מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

פושט רגל? כיצד ניתן לקבל פנקס שיקים לטובת שכירות דירת מגורים?

2017-08-23_105900

כידוע, כחלק מהליך פשיטת רגל, אין החייבים רשאים עוד לעשות שימוש בכרטיסי אשראי ו/או שיקים.

 

לאחרונה פונים למשרדנו חייבים אשר נאלצים בעל כורכם לקבל שיקים מאת צדדי ג' (אבא / אימא / אח / אחות / משפחה) לטובת חתימתם על הסכם שכירות מול המשכיר.

 

משכירי הדירות בישראל דורשים עפ"י רוב, את הסדרת התשלום עבור השכירות למשך כל השנה ומראש כאשר בפועל פעולה זו נעשית ע"י העברתם של 12 שיקים לפקודת המשכיר.

חייב אשר פושט רגל ואשר אין לו כלל שיקים נתקל בבעיות קשות בחיי היום יום עת אמור הוא לדאוג לקורת גג לעצמו ולבני משפחתו.

 

האם חייב אשר נמצא בהליך פשיטת רגל, חתם את דינו בכל הקשור לדירת מגורים בשכירות?

 

באחד מתיקי המשרד ובשיחה שערך עוה"ד אייל קורסיה עם אחד/ת מהמנהלים המיוחדים נאמן/ת (כידוע, לחייב אשר הוכרז כפושט רגל מתמנה מנהל מיוחד אשר תפקידו לקבץ את מסת נכסי החייב לשם יצירת דיבידנד לנושים) העלה עוה"ד אייל קורסיה את עניין קבלת שיקים לטובת שכירות דירת מגורים לחייב ולבני משפחתו, עוה"ד קורסיה מבקש את הסכמת המנהלת המיוחדת למתן שיקים לחייב.

המנהלת המיוחדת מסרבת לבקשתו של עוה"ד קורסיה בטענה כי חייב אשר פושט רגל אינו צריך לקבל פרס בדמות שיקים לפריסה שהרי כל מטרת הליך הפש"ר ו/או כל מהות כניסתו של הלקוח לפש"ר הינו בכפוף לעובדה כי אכן החייב פיזר התחייבויות ולא עמד בהן ומשכך אין לו (לחייב) אלא להלין על עצמו.

עוה"ד אייל קורסיה לא השתכנע מתשובת המנהלת המיוחדת ומוחלט במשרד כי אנו נפעל להגשת בקשה מסודרת לביהמ"ש הנכבד אשר יחליט הוא הכיצד נכון לו לנהל ההליך בעניינו של החייב.

 

עורכי הדין במשרד שקדו על הכנת בקשה מסודרת על טיעוניה המשפטיים לרבות על דרישות הפקודה והיחס שלה כלפי חייבים המצויים במצב זהה או דומה.

עפ"י ההלכה הקיימת, ידוע כי מטרת ההגבלות המוטלות בהוצאה לפועל היא הפעלת לחץ על החייב לבוא ולשלם/לפרוע את חובותיו לנושיו, מאידך, בהליכי פש"ר מטרת אותן הגבלות היא, למנוע מהחייב ליצור חובות חדשים. על כן, הגבלות שלא תורמות דבר להליכי פשיטת הרגל ורק מקשות על התנהלות החייב, ראוי שתבוטלנה .

כמו כן מצרפים עוה"ד במשרד טיעונים משפטיים ואף הגדילו לעשות עת צרפו החלטה דומה ויחידה, בתיק אחר.

מספר ימים לאחר הגשת הבקשה וללא שנתבקשה תגובת המנהל המיוחד, ביהמ"ש המחוזי בראשותה של כב' השופטת גלית ציגלר מקבל החלטה חד משמעית לפיה, יש ליתן/ להנפיק  לחייב פנקס שיקים לא סחירים- למוטב בלבד ולטובת שכירות דירת מגורים לו ולבני משפחתו.

עד כה לא ידוע על החלטות זהות מסוג זה למעט החלטה יחידה במחוז דרום בביהמ"ש המחוזי- באר שבע-שם אצל כב' השופט אקסלרד שם נתקבלה החלטה דומה.

 

משרדנו גאה להיות מהחלוצים ביצירת תקדימים ו/או הלכות מנחות בתחום הפש"ר וההוצאה לפועל.

לייעוץ ללא התחייבות- "משרד עו"ד אייל קורסיה ושות"-

טלפון: 050-6351208

פקס:09-8805056

אתר: http://www.adv-dk.co.il/

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים