מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

על חובות (שבאמת) חונקים

תושבת נתניה שהייתה שקועה עד צוואר בחובות כבדים בשל קריסת עסק, קיבלה לאחרונה את חייה בחזרה כשהם נקיים מעיקולים, הגבלות וחובות

מאת עו"ד אייל קורסיה

לפני כשנתיים החליטה מיטל (שם בדוי) להגשים את חלומה ולפתוח עסק חדש העוסק בתחום הקוסמטיקה. לטובת העניין ניגשה אותה תושבת לבנק על מנת לבדוק את האפשרות לקבלת הלוואה אשר תשמש אותה להקמת הסטודיו עליו חלמה. הבנק נענה ברצון, החתים על המסמכים והעניק את ההלוואה.

מיטל, שחיפשה את המקום המתאים מצאה אותו, חתמה על חוזה שכירות למספר שנים עם אופציה, שיפצה ועיצבה את המקום, רכשה את הציוד, חתמה על הסכמים מול ספקים ואפילו העסיקה שתי עובדות בתחומים שונים.

מיטל לא הייתה עצלנית, היא עבדה קשה מבוקר ועד לילה, אלא שכמו בעסקים חדשים רבים, הקושי להביא לקוחות, תמחור לא מדויק הותיר אותה – שנה לאחר פתיחת העסק עליו חלמה כל חייה – עם חובות מצטברים לעובדים, לספקים, לשכירות וזאת עוד מבלי להזכיר את העובדה שגם בהחזרי התשלומים של ההלוואה אותה נטלה מהבנק, מיטל לא הצליחה לעמוד.

כדור השלג התחיל לגדול מדי יום ולאט-לאט החלו להיערם תיקים הוצאה לפועל ונושים שדפקו על דלתה בדרישה לקבלת כספם ובצדק. מיטל החלה בחיפושים אחר עו״ד הוצאה לפועל בנתניה שזהו מקום מגוריה.

 בשיאם של המהלכים, הגיעה מיטל (שם בדוי) למשרדו של כותב שורות אלה. היא פרצה בבכי כשגוללה את סיפורה, את החלום ושיברו, את ההתמודדות מול העיקולים, ההגבלות וההליכים הנוקשים שנקטו מולה הנושים.

מבלי להרחיב יתר על המידה אודות הפעולות המשפטיות שהותאמו בדיוק למקרה זה (כל מקרה לגופו), נציין כי בחלוף טיפול ממוקד בחובותיה של מיטל, חובותיה נמחקו כלא היו, כלל העיקולים על חשבונות הבנק שלה נעלמו ואיתן גם כלל ההגבלות.

בסופו של יום ובחלוף הזמן מיטל חזרה לחיים חדשים כשהיא מודעת יותר, מבינה יותר וזהירה הרבה יותר.

חלומה של מיטל לא נגוז וגם לא נגנז. כעת, היא מלווה ביועצים בתחום העסקי וגם על-ידי כותב שורות אלה בהיבט המשפטי (מה כדאי ומה לא כדאי לעשות) בכל הקשור בחתימה על חוזים עתידיים כדי שישקפו גם את טובתה ולא רק הצד שמנגד. היא אפילו שיתפה אותנו, שבכוונתה לפתוח עסק נוסף, אומנם צנוע וקטן יותר, אך בהחלט בעל פוטנציאל בניהול נכון ומדויק הרבה יותר.

אם יש לכם חובות, אנו ממליצים לפנות לעו"ד המתמחה בתחום חדלות פירעון/ הוצל"פ על מנת לבדוק את זכאותכם להליך תספורת לחובות/ הסדר וכן על מנת לטפל בחובות, שכן הזנחה בהכרח תביא לריביות ענק, עיקולים והגבלות.

הכותב, אייל קורסיה ושות'-עורכי דין, מתמחה בייצוג חייבים ונושים בתחום חדלות פירעון וחובות. אין בטור זה שהינו כללי לשמש תחליף לייעוץ משפטי פרטני. טלפון: 050-6351208

אתר: http://www.adv-dk.co.il

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *