מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

על היריון והקאות יתר

שם הכתב: יאיר אברהם 22

אחיות גינקולוגיות מכל בתי החולים בישראל נפגשו בלניאדו ליום עיון ראשון מסוגו שעסק בנושא. עשרות אחיות גניקולוגיות התכנסו ליום עיון ראשון מסוגו, שכותרתו הייתה Hypermesis Gravidarum – הקאות יתר בהריון.

יום העיון הינו יוזמה משותפת של אחוות האחיות הגניקולוגיות בישראל, שהוקמה לאחרונה על-ידי האחיות אורית וינוגרד והילה בנדט  ושל הנהלת אגף נשים ויולדות בלניאדו, בשיתוף של מטופלות הסובלות מהקאות יתר – מטופלות המאוגדות בקבוצת תמיכה ארצית.

במהלך יום העיון שמעו האחיות הרצאות מהצוות הבכיר בלניאדו וכן מנשות צוות מבתי החולים הדסה עין כרם ושיבא – תל השומר.  ההרצאות כללו מידע רב בנושאים כדוגמת: הקשר בין הקאות יתר בהריון לדיכאון במהלך הריון, תזונה כגורם משפיע על הקאות יתר, אפשרויות טיפול של רפואה אלטרנטיבית, והשלכות הקאות היתר על האם והעובר.

כמו כן, שמעו האחיות הרצאות של מטופלות הסובלות מהקאות יתר, על מנת להבין לעומק את המצוקה הנגרמת להן. חנה ויינברג, אחות אחראית מחלקת נשים בלניאדו, בירכה את המשתתפות ואמרה כי "הכנס הזה שם על השולחן מחלה ממנה סובלות נשים רבות, מחלה שמונעת מהן לחוות הריון רגוע ושקט. במהלך השנים טיפלנו במאות מטופלות שסבלו מכך וצברנו ידע רב וניסיון בטיפול".

צילום יח"צ לניאדו

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408