מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

צו הארנונה

שם הכתב: אפי ישראל

משמעות ההנחות: הפחתת מיסים לקופת העירייה בהיקף של כ-8 מיליון ₪, תוך שמירה על איזון תקציבי

כידוע, מזה למעלה מ-18 שנים שעיריית נתניה בראשותה של פיירברג-איכר לא העלתה את תעריף הארנונה מעבר למדד המחייב משרד הפנים, כאשר עקרון זה נשמר באדיקות.

 

כך בצו המיסים לשנת 2017 שהובא לאישור מועצת העיר, מוצעים שינויים שבכוחם לתקן עיוותים היסטוריים בצו הארנונה העירוני, ובפרט  להעניק הקלה בתעריף הארנונה המוטל על נכסי המגורים באזור 1. כאמור, תכנית זו משקפת את מדיניות העירייה והעומדת בראשה, הפועלת ליצירת הקלות לתושבים ולעסקים קטנים, למען המשך שגשוג העיר והעלאת איכות החיים של תושביה.

 

יובהר כי כתוצאה ממדיניות זו – של הפחתה בארנונה לצד הקפאת התעריפים למגורים בשאר חלקי העיר, סופגת קופת העירייה את עלות ההנחות- עם הפחתת מיסים (קיטון בהכנסות) של כשלושה מיליון ₪ לשנה זו, המתווספים לחמישה מיליון ₪ בשנה קודמת. למרות קיטון זה הנאמד במיליוני שקלים, תבצע העירייה את כל הצעדים הנדרשים כדי לספוג את אובדן ההכנסה, לשמור על איזון תקציבי ולהמשיך לספק לתושבים את השירותים באופן האיכותי ביותר.

"מדובר בהישג משמעותי המעיד על איתנותה הפיננסית של עיריית נתניה, המהווה כיום יעד מועדף לחברות ועסקים גדולים המהגרים לעיר מכל חלקי הארץ, לצד ריסון בהוצאות – דבר המאפשר לעירייה להעניק הנחות בהיקף ניכר ועדיין לשמור על איזון תקציבי. וזאת לאחר שנים רבות בהן התנהלה העירייה בגירעונות תקציביים", מסרה ראש העיר פיירברג-איכר מובילת המהלך.

 

בין השינויים המוצעים:

המשך מגמת ההפחתה בתעריף המגורים באזור 1-מדובר בהפחתה של 3% לנכסי מגורים מסוג 212 (דירת מגורים בבית משותף ששטחה מעל 110 מ"ר ויש בו מעלית, או בניינים צמודי קרקע טוריים מעל 2 יחידות דיור או בית פרטי חד משפחתי או דו משפחתי עד 100 מ"ר).

 

בנוסף מתבקש תעריף מופחת לתעשייה חדשה ועתירה ידע מעל 40,000 מ"ר, תעריף מופחת למינהלת מחוז של בנקים מעל 7500 מ"ר ועוד מס' שינויים פחות מהותיים.

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *