מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

פיצוי של 4,550,000 ש"ח

שם הכותב: הילה מלקי מסלטי נפגע משיפוץ עוד אריק ארביב

עובד במרכז מסחרי באזור השרון נפגע במהלך עבודתו עת נפגע מבלוק שנפל על רגלו במהלך עבודות שיפוץ שנערכו במקום. קבלן השיפוצים ניסה תחילה להתנער מאחריות, אך ללא הצלחה. 

י' הועסק כעובד כללי במרכז המסחרי ובמסגרת עבודתו ביצע עבודות שונות בהתאם לצרכי בעלי העסקים. במהלך חודש ינואר 2013, עת נשלח י' לבצע עבודות ניקיון באחד המשרדים, אשר באותה העת היו לא מאוכלסים, נפלו עליו חלקי תקרה והוא נפגע קשות בעיקר ברגלו.

בעקבות חומרת הפגיעה אושפז י' בבית החולים ואף נותח ברגלו. בחודשים שלאחר מכן, טופל י' חדשות לבקרים במרפאות קופות החולים ובית החולים, אך ללא הטבה משמעותית במצבו הרפואי. עם שחרורו של י' מבית החולים פנה הוא לעו"ד אריק ארביב ממשרד עורכי דין ארביב-פרץ, המתמחה, בתביעות נזקי גוף וביטוח לאומי, הן לצורך הגשת תביעה לביטוח לאומי והן לצורך הגשת תביעה כנגד הקבלן וזאת לאור פגיעותיו הקשות והעובדה כי איבד את יכולתו לשוב ולעבוד.

י', באמצעות עו"ד אריק ארביב, הגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי בכדי שיכיר בתאונה כתאונת עבודה וייקבע נכותו בכדי שיהיה זכאי לתשלום חודשי. לאחר מאבק ממושך, אשר כלל, בין היתר, התייצבות בפני מס' רב של ועדות ומומחים שונים ועררים, נקבעה נכותו הצמיתה של י' בשיעור של 100%. עורך דין ארביב מסביר כי "באמצעות התנהלות נכונה כבר מראשית התביעה למוסד לביטוח לאומי, לרבות ליווי הלקוח לכל הועדות של המוסד לביטוח לאומי שהתקיימו, והיו לא מעט, הצלחנו להביא למצב שבו המוסד לביטוח לאומי מאמץ באופן מלא את חוות הדעת הרפואיות מטעמנו".

הסכום לו יהיה זכאי י' מהמוסד לביטוח לאומי בגין פגיעותיו הינו כ- 4,000,000 ש"ח.

מיד לאחר קביעתו של המוסד לביטוח לאומי, פנה י', שוב באמצעות עורך דינו, עו"ד אריק ארביב, לחברת הביטוח אשר ביטחה את הקבלן. הקבלן עשה כל שביכולתו על מנת להתנער מאחריותו לפציעתו של י', כך טען לדוגמא כי הזהיר את עובדי המקום שלא להיכנס למשרדים, תלה שלטי אזהרה ועוד. עורך דינו של י' הצליח, במסגרת המשא ומתן בין הצדדים, להוכיח לחברת הביטוח כי טענותיו של הקבלן שקריות. וכך מציין עו"ד ארביב: "מעבר להכשרתי כעורך דין אני משמש גם כמגשר, ומשכך אני מאמין מאוד בהליך משא ומתן כן וענייני כאמצעי לסילוק תביעות עוד בטרם להגעתם לבית המשפט. ההליך המשפטי לרוב הוא ארוך וכרוך בהוצאות כספיות שניתן לחסוך בהליך המשא ומתן. מהטעם הזה, כבר במסגרת ההליך המשא ומתן הצגנו לחברת הביטוח הוכחות חד משמעיות כי טענות הקבלן שקריות וכי ההנהלות בעבודות השיפוץ הייתה רשלנית במקרה הטוב. במקרה של י', לאור חומר הראיות כאמור, לא הייתה סיבה להביא עניין זה לפתחו של בית המשפט, אשר זמנו מצוי במשורה גם כן, בכל הקשור לאחריותו של הקבלן. לשמחתי, לאחר שהוכחנו כי הקבלן התרשל, הליך המשא ומתן לעניין סכום הפיצוי נמשך פרק זמן קצר יחסית, ובכך חסכנו ללקוח המתנה של ניהול  הליך המשפטי וההוצאות הכרוכות בכך ".

בסופו של יום, לאחר מספר חודשי משא ומתן אינטנסיביים, הגיעו הצדדים לפשרה בסך של 550,000 ש"ח וזאת בנוסף לסכומים להם זכאי י' מהמוסד לביטוח לאומי, וכך מסביר עו"ד אריק ארביב: "הסכומים להם זכאי נפגע תאונת עבודה מהמוסד לביטוח לאומי מקוזזים מהתביעה הנזיקית כנגד מי שגרם לנזק. במקרים מסוימים גובה התשלומים להם זכאי הנפגע מהמוסד לביטוח לאומי עולים על הפיצוי בגין נזקי הגוף. במקרים מסוימים, הנפגע יכול לקבל 25% מהפיצוי לו היה זכאי בגין נזקי הגוף, וזה מה שקרה במקרה של י'".

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים