והנערות החולות בסרטן השד בישראל הוא מהגבוהים בעולם: אחת משבע נשים (7.5) ישראליות מתמודדת עם המחלה ואחת מההתמודדויות הראשוניות של נשים אלה היא עם נשירת ואובדן השיער, כבר מהטיפול הכימותרפי הראשון. למעשה נגזר על הילדות, הנערות והנשים החולות בסרטן להתמודד מדי יום, לא רק עם המחלה עוצמה, אלא גם עם ההשלכות הפסיכולוגיות והרגשיות של ההתקרחות ואובדן הנשיות.

המבצע במספרים: כאמור הודות להעלאת המודעות של עמותת זכרון מנחם והמותג PANTENE  לנושא, גדלה כמות תרומות השיער גדלה פי חמש, 433 מספרות השתתפו במבצע תרומת השיער והמשיכו לאורך כל השנה; 62 מוסדות חינוך (תיכונים/ מכללות ואוניברסיטאיות) קיימו אירועי התרמת שיער בשנה האחרונות; כ-3112 תרומות שיער נאספו באירועים אלה; 351 בנות מצווה תרמו בשנה האחרונה ו-127 ילדים בני 3 שהסתפרו בפעם הראשונה (חלאקה); 87 היה גילה של התורמת המבוגרת ביותר עד כה.

פאת שיער מורכבת בממוצע משבע תרומות שיער של 30 סנטימטרים לפחות, ובעבור פאות שיער ארוכות (המבוקשות בקרב הצעירות) דרושות תרומות באורכים של 40 ואף 50 סנטימטרים. את השיער הבריא ממיינים לפי צבע, סוג שיער ואורך. שימו לב, קיימת חשיבות רבה לאיכות ובריאות השיער הנתרם.

חיים ארנטל, מייסד ומנכ"ל עמותת זכרון מנחם, מסר לעיתון השבוע בנתניה, כי "ב-28 השנים של זכרון מנחם ליווינו אלפי ילדות וצעירות וראינו את השפעת הפאות הטבעיות. הפאה מעניקה עוצמה. זו לא סיסמה, זה אמתי. נותנת להן את האומץ לצאת מהבית, לנשום את החיים, להעריכם ובהמשך להילחם עבורם. הצמה שלך היא העוצמה שלה. אנחנו נפעמים מחדש בכל שנה להיענות של תורמות להגיע ולהירתם למטרה כה חשובה, גם כשמדובר על שיער שהאריכו זמן רב, לעיתים כל חייהן".

ואילו אופיר גוטמן, מנכ"ל פרוקטר אנד גמבל, הוסיף כי "הקמפיין המשותף מהווה עבורנו מקור גדול לגאווה בכל שנה, עם נתונים מדהימים. עם ישראל מוכיח שוב ושוב את טוב לבו ואת עמידתו האיתנה לצד אלו הזקוקים לעזרתו. אנו מאמינים כי לכל מותג יש משימה ואפשרות לתת לקהילה, ולכן נמשיך ונשקיע משאבים ומחשבה בעניין".

 

צילום הדס עזריאלי

תגובה אחת

  • מאת בוחבוט רותי:

    הי שלום מעונננית לתרום שיער אני אישה דתית ורוצה רק ספרית במקום צנוע איפה ניתן בעיר נתניה. 052-7505995 רותי תודה רבה מחכה לתשבותכם בהקדם.

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408