מקומונים בשרון מקומונים בנתניה מקומונים בחדרה מקומונים בקרית השרון פולג ימים השבת בנתניה

סיפורה של עיר

סיפורה של עיר תערוכת הקבע במוזיאון נתניה 2

מוזיאון העיר נתניה שוכן ברחוב מקדונלד, במבנה שהוקם כבית מלאכה לאריגה לנערות עיוורות. בית המלאכה –"בית אורה" פתח את שעריו בשנת 1958 ופעל עד שנת 1991, כאשר בשנת 2010 החליטה עיריית נתניה לשפץ את המקום ולהפכו למרכז תיעוד ולמוזיאון לתולדות נתניה .

ביום שישי ה27.11.15 בשעה 10:30 יתקיים אירוע השקת תצוגת הקבע "נתניה מחזון למציאת" במוזיאון העיר נתניה. התערוכה, שמסמלת גם את פתיחתו הרשמית של המוזיאון, מצדיעה לראשוני נתניה ומתעדת את התפתחות העיר עד לשנות ה-60 אז נקבעו המגמות והעקרונות האדריכליים שליוו את התפתחות העיר מיום היווסדה ועד היום. מדובר באדריכלות בריטית שקבעה את הבנייה לאורך הים, את השדרות והקולנדות הרחבות, את הכיכרות המרכזיות וכמובן את הגנים, לימים הטיילות והפארקים המהווים כיום את אחד מסמליה של העיר.

"התערוכה מחולקת למספר אזורים", כך מספרת מנהלת מוזיאון העיר נתניה חוה אפל- "חזון, ראשית, ימי מאבק, מרפסת אל הים ופסיפס אנושי". באמצעות תצלומים הסטורים נדירים, סיפורי הווי של תושבים וחוברות מקוריות שנכתבו החל משנות השלושים, מוצג רוחב היריעה העשיר של העיר. בתערוכה הייחודית – הושם דגש גם על פעילות הורים וילדים באמצעות משחקים, מצגות, פאזלים ופנס קסם דרכו אפשר למשל ללוות אוניית מעפילים, משחק אדריכלי, שבו מתבקשים הילדים לתכנן את נתניה מחדש ולעמוד מקרוב אחר המשמעויות של כל אחת מן ההחלטות, פינות יצירה, פריטים מוזיאליים ועוד.

התערוכה היא שילוב בין מגוון מראות, ריחות וצלילים לצד אביזרי עניין והמחשה, כאשר מגוון הנושאים העשיר יוצר הווי תרבותי יחיד הממחיש את אופייה המיוחד של העיר.

על בניית התערוכה אמונה מנהלת המוזיאון חוה אפל שבשנים האחרונות עבדה לילות כימים על פיתוחה. עיצוב התערוכה הופקד בידי סטודיו טוקן הידוע ואילו אוצרי התערוכה הם חגי וענת שגב, המתמחים בתכנון והקמה של תערוכות היסטוריות ואמנותיות מזה שנים.

המוזיאון הוקם במסגרת חזונה של ראש העיר מרים פיירברג איכר ולווה בידי חברת מועצת העיר, צ'וצ'י זילברברג והיכל התרבות נתניה.

השקת התערוכה  תיפתח בקביעת מזוזה ע"י דוד שטרן ואלברט חטאוב (עובדי "בית אורה" לשעבר) והסרת הלוט מעל שלט "המועצה לשימור אתרים".

ישאו דברים ראש העיר נתניה מרים פיירברג- איכר, אוצר התערוכה חגי שגב וד"ר צבי צמרת שישתף את הנוכחים בסיפורי ילדותו משיכון פועלים א' ומנהלת מוזיאון העיר נתניה חוה אפל שגם תנחה את האירוע. כמו כן יתקיים סיור מודרך בליווייו מתנדבים ותלמידי ביה"ס "ביאליק" בנתניה ואמני "תנועת תרבות" ינעימו את הקהל בשירים ודמויות מחיי המושבה.

 

שושנה (צ'וצ'י) זילברברג, חברת מועצת העיר הממונה על התרבות והאירועים: "מוזיאון העיר נתניה מבצע לאורך כל השנה עבודת קודש בשימור ותיעוד תולדות העיר נתניה באמצעות הפעילויות החינוכיות, הסיורים וימי העיון שהוא מעביר לתושבי העיר ומבקריה בכל הגילאים. פתיחת המוזיאון ותערוכת הקבע החדשה יעניקו עוגני תרבות נוספים לנתניה וישקפו את התפתחותה ההיסטורית של העיר להנאת כלל התושבים."

 

 

 

הציבור מוזמן, מוזיאון העיר נתניה, רח' מקדונלד 3 יום שישי, 27.11.15, בשעה 10:30

 

*המוזיאון יהיה פתוח למבקרים מדי יום.  ימי שישי לקבוצות בלבד.

*המוזיאון יקבל את מבקריו עם צוות מדריכים בשפות שונות, כך שגם תיירים יוכלו ליהנות מתצוגותיו

 

העלו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים


Warning: Parameter 1 to W3_Plugin_TotalCache::ob_callback() expected to be a reference, value given in /home/awapp/public_html/wp-includes/functions.php on line 3408